MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Urząd do Spraw Cudzoziemców przygotował podręcznik wyjaśniający jak zadbać o legalny pobyt cudzoziemca chcącego studiować w Polsce. Materiał jest dedykowany pracownikom uczelni, którzy zajmują się rekrutacją i obsługą studentów zagranicznych. Może być także przydatny samym cudzoziemcom rozpoczynającym lub kontynuującym studia. Poradnik można pobrać ze strony Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Aż 30 młodych ludzi z Polski odwiedzi jedną z najlepszych uczelni na świecie – University of Oxford, a 51 otrzyma wsparcie mentorskie. Do konkursu myOXperience, organizowanego przez TDJ Foundation i Project Access Polska, zgłosiło się prawie tysiąc uczniów szkół średnich.

Daj się zaskoczyć! Przyjdź w dniach 19-21 marca 2019 na kampus Politechniki Wrocławskiej! Spotkasz tam ponad 100 pracodawców, z których każdy będzie rekrutował na staże, praktyki i do pracy.

Nowe technologie umożliwiają pracę z dowolnego miejsca na świecie, z czego chętnie korzystają polscy pracownicy. Już 60 proc. z nich może wykonywać swoje obowiązki poza biurem. Sprawdziliśmy, w których branżach pojawia się najwięcej ofert pracy zdalnej.

Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej zaprasza uczniów klas maturalnych zdających egzamin dojrzałości z biologii na poziomie rozszerzonym do udziału w III edycji „Biologicznego last minute, czyli błyskawicznej powtórki przed maturą”.

 Druga edycja projektu Geografia – lubię to rozpocznie się 1 marca 2019r. Wykłady dla maturzystów zdających egzamin z geografii  odbywać się będą w Szkole Głównej Handlowej w piątki o godzinie 18:00.

6 lutego 2019 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej nagrodzone zostały najlepsze licea i technika w Śląskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Szczególnym powodem dumy śląskich władz edukacyjnych i ich społecznego otoczenia jest niezwykły sukces szkół technicznych w tegorocznej edycji rankingu: aż 14 techników śląskich znalazło się wśród 100. najlepszych szkół technicznych w kraju, z czego aż 11. – w pierwszej pięćdziesiątce!

Rozmowa z Timothy S. Mesconem, wiceprezesem Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) odpowiedzialnym za Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Dyrektorzy i uczniowie najlepszych szkół z województwa pomorskiego zostali nagrodzeni podczas gali Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników, która odbyła się 7 lutego na Politechnice Gdańskiej. Zwycięzcom gratulowało grono znakomitych gości: pomorskich parlamentarzystów z wicemarszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, przedstawicieli środowiska akademickiego, władz samorządowych, dyrektor OKE w Gdańsku, liczni reprezentanci otoczenia gospodarczego PG.

Dla wszystkich Czytelników, Sympatyków i Partnerów mamy znakomitą wiadomość: "Perspektywy" są liderem najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce wśród miesięczników!

Drodzy Uczniowie, zapraszamy Was do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Poznajmy się".  Udział w Konkursie może być dla Was pasjonującą przygodą, szansą na poznanie ciekawych ludzi i zawarcie nowych znajomości!

W związku z obchodzonym dziś Dniem Bezpiecznego Internetu, Facebook ogłasza start Biblioteki edukacji cyfrowej w Polsce. Biblioteka edukacji cyfrowej to platforma zawierająca zasoby przydatne dla nauczycieli – przede wszystkim plany lekcji – dzięki którym mogą pomóc młodym ludziom w wieku 11 do 18 lat w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do poruszania się w cyfrowym świecie, rozważnego odbierania informacji oraz odpowiedzialnego tworzenia treści i dzielenia się nimi.

Podczas uroczystego koncertu w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 31 stycznia 2019 r. Muzeum Śląskie otrzymało Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. To najwyższe wyróżnienie, nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawane jest osobom lub instytucjom wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

W Polsce będzie to już 8 edycja tej międzynarodowej  inicjatywy. Jest organizowana przez polski oddział Vital Voices w sobotę, 9 marca 2019, w godz. 9.00 – 15.00 w Łazienkach Królewskich w Warszawie!

W dniach 20-25 stycznia br. w Arubie odbyło się 37. Międzynarodowe Sympozjum: Clinical Update in Anaesthesiology, Surgery and Perioperative Medicine zorganizowane przez Mount Sinai Hospital (New York), podczas którego student 6. roku kierunku lekarskiego English Division WUM – Alexander Woltersom otrzymał 1. nagrodę za przeprowadzone badania.

Zastanawiasz się, czy można zacząć studia zimą? A może źle wybrałeś i chcesz zmienić uczelnię? Nie musisz czekać z wymarzonymi studiami do października – zacznij już dziś! Na osoby, które zdecydują się na przeniesienie z innej uczelni czeka 20% zniżki!

16 stycznia w siedzibie "Przestrzeń from Facebook" w Warszawie odbyło się szkolenie „Uczelnia w Mediach Społecznościowych”, będące zwiastunem całorocznego programu szkoleniowego organizowanego wspólnie przez Facebooka oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy. W pilotażowym seminarium wzięli udział uczestnicy konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2019".

Kobiety chcą robić karierę i nie boją się awansu - wynika z najnowszego raportu przeprowadzonego przez Fundację Sukces Pisany Szminką „Szanse i bariery dla Polek w biznesie i na rynku pracy”. Jedna trzecia kobiet deklaruje potrzebę jasno wytyczonej ścieżki rozwoju. Bardzo ważne okazuje się wsparcie, zarówno profesjonalne, jak i życiowe ze strony partnera.

- Mamy wielki zaszczyt gościć rankingowe szkoły maturalne Wielkopolski w murach Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotykamy się w roku jubileuszu uczelni - powołanej do życia przed stu laty, należącej do grona najlepszych w kraju. O jakości szkoły wyższej świadczą jej świetni studenci... Wierzę, że wy, uczniowie najlepszych szkół naszego regionu, wybierzecie wkrótce naszą uczelni, jako odpowiednie miejsce dalszego intelektualnego rozwoju, dla dobra regionu i kraju.

24 stycznia br.  na Politechnice Wrocławskiej  odbyła się gala Dolnośląskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019, podczas której wręczono dyplomy czołowym liceom i technikom z Dolnego Śląska.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt