Szanowni Państwo,
poniżej publikujemy treść listu otwartego, który w związku z koniecznością realizacji nauczania zdalnego przez polskie szkoły skierowaliśmy 26.03.2020 r. do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Cyfryzacji. W treści listu przedstawiamy naszą propozycję współpracy w obszarze systemu edukacji zdalnej polskich szkół.
fot. Agastya Patel
W związku z sytuacją epidemiologiczną i dynamicznym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaapelowało, aby studenci kierunków medycznych, na zasadzie wolontariatu, wsparli działania służb sanitarno-epidemiologicznych w walce z koronawirusem. W sposób szczególny predysponowani są do tego są studenci ostatnich lat studiów kierunków: lekarskiego, farmacji, analityki medycznej, pielęgniarstwa oraz ratownictwa medycznego, którzy na tym etapie edukacji są już przygotowani do podjęcia działań wspierających, np. w wywiadzie epidemiologicznym.
Fot. W.Więcko Medyk Białostocki
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku podjął inicjatywę wprowadzenia na podlaski rynek molekularnych testów diagnostycznych w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Badania te rozpoczną się już od poniedziałku 30 marca i będą wykonywane przez Akademicki Ośrodek Diagnostyki Patomorfologicznej i Genetyczno-Molekularnej, który posiada wymagane uprawnienia do prowadzenia specjalistycznej działalności diagnostycznej i leczniczej.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności