Jeśli zajęcia, ze względu na swoją specyfikę, nie mogą być przeprowadzone w sposób zdalny, to możliwe jest prowadzenie ich w siedzibach uczelni lub ich filiach niezależnie od roku, na którym student odbywa kształcenie. Podobnie jest w przypadku doktorantów - pisze wiceminister nauki Anna Budzanowska w liście do rektorów.
Już 28 maja o godz. 12.00 odbędzie się premiera najnowszego raportu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy „Kobiety w Technologiach 2020”. Publikację przygotowano na podstawie wyników badań ankietowych 1000 respondentek (500 studentek kierunków technicznych i ścisłych oraz 500 profesjonalistek z branży high tech). Raport kreśli bogaty i zniuansowany portret współczesnych profesjonalistek w branży technologicznej oraz wchodzących do tej branży studentek, pokazuje ich aspiracje oraz wyzwania, przed którymi stają. Przede wszystkim jednak, może wskazywać kierunki zmiany samego przemysłu technologicznego.
Prof. dr hab. n. med. Marcin Gruchała, obecny rektor GUMed, ponownie został wybrany 26 maja br. na stanowisko rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Był jedynym kandydatem n ten urząd, zdobył 86,6 proc. poparcia, w tym 278 głosów za, 20 głosów przeciw, 23 głosów wstrzymujących się spośród Kolegium Elektorów liczącym 355 osób. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną głosowanie odbyło się w trybie zdalnym.
Prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, dotychczasowy prorektor ds. współpracy, został wybrany nowym rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kadencję 2020-2024. Został 24. rektorem w historii uczelni. Podczas głosowania, które odbyło się 25 maja, zdobył poparcie przedstawicieli uczelnianego kolegium elektorskiego, otrzymał 162 głosy elektorów. Drugi kandydat na stanowisko rektora prof. Marek Przybylski, dyrektor Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH, uzyskał 35 głosów. Z powodu nadzwyczajnego funkcjonowania uczelni w czasie pandemii, wybory po raz pierwszy odbyły się zdalnie.
Prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski, prorektor ds. edukacji ustawicznej Politechniki Poznańskiej, został wybrany 25 maja br. na stanowisko rektora uczelni. O stanowisko rywalizował z prof. Olafem Ciszakiem, dziekanem Wydziału Inżynierii Mechanicznej oraz prof. Tomaszem Mrozem z Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych. Rektor-elekt otrzymał 80 głosów 99 elektorów biorących w głosowaniu, prof. Ciszak – 5, prof. Mróz – 12. Dwa głosy były nieważne.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności