
Fot. Alicja Szulc
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz piąty organizuje akcję upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. 19 kwietnia blisko 1000 wolontariuszy wyjdzie na ulice Warszawy i przekaże mieszkańcom żółte żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. Do akcji włączyło się również około 1000 szkół, bibliotek i instytucji kultury, z całej Polski oraz partnerzy zagraniczni m.in. w USA i Izraelu. W tym roku „Żonkile” promują wyjątkowi ambasadorzy: Agnieszka Holland, Anja Rubik, Małgorzata Kożuchowska, Agata Kulesza, Maciej Musiał.

65 osób wzięło udział w finale Olimpiady Wiedzy Technicznej, który odbył się 8/9 kwietnia na Politechnice Wrocławskiej. W rywalizacji wzięły udział cztery dziewczyny: Joanna DOLAŚ z Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie, Julia RADZIKOWSKA z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, Anna ŁEŃ - z Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej w Łodzi oraz Aleksandra WIECZOREK - z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Finalistki otrzymały od Perspektyw – organizatora akcji „Dziewczyny na Politechniki” list pochwalny i oczywiście…. nasze „akcyjne” kaski!.

Rusza siódma edycja konkursu dla studentów studiów pierwszego stopnia, którzy w trwającym roku akademickim obronią pracę licencjacką lub inżynierską. Do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe z zakresu chemii oraz jej pogranicza z fizyką i biologią. Konkurs Złoty Medal Chemii organizowany jest przez Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie oraz firmę DuPont, która jest również fundatorem nagród.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności