
- Technikum nr 3 im. Ludwika Krzywickiego
Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego - 00-872 Warszawa, ul. Chłodna 36/46
- tel. 22 620 93 44/45, 22 654 90 72, fax 22 270 23 82
- www.zs7.eu
- e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Dyrektor: dr Paweł Mirecki
Proponowane klasy pierwsze w roku szkolnym 2015/2016:
- 1 Ta klasa kształcąca w zawodzie technik ekonomista z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego i geografii
- 1 Tb klasa kształcąca w zawodzie technik obsługi turystycznej z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego i geografii
- 1 Tc klasa kształcąca w zawodzie technik obsługi turystycznej z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego i geografii
We wszystkich klasach wiodącym językiem obcym jest język angielski, drugi język można wybrać spośród takich języków jak: język hiszpański, język niemiecki, język francuski i język rosyjski. Nauczanie języków będzie realizowane w grupach międzyoddziałowych, dopasowanych do poziomu znajomości języka przez uczniów.
Informacje o szkole:
W CXXV Liceum pracuje zespół wykwalifikowanych nauczycieli – w tym pracownicy uczelni z tytułem doktora. Szkoła zatrudnia dwóch pedagogów szkolnych, uczniowie są też pod stałą opieką pielęgniarki szkolnej.
Szkoła dysponuje trzema pracowniami komputerowymi. W bibliotece znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu dla uczniów. Szkoła posiada tablice multimedialne, w tym cztery tablice przenośne. Wszystkie sale wyposażone są w komputery z dostępem do Internetu, w większości sal znajdują się również rzutniki i ekrany. Uczniowie mają dostęp do ksera, mogą zjeść ciepły posiłek w sklepiku szkolnym lub kupić coś do zjedzenia i picia w automacie. Wszyscy uczniowie szkoły mają dostęp do bezprzewodowego Internetu na terenie szkoły. Szkoła posiada salę gimnastyczną, siłownię i dwa boiska na świeżym powietrzu. W szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny.
Uczniowie szkoły uzyskują wysoką zdawalność na maturze (blisko 100%) i na egzaminie zawodowym (około 75% – ponad średnią krajową). Szkoła posiada Certyfikat Wars i Sawa dla szkół wspierających uczniów uzdolnionych – nasi uczniowie biorą udział i odnoszą sukcesy w konkursach sprawdzających wiedzę, jak również w konkursach artystycznych.
W lutym 2013 roku zostaliśmy wyróżnieni jako najaktywniejsza szkoła ponadgimnazjalna w roku Korczakowskim. Otrzymaliśmy tytuł Szkoła Dialogu. Uczestniczymy w projektach unijnych.
Zajęliśmy II miejsce w konkursie na projekt uczniowski upamiętniający lokalną społeczność żydowską. Nasi uczniowie są laureatami Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rymy nieskończoności”, jak również finalistami ogólnopolskiego konkursu na dokument multimedialny „O tym nie można zapomnieć…”.
Zdobyliśmy I miejsce w międzywojewódzkim konkursie „Czuję się obywatelem RP”, jak również II miejsce w wojewódzkim konkursie „Polskie symbole narodowe w 25-lecie Wolności”. Zajęliśmy I miejsce w kategorii literatura w Ogólnowarszawskim konkursie „Trzy odsłony … Wolność”. Dwóch naszych uczniów zostało laureatami w Archidiecezjalnym Konkursie Santo Subito o Błogosławionym Janie Pawle II. Zostaliśmy finalistami wojewódzkiego konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko”.
Zajęliśmy I i II miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych „Wspólna Europa” oraz konkursie języka angielskiego „English Contest”. Zdobyliśmy główną nagrodę w konkursie dzielnicowym „Przeszłość spełnionych marzeń” i I miejsce w konkursie „Karaoke na Woli”.
W wielu przedsięwzięciach biorą udział klasy wojskowe min.: zabezpieczeniu Zlotu Młodzieży w Palmirach, ewakuacji warszawskich szpitali, spotkaniach z kombatantami i uroczystościach państwowych oraz rocznicowych.
Na przełomie września i października odbędzie się obóz integracyjny dla klas pierwszych.
Zajęcia pozalekcyjne:
Uczniowie mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach sportowych, przerwach rekreacyjnych, jak również występować w reprezentacji szkoły – zajęliśmy trzecie miejsce na Woli w siatkówce i koszykówce dziewcząt, czwarte miejsce w piłce koszykowej chłopców, pierwsze miejsce w tenisie stołowym, odnosimy sukcesy w biegach przełajowych i wierzymy, że stać nas na jeszcze lepsze miejsca. W klasach wojskowych i promocji zdrowia uczniowie maja zajęcia wychowania fizycznego na basenie.
W szkole bardzo prężnie działa koło wolontariatu – współpracujemy ze stowarzyszeniem Aslan, Stowarzyszeniem Dom Rodzina Pomoc, ze schroniskami dla zwierząt, uczestniczymy w akcjach honorowego krwiodawstwa, Górze Grosza, Dniu Papieskim, gdzie zbieramy pieniążki dla uczniów zdolnych z ubogich rodzin, zbiórce nakrętek, bierzemy udział w akcji Świąteczna Paczka i robimy paczki do domów dziecka, również w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – pan Jurek Owsiak uczęszczał do naszej szkoły i czasami nas odwiedza.
Wymiana zagraniczna:
Uczniowie szkoły mogą uczestniczyć w wymianach międzynarodowych – Francja, Włochy, Izrael, Hiszpania, a uczniowie Technikum – również w praktykach zagranicznych.
Ogólna liczba uczniów w roku szkolnym. 2014/2015 w Zespole: 688, w tym w LO: 396, w Technikum: 292.
Liczba punktów kwalifikująca do przyjęcia w r.szk. 2014/2015: 100.
Spotkanie informacyjnych: 9 kwietnia 2015 r., godzina 17.30.

- Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3
Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie - 31-123 Kraków, ul. Krupnicza 44
- tel. 12 422 32 20, fax 12 422 32 20
- www.zsch.krakow.pl
- e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Dyrektor: mgr inż. Elżbieta Ramatowska
Proponowane klasy pierwsze w roku szkolnym 2015/2016:
- 2 klasy kształcące w zawodzie technik analityk; rozszerzony program nauczania przedmiotów: chemia i matematyka (angielski, niemiecki)
- klasa kształcąca w zawodzie technik ochrony środowiska; rozszerzony program nauczania przedmiotów: chemia i matematyka (angielski, niemiecki)
- klasa kształcąca w zawodzie technik technologii chemicznej; rozszerzony program nauczania przedmiotów: chemia i matematyka (angielski, niemiecki)
Nasza szkoła współpracuje z Fundacją ORLEN – DAR SERCA, kontynuuje ogólnopolski program stypendialny „Mistrzowie CHEMII”, przeznaczony dla uczniów ostatnich klas gimnazjum. Zdolni uczniowie, którzy wykazują zainteresowanie chemią oraz przedmiotami ścisłymi otrzymają wsparcie Fundacji na edukację w szkołach średnich w roku szkolnym 2015/2016. Rekrutacja do programu startuje 7 kwietnia 2015 r. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Fundacji, gdzie jest dostępny formularz zgłoszeniowy online – www.orlendarserca.pl
Zajęcia odbywają się w systemie dwuzmianowym z tym, że klasy pierwsze i maturalne uczą się zawsze w godzinach dopołudniowych.
Zajęcia dodatkowe: koła naukowe z chemii, matematyki, koło teatralne.
Szkoła proponuje bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, zajęcia online prowadzone przez pracowników naukowych krakowskich uczelni, letnie koła naukowe, koła naukowe w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, warsztaty tematyczne między innymi: dziennikarskie, teatralne, analizy chemicznej, biologiczne, turystyczne, kulturoznawcze, zajęcia sportowe, konsultacje dla maturzystów oraz uczniów mających problemy z nauką, zbiorowe wyjścia do teatrów i muzeów, wycieczki krajowe i zagraniczne, wyjazdy na narty, wolontariat, zajęcia na uczelniach, w Teatrze Groteska.
Realizowane są programy unijne wzbogacające ofertę szkoły i atrakcyjność metod nauczania między innymi z zastosowaniem tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych, mikroskopu z kamerą i innych.
Ogólna liczba uczniów w roku szkolnym 2014/2015 w Zespole: 410, w tym w LO: 145, w Technikum: 265
Dni Otwarte: 10 i 11 kwietnia oraz 29 maj 2015 r.

Technikum Elektroniczne- Zespół Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego
- 85-092 Bydgoszcz, ul. Mieczysława Karłowicza 20
- tel. 52 341 44 44, fax 52 341 44 44 w. 500
- www.zse.bydgoszcz.pl
- e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Dyrektor: Roman Wojciechowski
Proponowane klasy pierwsze w roku szkolnym 2015/2016:
- 3 klasy kształcące w zawodzie technik elektronik; przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: fizyka i matematyka (angielski, niemiecki)
- 2 klasy kształcące w zawodzie technik teleinformatyk; przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: fizyka i matematyka (angielski, niemiecki)
- 3 klasy kształcące w zawodzie technik informatyk; przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: informatyka i matematyka (angielski, niemiecki)
Ogólna liczba uczniów w roku szkolnym 2014/2015 w Zespole – 820, w tym w Technikum – 785.
W szkole uczniowie korzystają z nowoczesnych pracowni zawodowych i laboratoriów, przystosowanych do przeprowadzania egzaminów w wybranych kwalifikacjach, jak również sal dydaktycznych wyposażonych w sprzęt audiowizualny: rzutniki multimedialne, tablice interaktywne, laptopy, telewizory. Szkoła posiada również salę gimnastyczną, siłownię, boiska sportowe, multimedialną bibliotekę oraz internat. Od ponad 25 lat w „Elektroniku” działa szkolna telewizja AjPi TV.
W ciągu swojej 46-letniej działalności Zespół Szkól Elektronicznych odnosił i odnosi sukcesy na wielu płaszczyznach, co dowodzi najwyższej jakości edukacji. Łączy w piękny sposób tradycję z przyszłością. Szkoła ta jest niekwestionowanym liderem w regionie.
Z historią szkoły nierozerwalnie związana jest jej największa chluba – Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Od roku 1969 r. zespół bierze udział w licznych przeglądach, festiwalach i konkursach orkiestr dętych, gdzie zdobywa nagrody i wyróżnienia, w tym I miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych. Od 2006 roku Orkiestra współpracuje z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W bieżącym roku uzyskała tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej.

Dzięki wysokim wynikom osiąganym przez uczniów ZSE na egzaminach zewnętrznych, szkoła współpracuje z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi w procesie standaryzacji zadań egzaminacyjnych we wszystkich zawodach i przedmiotach maturalnych uczonych w szkole.
Placówka prowadzi efektywną współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, firmami i organizacjami zawodowymi. Dzięki tym kontaktom nasi uczniowie odbywają ciekawe zajęcia specjalizacyjne i praktyki, a nawet płatne wakacyjne staże. W ten sposób po ukończeniu szkoły szybciej znajdują swoje miejsce na rynku pracy.
Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy od 5 lat znajduje się w czołówce Rankingu Techników zajmując kolejno V, IV, III, IV, III miejsce i utrzymując prestiżowy tytuł „Złotej Szkoły”.
Szkoła osiąga wiele sukcesów w Olimpiadach i Konkursach. W roku 2013/14 dwóch uczniów zdobyło tytuł laureata w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, jeden uczeń został laureatem w konkursie „Euroelektra” oraz jeden uczeń uzyskał tytuł finalisty w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej.
Corocznie dobrze wypadają egzaminy zawodowe, czego potwierdzeniem jest IV miejsce w kraju i I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim w Rankingu Egzaminów Zawodowych 2015.
Bardzo dobrze wypadają egzaminy maturalne. Technikum Elektroniczne jest notowane na III miejscu w kraju i I miejscu w woj. kujawsko-pomorskim w Rankingu Maturalnym 2015.
Szkoła osiąga wysokie wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej (przedmioty humanistyczne + 4,5; matura +110, przedmioty matematyczno-przyrodnicze +11; matura +125).

Zajęcia dodatkowe: uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych korzystają z szerokiej gamy zajęć dodatkowych np. SKS, Szkolna Orkiestra Dęta, Szkolne Studio Telewizyjne, zajęcia z Akademii CISCO. W szkole realizowane są programy współfinansowanego ze środków EFS w ramach projektu „Zawodowe Horyzonty”.
Liczba punktów kwalifikująca do przyjęcia w roku szkolnym 2014/2015: ok. 100 punktów
Spotkania informacyjne: 18 kwietnia 2015 r.

Technikum nr 2
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. F. Libelta- 63-700 Krotoszyn, Plac Jana Pawła II nr 5
- tel./fax 62 725 22 28
- www.zsp2.krotoszyn.net
- e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Dyrektor: Roman Olejnik
Proponowane klasy pierwsze w roku szkolnym 2015/2016:
- 1/2 klasy kształcąca w zawodzie technik ekonomista (niemiecki, angielski)
- klasa kształcąca w zawodzie technik informatyk (niemiecki, angielski)
- 1/2 klasy kształcąca w zawodzie technik handlowiec (niemiecki, angielski)
- 1/2 klasy kształcąca w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych (niemiecki, angielski)
- 1/2 klasy kształcąca w zawodzie technik organizacji reklamy (niemiecki, angielski)
- 1/2 klasy kształcąca w zawodzie technik technologii żywności (niemiecki, angielski)
- 1/2 klasy kształcąca w zawodzie technik hotelarstwa (niemiecki, angielski)
Ogólna Liczba uczniów w roku szkolnym 2014/2015 w Zespole: 433, w tym w Technikum – 382, w LO – 51.

Zajęcia dodatkowe: SKS, Szkolne Koło Strzeleckie, koło szachowe, redakcja gazetki „Echo Dwójki”, Szkolne Koło Wolontariatu, Szkolny Klub Krajoznawczy, Szkolne Koło PTTK, Kabaret Szkolny „DFUJKA”, Szkolny Klub Europejski, projekty współfinansowane ze środków EFS i inne.
Wymiana zagraniczna: Niemcy – Lingen.
Drzwi Otwarte: 21 marca 2015 r. o godz. 10.00.


- Technikum Ekonomiczne nr 1
- Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych
- 85-717 Bydgoszcz, ul. Gajowa 98
- tel./fax 52 342 42 91
- www.zsea.bydgoszcz.pl
- e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Dyrektor: Joanna Wójt
Proponowane klasy pierwsze w roku szkolnym 2015/2016:
- klasa ekonomiczno-matematyczna o sp. analityk finansowo-kredytowy, kształcąca w zawodzie technik ekonomista; przedmioty rozszerzone: język angielski, matematyka; uzupełnienie: historia i społeczeństwo (angielski, niemiecki)
- klasa ekonomiczno-turystyczna kształcąca w zawodzie technik ekonomista; przedmioty rozszerzone: geografia, język angielski; uzupełnienie: historia i społeczeństwo (angielski, niemiecki)
- klasa ekonomiczno-prawna kształcąca w zawodzie technik ekonomista; przedmioty rozszerzone: historia, język angielski; uzupełnienie: przyroda (angielski, niemiecki)
- klasa ekonomiczno-prawna o sp. wycena i zarządzanie nieruchomościami, kształcąca w zawodzie technik ekonomista; przedmioty rozszerzone: geografia, język angielski; uzupełnienie: historia i społeczeństwo (angielski, niemiecki)
- klasa ekonomiczna kształcąca w zawodzie technik ekonomista; przedmioty rozszerzone: język angielski, matematyka; uzupełnienie: historia i społeczeństwo, psychologia biznesu (angielski, niemiecki)
- klasa ekonomiczna kształcąca w zawodzie technik ekonomista; przedmioty rozszerzone: biologia, matematyka; uzupełnienie: historia i społeczeństwo (angielski, niemiecki)

Zajęcia dodatkowe:
w ramach projektu Zawodowe Horyzonty zajęcia specjalistyczne, patronat merytoryczny i płatne staże wakacyjne w czołowych firmach bydgoskich oraz zajęcia przygotowujące do wejścia na rynek pracy, Szkolny Klub Ekologiczny, zajęcia sekcji teatralnej, zespół muzyczny, gazetka szkolna „Bez cenzury”, SKS – sekcja piłki siatkowej, koszykowej i piłki nożnej.
Szkoła nie posiada internatu, ale obok budynku szkoły znajduje się Bursa im. Małgorzaty Szułczyńskiej (ul. B. Głowackiego 37).
Ogólna liczba uczniów w roku szkolnym w Technikum – 581.
Liczba punktów kwalifikująca do przyjęcia w roku szkolnym 2014/2015 – 60 pkt.
Spotkania informacyjne: informacje bezpośrednio na stronie internetowej szkoły.




Jak się uczyć, żeby się nauczyć



Jarosław Sroka

