MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Dwa dni pełne ofert pracy, praktyk, staży. Jeśli chcesz znaleźć pracę,porozmawiać z potencjalnym pracodawcą, zapoznać się z wymaganiami stawianymi w procesie rekrutacyjnym

Drugi rok z rzędu Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach został uwzględniony w zestawieniu Academic Ranking of World Universities (ARWU)- znanym jako Lista Szanghajska.

Studenci AGH i UJ zebrali niezbędne fundusze i obecnie kończą prace nad satelitą KRAKsat. Jak podkreślają, ich obiekt jako pierwszy na świecie wykorzysta ferrofluid do stabilizacji pozycji względem Ziemi. Wyniesienie w kosmos zaplanowano na kwiecień 2019.

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z rynku pracy.

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego powstanie Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych. Inwestycja zostanie sfinansowana w części ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Rektor SGGW profesor Wiesław Bielawski podpisali umowę umożliwiającą budowę Centrum.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu znalazł się na światowej liście Shanghai Ranking's Global Ranking of Academic Subjects 2018. W najnowszym zestawieniu dziedzinowym znalazły się aż 3 dyscypliny naukowe prowadzone na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Angelika Borchmann wraz z Mateuszem Dettlaff stworzyli niedawno projekt Retro-Klaps polegający na adaptacji lektur w limicie czasowym do 30 minut.
Projekt ten ma na celu wskrzeszenie powieści znanych autorów i tchnięcie w nie świeżego, młodego spojrzenia.
Duet obecnie stworzył już pierwszą, pilotażową adaptację noweli Bolesława Prusa pt: „Kamizelka”, którą niebawem będzie można oglądać na platformie YouTube.  Ich postępy można śledzić na bieżąco na Facebooku pod nazwą „Retro-klaps”.

Link do fanpage’a: https://www.facebook.com/retroklaps/

 

 

Konstytucja dla Nauki została podpisana przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę. Oznacza to, że wejdzie w życie z dniem 1 października 2018 r. Reforma, której domagało się od lat środowisko akademickie, ma na celu stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju polskiej nauki, a także kształcenia kadr przyszłości. Jest pierwszą od lat kompleksową zmianą podejścia do badań naukowych, nauczania studentów i zarządzania uczelnią.

W dniach 27-29 lipca Łódź obchodzi swoje 595. urodziny. Wśród świętujących znajdzie się również firma Emerson. Zarówno miasto jak i koncern od lat prężnie się rozwijają. Łódź przeżywa w tej chwili ekonomiczny boom, a Oddział Produkcyjny firmy Emerson rozwija się i cały czas zapewnia kolejne miejsca pracy.

8 edycja Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski w tym roku odbędzie się w dniach 14-16 września, przede wszystkim dzięki wsparciu finansowemu przyjaciół Festiwalu i osób wpłacających fundusze na platformie crowdfundingowej. Organizatorzy mają uzyskać również pomoc od prywatnych sponsorów.

1500 uczniów szkół podstawowych z małych miejscowości pozna tajniki nowych technologii i nauczy się podstaw programowania dzięki wolontariatowi w ramach programu IT for SHE. 25 lipca w Przestrzeni from Facebook w Warszawie odbył się briefing prasowy na temat tej akcji. 

Wszyscy się porównujemy. Uczelnie też – tak brzmi motto wywiadu zatytułowanego “Ranking prawdę Ci powie”, którego Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy udzielił magazynowi Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu “Głos Uczelni”.

„Cyber Crime” to nazwa innowacyjnego laboratorium, dzięki któremu studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej będą w wirtualnej rzeczywistość uczyć się prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz analizy znalezionych śladów. Uczelnia dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego woj. Podkarpackiego zakupi warty 100 tys. zł nowoczesny symulator wirtualnej sceny zbrodni. Z nowego narzędzia dydaktycznego będą korzystać m.in. studenci kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz „prawo”.

Około 30 tys. kandydatów, którzy dokonali ponad 51 tys. rejestracji, zalogowało się w systemie IRK Uniwersytetu Warszawskiego. Najwięcej kandydatów zapisało się na kierunki ekonomiczne, tradycyjnie dużo kandydatów na jedno miejsce przypadało na kierunkach orientalistycznych.

Program Zarządzanie i Sztuczna Inteligencja w Społeczeństwie Cyfrowym jest specjalnością na poziomie I stopnia w ramach kierunku zarządzanie

Według konsultantów HRK dla ponad 80% studentów staż jest jednym z pierwszych kroków na drodze do kariery. Ale tak naprawdę czego może on nauczyć i jak realnie przekłada się to na późniejszy sukces zawodowy?

Możliwość pracy zdalnej, karnety sportowe, szkolenia, prywatna opieka medyczna, dopłaty do wyżywienia - to świadczenia, na które poza dobrą pensją coraz częściej mogą liczyć programiści. Część z nich oczekuje jednak znacznie więcej, a o ich zachciankach krążą już prawdziwe legendy.

15 lipca wystartuje czwarty już obóz naukowy organizowany w ramach programu ADAMED SmartUP. Przez najbliższe dwa tygodnie uczniowie w wieku 15-19 lat z całej Polski zmierzą się z zagadnieniami nauk ścisłych i przyrodniczych oraz pod okiem doświadczonych wykładowców poznają tajniki z zakresu biochemii, fizyki, inżynierii, medycyny, mikrobiologii, nowych technologii czy robotyki. Udział w obozie to także szansa na uzyskanie stypendium naukowego, które przyznawane jest corocznie najzdolniejszym uczestnikom.

Enactus to inicjatywa łącząca liderów biznesu i środowisko akademickie, w ramach której studenci wspierani przez przedsiębiorców i uczelnie tworzą projekty i start-up’y na rzecz społeczności lokalnych. W tegorocznej edycji zwyciężył projekt ośmioosobowej grupy studentów SGH, który będą reprezentować Polskę w finale konkursu w Stanach Zjednoczonych. Ze zwycięską drużyną spotkał się wiceprezes rady ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Nowe rynki edukacyjne i związane z nimi wyzwania, współpraca z agencjami rekrutacyjnymi, zmiany i nowe możliwości w programie Erasmus po 2020 roku, szkolenia nt. internacjonalizacji potrzebne środowisku akademickiemu, utrudnienia w procesie rekrutacji cudzoziemców, plany na przyszłość… Te i inne tematy były w agendzie Narady konsultacyjnej uczelni „Study in Poland” w Zabrzu.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt