MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, obecny rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, decyzją Uczelnianego Kolegium Elektorskiego 26 kwietnia br. uzyskał reelekcję na kadencję 2024-2028. Był jedynym kandydatem ubiegającym się o funkcję rektora w następnej kadencji.

- Kolejna kadencja jest ogromnym wyzwaniem i wielkim zobowiązaniem do dalszej ciężkiej pracy na rzecz Uniwersytetu Szczecińskiego. Stanowi także szansę na efektywne kontynuowanie już podjętych działań, ale też na rozpoczęcie nowych projektów. Rozwój naszej Alma Mater jest misją ludzi dzielących podobne wartości i cele. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowanych pracowników badawczych, badawczo-naukowych, dydaktycznych, administracyjnych i obsługi oraz pełnych pasji studentów i doktorantów. Raz jeszcze składam podziękowania za udzielone zaufanie i zaprasza wszystkich do współpracy na rzecz rozwoju Uniwersytetu Szczecińskiego – dziękował za wybór.

- Z poczuciem wielkiej odpowiedzialności przedstawiam Państwu program wyborczy, który jest nie tylko refleksją nad przeszłością i teraźniejszością naszej Alma Mater, ale przede wszystkim odważnym krokiem w stronę przyszłości – zwracał się do akademickiej społeczności w programie dotyczącym Koncepcji rozwoju US oraz głównych priorytetów na lata 2024-2028. - Wierzę, że razem będziemy kontynuować pracę nad pozycją Uniwersytetu Szczecińskiego jako wiodącej instytucji akademickiej, która jest symbolem innowacji, rozwoju naukowego i jakości kształcenia – pisze prof. Tarczyński w programie wyborczym.

Wśród priorytetów na lata 2024- 2028 wyróżnia dalsze umacnianie pozycji Uniwersytetu Szczecińskiego wśród zagranicznych partnerów jako jeden z kluczowych elementów rozwoju. Współpraca międzynarodowa, wymiana studencka, wspólne projekty badawcze oraz programy double degree i cotutelle to niektóre z kierunków, które chcemy rozwijać – dodaje. Deklaruje, że nadal chce wspierać rozwój zawodowy kadry naukowej, dydaktycznej i administracyjnej, oferując kolejne szkolenia, wsparcie techniczne i organizacyjne oraz możliwości awansu zawodowego. Równie ważne jest dalsze modernizowanie infrastruktury uczelni, aby zapewnić naszym pracownikom i studentom najlepsze możliwe warunki do pracy, badań i kształcenia. Do priorytetów zalicza również budowanie silnej i zintegrowanej społeczności akademickiej, gdzie każdy członek – student, pracownik naukowy, dydaktyczny i administracyjny – czuje się ważny i doceniany. Chcę nadal wspierać różnorodność i inkluzywność, promować równość szans oraz tworzyć środowisko, które będzie sprzyjało wymianie myśli i doświadczeń. Ważne jest dla nas włączenie społeczności lokalnej i regionalnej w życie uczelni, poprzez organizację wspólnych projektów badawczych oraz wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i popularyzujących naukę.

Prof. dr hab. Waldemar Tarczyński (ur. 9 września 1960 r.) jest absolwentem Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Szczecińskiej. W 1989 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonometrii, w 1996 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w zakresie ekonometrii. Tytuł profesora nauk ekonomicznych uzyskał w 1999 r. Od początku kariery zawodowej jest związany z Uniwersytetem Szczecińskim. Pełnił funkcję rektora Uniwersytetu Szczecińskiego dwukrotnie, w latach 2005-2012 oraz w ostatniej kadencji 2020-2024.

Zainteresowania naukowe prof. Tarczyńskiego skupiają się wokół następujących zagadnień: metody ilościowe na rynku kapitałowym, inżynieria finansowa, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, zarządzanie ryzykiem, metody analizy technicznej na giełdzie papierów wartościowych, metody wyceny wartości przedsiębiorstwa, a także analiza ekonomiczno-finansowa przedsiębiorstwa. Doprowadził m.in. do nawiązania współpracy Uniwersytetu Szczecińskiego z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, czego efektem było uruchomienie w Szczecinie w październiku 1999 r. Szkoły Giełdowej w Szczecinie, której został koordynatorem.

Prof. Tarczyński jest autorem wielu prac z tego zakresu oraz oprogramowania umożliwiającego prowadzenie analiz opłacalności projektów inwestycji w papiery wartościowe na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest także promotorem 24 prac doktorskich oraz prawie 700 prac magisterskich.

Jest zaangażowany jest w wiele inicjatyw społecznych na rzecz środowiska naukowego i regionu Pomorza Zachodniego, w tym m.in. jest członkiem Komitetu statystyki i ekonometrii PAN, Prezesem Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Prezesem OŚ Akademickiego Związku Sportowego.

usz.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!