
Zdobywczynią Złotego Medalu Chemii w VII edycji konkursu została Małgorzata Lewińska, absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Po raz pierwszy w historii główna nagroda powędrowała do kobiety. Poza symbolicznym złotym medalem młoda badaczka otrzymała nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych. Konkurs organizuje Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont, która jest również fundatorem nagród.

Uczelnie badawcze, inicjatywy doskonałości, rankingi międzynarodowe i krajowe, akredytacje, innowacyjność szkolnictwa wyższego - to najważniejsze tematy poruszone podczas drugiej konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”, która odbyła się 27-28 listopada w Warszawie. Wzięło w niej udział ponad 160 uczestników z kraju i zagranicy. Patronat honorowy nad konferencją, zorganizowaną wspólnie przez KRASP, PKA i Fundację Edukacyjną Perspektywy, objął wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach będzie pierwszą uczelnią w Polsce, która zapewni przyszłym lekarzom możliwość praktycznego zapoznania się z systemami informatycznymi wykorzystywanymi w szpitalach. Sprawne korzystanie z tego typu narzędzi jest dziś niezbędne w codziennej pracy personelu medycznego. Dlatego właśnie Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki i Wiceprezes Zarządu Asseco Poland Krzysztof Groyecki podpisali list intencyjny na rzecz stworzenia symulacyjnej pracowni komputerowej.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności