Blisko 9,5 mln zł z Agencji Badań Medycznych otrzymał Uniwersytet Medyczny w Lublinie na utworzenie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych. Ośrodek wejdzie w skład Polskiej Sieci Badań Klinicznych, która ma na celu m.in. zwiększenie dostępu do innowacyjnych terapii dla pacjentów.
Politechnika Białostocka podpisała porozumienie o współpracy z Głównym Urzędem Miar. Pozwoli ono na inicjowanie i realizowanie wspólnych działań w obszarze metrologii i technik pomiarowych, między innymi monitorowanie stanu zanieczyszczeń środowiska.
Politechnika Poznańska jako pierwsza uczelnia w Polsce proponuje kandydatom rejestrację do systemu rekrutacyjnego z wykorzystaniem aplikacji mObywatel.
Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie powstanie Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności. Będzie dysponować najnowocześniejszym w Polsce Południowej wyposażeniem, dzięki któremu będzie można wprowadzać na rynek nowe, lepsze produkty spożywcze.
Salon to ważny element kalendarza przygotowań uczniów do majowych egzaminów - 30 września maturzyści składają deklaracje maturalne. To właśnie m.in. na Salonie – i z ,,Informatorem dla Maturzystów 2022’’ Perspektyw zadecydują o wyborze kierunku studiów i uczelni.