W środę 27 września 2023 r. nastąpiło niezwykłe wydarzenie w wieloletniej historii Uczelni. Tego dnia wspólnota akademicka po raz pierwszy zainaugurowała rok akademicki w Akademii Pożarniczej (APoż) – kolejny etap pogłębiania wiedzy, rozwijania umiejętności i poszerzania horyzontów myślowych, a także realizowania różnorodnych przedsięwzięć.
2 października rusza nowy rok akademicki, ale już dziś w wielu uczelniach rozbrzmiał Gaudeamus. Uroczyste inauguracje odbyły się między innymi w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (na zdjęciu), Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Akademii Górnośląskiej im. W. Korfantego w Katowicach, Uniwersytecie Szczecińskim. W piątek wieczorem odbywa się wspólna Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego organizowana przez katowickie uczelnie publiczne. Jaki będzie ten rok? Na pewno pełen wyzwań.
Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy edukacyjnej, kulturalnej i środowiskowej z Akademią Sztuki Wojennej w Warszawie. Sygnatariuszami byli z upoważnienia rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz i z upoważnienia rektora komendanta Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. dr. Roberta Kosowskiego płk. prof. dr hab. inż. Tomasz Jałowiec.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności