Politechnika Śląska podpisała umowę ze spółką Polskie Elektrownie Jądrowe. Celem porozumienia jest wspólne kształcenie specjalistów z zakresu energetyki jądrowej oraz rozwój technologii wspierających realizację programu jądrowego w Polsce. Umowę podpisali Rektor Politechniki Śląskiej prof. Marek Pawełczyk oraz wiceprezes zarządu Polskich Elektrowni Jądrowych Piotr Piela.
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek oraz wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie dotyczące realizacji ochotniczego szkolenia wojskowego studentów i absolwentów w Szkołach Legii Akademickiej. Umowa tworzy spójny system kształcenia rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP przy aktywnym udziale szkół wyższych.
Kolejny przedstawiciel GUMed dołącza do grona konsultantów krajowych minister zdrowia. Nominację na nowe stanowisko otrzymała dr Anna Bogacka z Kliniki Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej GUMed. Minister Jolanta Sobierańska-Grenda powołała dr Bogacką na stanowisko konsultanta krajowego ds. medycyny morskiej i tropikalnej.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności