25 i 26 maja to dwa dni inspiracji, nauki i odkrywania akademickiego świata przez uczniów szkół średnich - laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Pilotażowa, pierwsza edycja wydarzenia "UJ dla Olimpijczyków" ukazuje cały potencjał tej inicjatywy. Jeśli kolejne odsłony będą rozwijane równie dynamicznie, UJ ma szansę stać się jednym z najważniejszych ośrodków wspierających młode talenty w Polsce.
W Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się uroczysta, 12. gala wręczenia nagród w programie „Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca”. W gronie laureatów wyróżnionych za budowanie bezpieczeństwa finansowego swoich pracowników znalazły się dwie polskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.
Stwierdził prof. dr hab. Jerzy Lis, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej, w czasie IV Kongresu Umiędzynarodowienia, który 18 i 19 maja gościł na AGH. W czasie kongresu dyrektor NAWA Wojciech Karczewski przedstawił założenia „Strategii Zrównoważonego Umiędzynarodowienia Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Polsce do 2035 roku”.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności