Od 6 marca br. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego działa Zespół ds. równości i przeciwdziałania zjawiskom niepożądanym w środowisku akademickim. Nowy organ pomocniczy Ministra skupi się na wypracowaniu rozwiązań, które będą wzmacniać przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi oraz ochronę godności i bezpieczeństwa w systemie szkolnictwa wyższego i nauki.
W Poznaniu, w Auli Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej, podpisano porozumienie o utworzeniu Klastra Zielonej Transformacji - przełomowej inicjatywy Przemysława Karlika, która jednoczy świat nauki, biznesu i administracji publicznej. To nowy rozdział współpracy na rzecz innowacji, technologii i odpowiedzialnej transformacji energetycznej.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności