MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Akademia Młodych Dyplomatów (AMD) jest rocznym programem dyplomatycznym dla aspirujących światowych i lokalnych liderów, przygotowującym przyszłych dyplomatów, pracowników służby cywilnej i aktywistów społecznych do pracy w środowisku międzynarodowym w duchu odpowiedzialności za otaczający świat. Adresowany do studentów starszych roczników, absolwentów oraz profesjonalistów, program oferuje 7 weekendowych zjazdów w Warszawie, w tym m. in. ponad 100 godzin zajęć praktycznych z dyplomacji, specjalną sesję warsztatową, wizyty studyjne w ambasadach oraz 1 sesję w Krakowie. Program zakłada wybór jednej z trzech dostępnych specjalizacji, czyli Polską Służbę Zagraniczną (w języku polskim i angielskim) oraz International Organizations i International Security (w języku angielskim).

Be the change you want to see in the tech world! – tak brzmiało hasło spotkania medialnego poświęconego sytuacji kobiet w technologiach i nadchodzącemu wydarzeniu: "PERSPEKTYWY WOMEN IN TECH SUMMIT 2018", które rozpocznie się już 27 listopada w Warszawie i zgromadzi około 1000 uczestniczek. W spotkaniu, które odbyło się w Przestrzeni by Facebook w Warszawie, wzięli udział organizatorzy kongresu, partnerzy z firm technologicznych, znakomite przedstawicielki branży IT oraz młode utalentowane informatyczki.

15 października 2018 roku ukazał się kolejny ranking studiów EMBA dziennika Financial Times, w którym Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się na 74. miejscu na świecie (rok wcześniej była 68., a dwa lata wcześniej 72.) i na 19. wśród uczelni europejskich samodzielnie prowadzących studia MBA.

Kolejna edycja Targów Pracy Politechniki Białostockiej zbliża się wielkimi krokami. Już 23 października Biuro Karier Politechniki Białostockiej zaprasza na kolejne już Targi Pracy Politechniki Białostockiej, które odbędą się na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej w godzinach 10.00 – 15.00.

Agility by Design to globalna społeczność podobnie myślących ekspertów oraz świadomych społecznie liderów gospodarczych. Jest to ruch zrzeszający osoby, które wierzą w propagowanie biznesu dla ludzi, ale nie kosztem ludzi oraz propagowanie działań na rzecz lokalnych społeczności, ale nie kosztem tych społeczności.Twórcy Agility by Design chcą inspirować liderów gospodarczych do tworzenia zdrowszych, bardziej zrównoważonych i bardziej innowacyjnych organizacji skoncentrowanych na Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Informatyka, psychologia, matematyka czy filologia? Musisz wybrać samodzielnie, ale z pewnością przydadzą Ci się opinie studentów różnych kierunków, z różnych uczelni. Posłuchaj starszych kolegów...

Prof. Bartosz Brożek, dr hab. Joanna Sułkowska oraz dr hab. Piotr Sankowski zostali wyróżnieni Nagrodą NCN 2018. Za szczególne osiągnięcia naukowe w zakresie badań podstawowych laureaci otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. zł. Uroczystość, tradycyjnie już, odbyła się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

W dniach 24-25 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się VII edycja Kongresu E(x)plory. W tym roku tematem przewodnim będzie mentoring, a tytuł wydarzenia to „Mentoring. Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza?”. Wydarzenie łączy innowatorów, startupy, inwestorów i biznes. 

Kreowanie przyszłych liderów i ekspertów współpracy biznesowej między Polską i Chinami - to główny cel przyświecający Polsko Chińskiej Radzie Biznesu, która pod patronatem Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Narodowym Bankiem Polskim i Ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej organizuje konkurs z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin. Prace dyplomowe można zgłaszać do 30 listopada 2018 roku.

To już czwarty raz kiedy 25  najzdolniejszych studentek z informatyki i kierunków pokrewnych otrzymuje stypendium w ramach prestiżowego programu stworzonego przez firmę Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy.

Wycofanie się Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej rodzi pytania o przyszłość współpracy akademickiej z tym krajem. Dlatego brytyjski dziennik „The Guardian” zaprosił do dyskusji prof. Marcina Pałysa, rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Stuarta Crofta, rektora Uniwersytetu w Warwick (Wielka Brytania). To pierwszy z serii wywiadów, do których zapraszani są rektorzy z Wielkiej Brytanii oraz z innego kraju europejskiego.  

W dniu 24 września rozpoczyna się rejestracja do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG). Jest to największy projekt edukacyjny z zakresu edukacji giełdowej kierowany do młodzieży szkolnej. Do tej pory wzięło w nim udział niemal 260 tys. nastolatków z całej Polski. W tym roku na najlepszy Zespół czeka nagroda w wysokości 10 tys. zł, a łączna pula nagród wynosi ponad 85 tys. zł.

16 października br. Uniwersytet Warszawski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny podpiszą list intencyjny w sprawie utworzenia federacji.

Polski Komitet Normalizacyjny organizuje po raz siódmy Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja” - w tym roku pod hasłem: „Normy + miasto = smart city”. Konkurs startuje 1 października br. i skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Laureatów poznamy na konferencji poświęconej „Smart City” 15 marca 2019 r. w Warszawie.

Na kilkuset polskich uczelniach 1 października rozpoczął się nowy rok akademicki 2018/2019. Będzie to pierwszy rok obowiązywania nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - całościowej reformy szkolnictwa wyższego.

artykuł sponsorowany

Jeśli nawet za studia nie trzeba płacić, ponieważ są darmowe, nie oznacza to, że student nie ma innych wydatków. Zakwaterowanie i wyżywienie to największe z nich, ale nie jedyne. Warto jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego zastanowić się, w jaki sposób sfinansować studenckie życie.

W 2018 roku specjaliści IT mogli liczyć średnio na 17 zaproszeń na rozmowy rekrutacyjne. Rok temu na 18, a dwa lata temu aż 36. W tym samym okresie dla inżynierów było ich kolejno 10, 8 i 9, ale już dla prawników tylko 5, 3 i 4. Nadal nie jest to mało, jednak od programistów dzieli ich prawdziwa przepaść.

Pracodawcy wyróżnieni certyfikatem „Inwestor w Kapitał Ludzki” wiedzą, czym jest troska o satysfakcję i rozwój pracowników. Ta wyjątkowa nagroda jest przyznawana na podstawie opinii pracowników na temat pracodawcy.

Politechnika Warszawska i firma Ericsson podpisały umowę ramową dotyczącą współpracy naukowo-badawczej. Zakres działań obejmie m.in. wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowych technologii telekomunikacyjnych łącząc potencjał naukowy uczelni i unikalne doświadczenie partnera biznesowego.

12 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca 4. edycję programu ADAMED SmartUP. Podczas wydarzenia wyłoniono 10 laureatów nagrody głównej, którzy przez najbliższy rok będą rozwijać swoje kariery naukowe pod okiem doświadczonych naukowców. Podczas gali ogłoszono również nazwiska trzech stypendystów, którzy jako ubiegłoroczni laureaci wykazali się największym zaangażowaniem i postępami w nauce.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt