Bartosz Tymiński, dyrektor szkoły nr 14 STO w Warszawie, został Prezesem Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Wyboru nowych władz stowarzyszenia dokonali uczestnicy Zjazdu Krajowego, którzy obradowali w stolicy w dniach 05-06 kwietnia br. STO jest największą organizacją oświaty niepublicznej w Polsce. W całym kraju stowarzyszenie prowadzi prawie sto szkół i placówek oświatowych.
Technologie kwantowe, energetyka jądrowa i fizyka wysokich energii to trzy kluczowe obszary, które zintegruje i wzmocni nowe centrum badawcze powołane przez Politechnikę Warszawską. C-QuaNT ułatwi m.in. połączenie sił badaczy i dydaktyków na rzecz wdrożeń, a także nawiązywanie strategicznych partnerstw z przemysłem i biznesem.
Uczelnie zrzeszone w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich popierają inicjatywę European Degree i opowiadają się za bezzwłocznym wdrożeniem prac nad jej opracowaniem – czytamy w oświadczeniu prof. Bogumiły Kaniewskiej, przewodniczącej KRASP, rektorki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności