Kolejne, ósme już posiedzenie Konwentu Gospodarczego przy Związku Uczelni Fahrenheita, odbyło się pod hasłem #Przykłady efektywnej współpracy. Zgromadzeni goście poznali inicjatywy świadczące o realnej współpracy w ramach tzw. złotego trójkąta (nauka-samorząd-biznes), a dzięki gospodarzowi – Rafinerii Gdańskiej, przyjrzeli się wyzwaniom sektora energetycznego z perspektywy jednego z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w tej części Europy.
Waldemar Siwiński jest jedynym polskim dziennikarzem, który w rok po katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej rozmawiał w Moskwie z prof. Walerym Legasowem, wicedyrektorem Instytutu Kurczatowa i członkiem komisji rządowej ds. katastrofy. Zapis tej rozmowy został opublikowany na łamach gazety "Sztandar Młodych", z datą 3-5 lipca 1987 rok. Poniżej przedruk tego wywiadu:
26 kwietnia 1986 roku, w sobotę, o godzinie 1 minut 24 przez halę bloku nr IV Czernobylskiej Elektrowni Atomowej przewalił się huk eksplozji, a w niebo nad elektrownią wystrzelił słup ognia. Wydarzyło się to, co „nie mogło" się wydarzyć. W ciągu kilku godzin czernobylska awaria postawiła na nogi różnorodne służby w całym Związku Radzieckim. Po dwóch dniach o Czernobylu zaczął mówić cały świat.
Centra badawcze Akademii Leona Koźmińskiego – HUMANRACE Research Center oraz CRASH – Center for Research on Social Change and Human Mobility – podpisały list o współpracy badawczej z Center for Labor and a Just Economy przy Harvard Law School. Współpraca dotyczy przygotowania wspólnej propozycji badawczej do European Research Council Synergy Grant pod roboczym tytułem AISOME: AI, Society, Migration, and Employment.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności