W dniach od 25 do 27 października przedstawiciele 48 uczelni z 21 krajów wzięli udział w konferencji T.I.M.E. Association General Assembly, której gospodarzem była Politechnika Wrocławska. Uczestnicy obradowali nad zagadnieniami umiędzynarodowienia w trakcie warsztatów i sesji panelowych, m.in. związanych z programami joint i double diploma, sposobami na promocję dłuższych i krótszych mobilności, spojrzeniem z różnych perspektyw na temat zwiększenia udziału kobiet w kształceniu inżynierów, wyzwaniami i sposobami podejścia w obszarze tzw. green transition.
Nowoczesne laboratorium 5G pod patronatem Nokii uruchomione zostało na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. To kolejne miejsce, w którym na uczelni wykorzystywana będzie technologia 5G. Ultraszybka sieć kampusowa 5G działa już od września w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności