W poniedziałek 2 września na pierwszym kolegium rektorskim spotkali się nowy rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. dr hab. Andrzej Tretyn oraz zespół powołanych przez niego prorektorek i prorektorów:
1 września władzę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu objął prof. Krzysztof Kubiak. Rektor wybrany na kadencję 2024-2028 2 września wręczył nominacje prorektorom i dziekanom.
Konsorcjum Technologii Kwantowych w dziedzinie kwantowych obliczeń, uczenia maszynowego i symulacji powołają wspólnie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) i Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS). Oba podmioty podpisały umowę w tej sprawie.
Politechnika Gdańska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym w ramach Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, które odbędzie się w dniach 14-15 października 2024 roku na terenie kampusu Uczelni.