ELA umożliwia dostęp do danych, które pozwalają dowiedzieć się nieco więcej o tym, co dzieje się w otaczającym nas świecie. Dzięki systemowi możemy odpowiedzieć na pewne pytania, rozwiać wątpliwości czy zweryfikować schematy myślenia, które dotyczą nie tylko samego rynku pracy. Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych pozwala zweryfikować m.in. czy to prawda, że studenci opuszczający uczelnie skazani są na „śmieciówki” lub czy istnieje różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn tuż po ukończeniu studiów.
Szkoły wyższe bardzo szybko i sprawnie zaadaptowały się do nowych warunków. Po ponad roku od przejścia na kształcenie zdalne pewne jest, że szeroko wprowadzone narzędzia i techniki e-learningowe przyjęły się dobrze, a środowisko akademickie już teraz upatruje szans w nowym systemie, analizując możliwości, które daje mu i studentom hybrydowy model nauczania.
Ponad 7 tysięcy najmłodszych profesorów belwederskich i doktorów habilitowanych - którzy uzyskali tytuł lub stopień naukowy w ciągu ubiegłych czterech lat – otrzymało zaproszenie z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy do wzięcia udziału w badaniu opinii akademickiej na temat poziomu kształcenia w polskich szkołach wyższych.
- Indywidualny naukowiec, nawet jeśli zainwestujemy w niego duże pieniądze, w najlepszym wypadku będzie tylko atrakcyjnym partnerem do prestiżowej publikacji. Masę buduje się wzmacniając duże zespoły – tak twierdzi dr Krystian Szadkowski z Pracowni Komunikacji Naukowej, z którym rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności