Nie ma wakacji dla pionów międzynarodowych polskich uczelni! Na tegoroczną naradę konsultacyjną programu „Study in Poland” zgłosiło się aż 250 osób reprezentujących uczelnie, administrację państwową oraz instytucje wspierające umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego. Narada odbędzie się 8 lipca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wśród mówców ambasadorowie, przedstawiciele MNiSW, dyrektorzy z MSZ, rektorzy, przedstawiciele organizacji wspierających umiędzynarodowienie i światowej klasy eksperci.
Chcemy, żeby ci, którzy przyjadą do nas na studia, zadomowili się w Metropolii i związali z nią swoje życie i karierę zawodową. Argumentów nam nie brakuje: mamy uczelnie oferujące praktycznie wszystkie kierunki studiów, przyjazne otoczenie, rozsądne koszty utrzymania i przede wszystkim – nieograniczone możliwości rozwoju zawodowego dzięki obecności firm z branży wysokich technologii, ale także na przykład instytucji kultury - powiedział Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Dzisiejsze spotkanie jest dla mnie osobiście niezwykle wzruszające - świętujemy bowiem 55 lat wspólnej drogi Uniwersytetu Gdańskiego, uczelni, która od samego początku swojego istnienia jest nierozerwalnie związana z historią i tożsamością Gdańska, Trójmiasta, Pomorza - mówił rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski, witając licznie zgromadzonych gości na gali 55-lecia UG.
MXene in LEO to eksperyment opracowany w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego celem jest zbadanie zachowania nowoczesnych nanomateriałów w warunkach mikrograwitacji oraz zweryfikowanie ich potencjalnych zastosowań w monitorowaniu stanu zdrowia człowieka – zarówno w kosmosie, jak i na Ziemi. To także jeden z eksperymentów, jakie wziął ze sobą w Kosmos Sławosz Uznański-Wiśniewski, uczestnik misji Ax-4 na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności