Baner

Z okazji odsłonięcia w Kijowie pomnika prof. Wojciecha Świętosławskiego, absolwenta Politechniki Kijowskiej, rektora Politechniki Warszawskiej, ministra wyznań religijnych i oświecenia publicznego w II RP, minister Barbara Kudrycka wystosowała specjalny list do uczestników uroczystości.

„Z wielkim uznaniem przyjęłam wiadomość – pisze minister Kudrycka - że z inicjatywy rektora Politechniki Kijowskiej i przy wsparciu Politechniki Warszawskiej, Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” oraz Stowarzyszenia Absolwentów KPI w sposób szczególny upamiętniona zostanie postać znakomitego polskiego naukowca, wybitnego chemika i biofizyka, zasłużonego dydaktyka, a także autora szeregu ważnych prac naukowych.”

Minister podkreśliła, że cieszą ją „wszelkie działania rozwijające współpracę między polskimi i ukraińskimi środowiskami akademickimi. Przykładem tego typu ważnych i potrzebnych inicjatyw jest właśnie uroczystość w Kijowie czy też działalność Ukraińsko-Polskiego Centrum na Politechnice Kijowskiej.”

List minister Barbary Kudryckiej