MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Z badań dotyczących cyfrowych umiejętności młodych ludzi wynika, że za kilkanaście lat 65 proc. dzisiejszych uczniów będzie wykonywało zawody, które obecnie nie są jeszcze znane. Wszystkie bazować będą na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, wśród których wiodące będą umiejętności programowania oraz obsługa ultrawydajnych komputerów. Shape the Future, czyli cyfrowy kształt edukacji według Microsoft, to program, dający uczniom i nauczycielom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które będę mogli wykorzystać w zawodach przyszłości.

“Co po maturze?” Jeżeli jesteś obecnie w trzeciej klasie liceum to prawdopodobnie zadajesz sobie to pytanie przynajmniej raz dziennie, a znalezienie odpowiedzi nie jest łatwe. Pierwszą możliwością, która przychodzi do głowy, są studia. Ale czy musi być jedyną? A co gdyby zrobić  rok przerwy, żeby mieć więcej czasu na przemyślenie tej decyzji, która wpłynie na całe nasze życie?

Pięć polskich politechnik: łódzka (lider projektu), wrocławska, gdańska, warszawska i krakowska AGH – uczestniczyć będzie w tworzeniu programów i prowadzeniu zajęć informatycznych dla 12 tysięcy szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych (klas IV-VIII) i średnich. W programie Centrum Mistrzostwa Informatycznego - projekcie grantowym finansowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji uczestniczyć będzie 1500 mentorów: m.in. nauczycieli, medalistów i finalistów konkursów informatycznych wspieranych przez wykładowców i pracowników uczelni technicznych.

W naszej rekrutacyjnej historii bardzo często pojawiali się kandydaci z fajną osobowością, z doświadczeniem i sukcesami w pracy z klientem, nawet z dużą wiedzą o marketingu tradycyjnym, ale bez wystarczającej, przekrojowej wiedzy o usługach digitalowych. Trzymając się twardo naszych standardów, nie mogliśmy ich zatrudnić dopóty, dopóki tej wiedzy nie zdobędą. Dawaliśmy szansę - i sobie i kandydatom – przekazując im zakres tematyczny do samodzielnej nauki, po czym umawialiśmy się na kolejne spotkanie po kilku tygodniach lub miesiącach.

Zwycięzcą VIII edycji konkursu Złoty Medal Chemii został Hubert Jóźwiak, absolwent Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. Młody badacz otrzymał nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. Konkurs organizowany jest przez Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont.

Politechnika Rzeszowska będzie współtworzyć Centrum Języka i Kultury Chińskiej „LiuGong” w Stalowej Woli. Jednym z celów centrum jest umożliwienie nauki języka chińskiego dla studentów wyższych uczelni w tym mieście.

3 grudnia br. nastąpił start satelity zbudowanego przez członków Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej na pokładzie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Rakieta wystartowała z bazy Vandenberg w Stanach Zjednoczonych.

Teatralno-Artystyczna Reytaniacka Akademia, to festiwal odbywający się raz do roku zimową porą w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Reytana w Warszawie.

Brytyjski dziennik ekonomiczny „Financial Times” potwierdził wysoką pozycję Akademii Leona Koźmińskiego w opublikowanym 3 grudnia 2018 r. rankingu europejskich szkół biznesu. ALK znalazła się w nim na 43. pozycji, najwyżej ze wszystkich uczelni z Europy środkowo-wschodniej.

Szczegółowa analiza rankingów światowych, międzynarodowe doświadczenia w tworzeniu uczelni badawczych, efektywne zarządzanie badaniami naukowymi i instrumenty je wspierające, a także nowe zasady ewaluacji działalności naukowej szkół wyższych to wiodące tematy trzeciej edycji konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”, która odbyła się w dniach 3-4 grudnia w warszawskim hotelu Novotel Centrum. Gościem konferencji, zorganizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z KRASP i PKA był wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Polska potrzebuje przynajmniej 12 lat na rozwiązanie problemu z niedoborem specjalistów IT, alarmują eksperci. Tymczasem maleje deficyt programistów w innych krajach Unii Europejskiej. Zgodnie z najnowszymi danymi, do 2020 roku wyniesie on nie 1 mln a 600 tys. wakatów.

Początkujący programista w Polsce zarabia średnio 3,5-4 tys. zł netto miesięcznie na rękę. Po pięciu latach, jego zarobki rosną do ok. 10 tys. zł. To nadal przynajmniej dwa razy mniej za tę samą pracę i staż niż na Zachodzie. Sprawdź, ile dokładnie zarabia się za granicą.

myOXperience to konkurs adresowany do uczniów szkół średnich, którzy pragną studiować na najlepszych angielskich uczelniach. Jego celem jest nie tylko spełnienie marzeń i wyłonienie laureatów, którzy odwiedzą uniwersytet Stephena Hawkinga, J.R.R. Tolkiena i Oscara Wilda. myOXperience chce przełamać stereotyp i edukować, że nie trzeba być bogatym, by zdobywać wiedzę na Oxfordzie.

18 bm. odbyła się Gala wręczenia nagród dla laureatów XI edycji Konkursu na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce PRODOK oraz VI edycji na Najbardziej Prodoktorancki Instytut Polskiej Akademii Nauk PROPAN.

Przez dwa dni, 27 i 28 listopada, warszawską halę EXPO XXI opanowały utalentowane technologicznie kobiety z całego świata. W pierwszym kongresie Perspektywy Women in Tech Summit wzięło udział 3000 uczestników! Było to centrum rozmowy o przyszłości technologicznej i społecznej świata oraz wkładzie kobiet w rozwój tych obszarów.

Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej otworzy 27 listopadaPerspektywy Women in Tech Summit 2018 organizowany przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" we współpracy z partnerami akademickimi i największymi firmami technologicznymi świata. Obecnych na nim będzie ponad 1000 wybitnych kobiet rozwijających technologie IT w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej. Promować będziemy Polskę jako hub najwyższej jakości edukacji w zakresie IT, Computer Science i Tech.

Entuzjastki to projekt, który promuje odważne i skuteczne osoby działające ze względu na imperatyw wartości niezależnie od poglądów politycznych, przeciwności losu czy mody.

Już w przyszłym tygodniu uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych staną przed nie lada wyzwaniem: próbnym egzaminem ósmoklasisty. Czy jest się czego obawiać? Co może zaskoczyć? Czy w ciągu najbliższych dni można jeszcze przygotować się do  testu? Na te pytania odpowiadają eksperci dydaktyki języka polskiego i matematyki ze Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak wykorzystać możliwości stworzone przez ustawę 2.0 do zwiększenia międzynarodowej postrzegalności (visibility) polskich uczelni i poprawy ich pozycji w rankingach? Będzie to głównym tematem konferencji "Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą", którą - pod patronatem wicepremiera Jarosława Gowina - organizuje Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", w ścisłej współpracy z KRASP i PKA. Konferencja odbędzie się 3-4 grudnia w Warszawie.

Prawie co trzeci Polak przyznaje się do plagiatowania lub ściągania na egzaminach, mimo że z konsekwencji tych czynów zdaje sobie sprawę aż 91% ankietowanych – wynika z badania SW Research na zlecenie Plagiat.pl. Polacy masowo plagiatują czyjeś utwory, chociaż ¾ z nas deklaruje, że nie akceptuje tego zjawiska. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dostrzegło ten problem kilka lat temu i przygotowuje antyplagiatową rewolucję na uczelniach. Czy wyjdzie ona jednak szkolnictwu na dobre?

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt