Studia dostosowane do wymagań rynku pracy – pod okiem najlepszych naukowców i specjalistów wszystkich dziedzin powiązanych z ekonomią, w międzynarodowym otoczeniu, z dużą dawką praktyki dzięki współpracy z firmami i instytucjami publicznymi.
SGH to najstarsza i najbardziej prestiżowa uczelnia ekonomiczna w Polsce – jej historia sięga roku 1906.
Uczelnia zdobyła renomę także za granicą; jako jedyna w Polsce należy do stowarzyszenia CEMS – Global Alliance in Management Education. SGH jest zwycięzcą większości rankingów polskich uczelni wyższych w kategorii szkół ekonomicznych. Uczelnia jest znana z wyjątkowo wysokiej aktywności studentów, którzy w kołach naukowych i innych organizacjach zdobywają doświadczenie i kompetencje poszukiwane przez najatrakcyjniejszych pracodawców.
Studia w SGH nie tylko zapewniają dużą dawkę najlepszej wiedzy akademickiej, ale też kształcą równowagę między współpracą z innymi a rozwojem indywidualnym. SGH to także nauka języków obcych na najwyższym poziomie.
Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy rozpoczynają akademicką przygodę na studiach stacjonarnych w murach SGH, podejmują naukę na trzyletnich studiach licencjackich. W pierwszym roku kształcenia zdobywają podstawową wiedzę ekonomiczną i z dziedzin pokrewnych, a przede wszystkim muszą zorientować się, w jakim kierunku chcieliby skierować swoją naukę. Pod koniec pierwszego roku wybierają kierunek studiów. Studia I stopnia kończą się napisaniem pracy licencjackiej. W trakcie studiów licencjackich słuchacze realizują program jednego z dostępnych w SGH kierunków studiów: ekonomia, europeistyka, finanse i rachunkowość, gospodarka przestrzenna, metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, międzynarodowe stosunki gospodarcze, polityka społeczna, stosunki międzynarodowe, zarządzanie, a w języku angielskim Management, International Economics, Quantitative Methods in Economics and Information Systems.
Osobom posiadającym dyplom licencjata SGH oferuje dwuletnie studia magisterskie na kierunkach: administracja, ekonomia, ekonomiczna analiza prawa, europeistyka, finanse i rachunkowość, gospodarka przestrzenna, metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, międzynarodowe stosunki gospodarcze, polityka społeczna, stosunki międzynarodowe, turystyka i rekreacja, zarządzanie oraz w języku angielskim International Business i Finance and Accounting.
Czy wiesz, że…
|
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
02-554 Warszawa, al. Niepodległości 162
(metro Pole Mokotowskie)
tel. centrala: 22 564 60 00, fax 22 849 53 12
tel. rekrutacja: 22 564 98 58
tel. informacja: 22 564 64 64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.