Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężyła w kategorii studia magisterskie.
– Chciałabym, by moja obecność na studiach w Polsce pozwoliła społeczności Chin i Polski lepiej się poznać – tłumaczy Huiling Zhang, studiująca na Wydziale Polonistyki UJ na I roku kierunku nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego (licencjat z polonistyki zrobiła w Chinach). Tego, że udaje jej się zrealizować swoje pragnienie, najlepiej dowodzi opinia nauczycieli akademickich. – Trudno wyobrazić sobie działalność mocniej skierowaną na budowanie mostów między naszymi narodami niż aktywność Huiling Zhang – konstatuje dr Dominika Izdebska-Długosz z UJ.
Student Politechniki Śląskiej zwyciężył w kategorii studia doktoranckie.
– Myślę, że moja obecność w Polsce może sprawić, że Polacy zrozumieją kulturę mojego ojczystego kraju – tłumaczy Godlove Suila Kuaban, który jest studentem III roku studiów doktoranckich z dziedziny informatyki na Politechnice Śląskiej. Jego zainteresowania naukowe dotyczą wykorzystania modeli matematycznych do funkcjonowania internetu. Kuaban został zatrudniony jako asystent w Instytucie Informatyki Teoretycznej i Stosowanej PAN w Gliwicach.
Studentka Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej zwyciężyła w kategorii studia licencjackie.
– Studia za granicą od zawsze były moim marzeniem – mówi Lien Chau Ton Nu, która w 2017 r. wybrała kierunek International Relations (studia I stopnia w języku angielskim) w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Jest stypendystką „International Scholarship Programme” Akademii WSB.
Za nami pierwszy dzień konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2020” (27-28 stycznia, Politechnika Łódzka). Po dniu wypełnionym merytorycznymi sesjami, które odbywały się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej, uczestnicy spotkania przenieśli się do Hotelu Ambasador Premium, gdzie w czasie uroczystej gali wręczono dwie ważne nagrody: Nagrodę Środowiskową „Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2020” i nagrodę Interstudent 2020.
Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2020 Pod honorowym patronatem prof. Jana Szmidta – przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich
Ambasadorowie polskich uczelni
Podczas gali w ramach konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2020”na Politechnice Łódzkiej odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursu na najlepszego studenta zagranicznego Interstudent 2020.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności