Ponad 6,5 tysiąca studentów rozpoczyna rok akademicki 2025/2026 na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu (UMW). Podczas uroczystej inauguracji, zorganizowanej 29 września br. tradycyjnie w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, immatrykulowani zostali reprezentanci studentów wszystkich kierunków uczelni oraz słuchaczy Szkoły Doktorskiej i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Inaugurację uświetnił wykład wybitnej badaczki z Uniwersytetu Oksfordzkiego profesor Samiry Lakhal-Littleton.
30 września w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyła się inauguracja roku akademickiego 2025/2026. Wykład inauguracyjny wygłosiła dr hab. Monika Stanny, prof. IRWiR PAN, Dyrektor Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN. Nowo przyjęci studenci złożyli ślubowanie, dołączając tym samym do społeczności akademickiej SGGW.
Uroczyste posiedzenie Senatu, rozpoczynające nowy rok akademicki, zgromadziło społeczność uczelni oraz przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i kościelnych. Gościem honorowym był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki, który wraz z prof. Krzysztofem Wildem, rektorem PG, powitał studentów i pracowników Politechniki Gdańskiej.
Na wielu uczelniach w Polsce odbyła się dziś inauguracja roku akademickiego 2025/2026. Wśród nich była Politechnika Warszawska. Uroczysta inauguracja na tej uczelni była nie tylko początkiem kolejnego roku nauki i badań, lecz także symbolicznym otwarciem jubileuszu 200-lecia PW. W wystąpieniach podkreślano znaczenie tradycji, odpowiedzialność za przyszłość oraz rolę społeczności akademickiej w rozwoju nauki i kraju.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności