|
Ukończenie studiów podyplomowych z rachunkowości w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach pozwala na ubieganie się o licencję na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych bez zdawania egzaminu państwowego (po spełnieniu warunków przewidzianych w ustawie o rachunkowości).
Celem studiów jest efektywne przekazanie wiedzy z zakresu rachunkowości – w szczególności rachunkowości finansowej i sprawozdawczości, oraz rachunku kosztów i rachunkowości zarządczej. Wiedza ta uzupełniona jest w zakresie systemu prawa podatkowego, a także prawa cywilnego, handlowego i prawa pracy. Studia na uczelni akademickiej, jaką od 2005 roku jest GWSH, umożliwiają:
- osobom bez doświadczenia w rachunkowości na przekwalifikowanie się i rozpoczęcie pracy w sektorze finansowym;
- osobom pracującym w branży – na uzyskanie licencji na samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych bez zdawania egzaminu państwowego.
Wykładowcy akademiccy to pracownicy GWSH, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz praktycy – eksperci, nie ograniczający się do przekazania wiedzy tylko poprzez wykłady. Zajęcia prowadzone są również w formie aktywnych ćwiczeń i dyskusji. Powyższy model pozwala efektywnie przekazać wieloletnie doświadczenie, co w znacznym stopniu pogłębia już posiadaną wiedzę słuchaczy.
Rekomendację dla Studium stanowi dwudziestoletnia historia Uczelni – 15 maja 1991 roku założony został Górnośląski Prywatny College Ekonomiczny, wpisany do rejestru uczelni niepublicznych na 36 pozycji. Dziś niepublicznych uczelni jest ponad 300...
Dlaczego warto?
- Zajęcia podnoszące kompetencje słuchaczy pozwalają niemalże natychmiast wykorzystać nowe umiejętności w pracy zawodowej.
- Słuchacze studiów podyplomowych otrzymują komplet materiałów dydaktycznych oraz dostęp do bogatych zbiorów biblioteki Uczelni.
- Absolwenci studiów podyplomowych otrzymują Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z aktualnym Rozporządzeniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
- Plan zjazdów ustalany z dużym wyprzedzeniem oraz studia odbywające się w formie weekendowej nie kolidują z codzienną pracą zawodową słuchaczy.
|
Kontakt: Biuro Studiów Podyplowych GWSH ul. Harcerzy Września 3 40-659 Katowice e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 32 357 05 28, 32 357 05 82
Studia rekomendowane obecnym i przyszłym pracownikom biur rachunkowych oraz osobom chcącym uzyskać certyfikat księgowego.
Program studiów: Studia trwają 2 semestry. W programie m.in.: Elementy prawa (cywilnego, gospodarczego, handlowego, pracy) – 49 godzin; Zobowiązania podatkowe i postępowanie podatkowe (system podatkowy, podatki pośrednie i bezpośrednie, VAT) – 62 godziny; Rachunkowość finansowa i sprawozdawczość – 116 godzin; Rachunek kosztów i rachunkowość zarządcza – 35 godzin. Zajęcia odbywaja się 2-3 razy w miesiącu, w soboty i w niedzielę, w godzinach od 8 do 15.
Zasady przyjęć: Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta przez cały rok akademicki i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem. Studia uruchamiane są z chwilą skompletowania się grupy. Wymagana jest opłata rejestracyjna w wysokości 150 zł. Czesne wynosi 4500 zł i jest płatne w czterech ratach po 1125 zł.
Co po studiach? Studia umożliwiają pracę w dowolnych jednostkach służb finansowych, w zespołach obsługi finansowo-księgowej przedsiębiorstw, organizacji i instytucji rządowych i pozarządowych, lub w obsługujących je kancelariach księgowych. Dają też szansę na wykonywanie samodzielnej działalności gospodarczej poprzez prowadzenie ksiąg rachunkowych na rzecz zleceniodawców. Tę ostatnią możliwość cenią sobie szczególnie osoby, które myślą o mozliwości łączenia pracy zawodowej z komfortem osobistego życia.
|