
fot. Barłomiej Więckowski
3 i 5 kwietnia, w sześciu miastach Polski odbędzie się Bieg w Kasku. W tym nietypowym minimaratonie, uczestniczki mają przebiec cały dystans nie tracąc z głowy kultowego kasku akcji Dziewczyny na politechniki!. Bieg w kasku organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy. Jest elementem ogólnopolskich akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!.
Drużyna nastoletnich inżynierów w składzie: Tomasz Cienkowski z Tłuchowa, Julian Molski z Poznania, Agnieszka Osińska z Torunia, Mateusz Sieniawski z Olsztyna, Zofia Sorbjan z Warszawy to finaliści II edycji konkursu ASTROBOT, który zakończył się w niedzielę 23 marca w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Zwycięska drużyna młodych inżynierów pojedzie latem na wyprawę za koło podbiegunowe – do miejscowości Andøya w Norwegii. Odwiedzą tam bazę rakietową Europejskiej Agencji Kosmicznej.
W dniach 15-16 maja 2014 roku Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta we współpracy z Radą Komisji, ambasadą USA, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje międzynarodową konferencję pod hasłem Przywództwo, Edukacja i Innowacja – Leadership, Eductaion, Innovation. Konferencja została objęta patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności