Podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono laureata konkursuNauczyciel Roku 2024. Został nim Gabriel Wołosewicz, na co dzień nauczyciel chemii i przedmiotów zawodowych w Powiatowym Zespole Szkół im. Maurycego Mochnackiego w Redzie. Konkurs Nauczyciel Roku od 22 lat organizuje Głos Nauczycielski. Tegoroczną edycję współorganizował także – po krótkiej przerwie – Minister Edukacji.
Nauczycielką Jutr@ 2024 została Beata Jeżewska z Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie. Pedagożka została wyróżniona za wieloletnie podążanie za młodymi ludźmi i wsłuchiwanie się w ich potrzeby. Doceniono także jej troskę o dobrostan dzieci dorastających w cyfrowym świecie. Organizatorem konkursu jest Fundacja Orange i Głos Nauczycielski. Inicjatywa towarzyszy wyborom Nauczyciela Roku.
14-15 października na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS odbędzie się Międzynarodowa konferencja naukowa pn. „Współczesne problemy i wyzwania pedagogów polskich i ukraińskich w warunkach pokoju i wojny”. Na otwarcie wydarzenia zapraszamy w poniedziałek (14.10) o godz. 9:00 do auli Instytutu Pedagogiki UMCS (ul. Głęboka 43, Lublin).
Elemental, światowy lider w branży urban mining, stał się pierwszym mecenasem Akademii Leona Koźmińskiego – uznanej na świecie polskiej uczelni biznesowej, wprowadzając nowy model współpracy między edukacją a biznesem. Firma zobowiązała się przekazać w ciągu trzech lat dwa miliony czterysta tysięcy złotych na rozwój kluczowych projektów uczelni.
Nowy rok akademicki, nowe wyzwania i projekty. W Auli Głównej Akademii Leona Koźmińskiego, 7 października, odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025. W wydarzeniach uczestniczyli m.in. Wicepremier, Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, Ministra Edukacji Narodowej Barbara Nowacka, Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski, Wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności