Tego lata studenci z całego świata przyjadą do Izraela na 6-10 tygodni, aby pracować w izraelskich firmach i organizacjach, m.in. w Tel Awiwie i Jerozolimie, w ramach specjalnego programu. Będą badać m.in. trendy biznesowe, projektować modele cenowe, pozyskiwać finanse.
Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Wierzbicka z Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu została wybrana na prezydenta Europejskiego Towarzystwa Laryngologicznego ELS.
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak otrzymała zaproszenie do uczestnictwa w radzie programowej Europejskiej Stolicy Nauki KATOWICE 2024.
Anna Budzanowska, b. wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego (2019–2020) i wiceminister edukacji i nauki (2021), została powołana na przewodniczącą Rady ds. Planu dla Pracy i Rozwoju.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Ningbo University of Technology podpisały list intencyjny dotyczący utworzenia Instytutu Polsko-Chińskiego.
Komisja Europejska zainicjowała wraz z przemysłem 11 nowych partnerstw europejskich, które mają pobudzić inwestycje w badania naukowe i innowacje. Celem jest rozwiązywanie problemów związanych z klimatem i zrównoważonym rozwojem, aby wdrożyć Europejski Zielony Ład.