Publikacje

Perspektywy opiniotwórcze

„Perspektywy” uznane zostały przez Instytut Monitorowania Mediów za drugi najbardziej opiniotwórczy miesięcznik dekady 2004-2013. 5 czerwca 2014 r. w Warszawie ogłoszono wyniki Jubileuszowego Raportu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” IMM.

Badanie przeprowadzono na podstawie ponad 700 tysięcy przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1 stycznia 2004 roku do 31 grudnia 2013 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 784 755 razy (462 760 razy w prasie, 189 239 w telewizji i 132 7w radio).

Analiza obejmuje ponad 900 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVPinfo, TVN, TVN24, TVN CNBC, TVN TURBO, POLSAT, Polsat News, TV BIZNES, TV4) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Radio PiN, Radio RMF FM, Radio Zet, Radio TOK FM).

Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radio i telewizji, w których pojawiały się nazwy mediów:

  • prasowych,
  • portali internetowych,
  • stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów.
 alt=

Miesięcznik Edukacyjny Perspektywy to:

Publikacje

20-45 tys.
nakładu ogólnopolskiego miesięcznika

1 miejsce
Perspektyw wśród
miesięczników -najbardziej opiniotwórcze media w Polsce 2017 wg. IMM
wydanie styczeń, czerwiec

25 Lat
na rynku wydawniczym

Publikacje

40 tys.
egzemplarzy rozdawane bezpłatnie na Salonie Maturzystów
Wydanie z Informatorem dla Maturzystów

Publikacje

2 miejsce
Perspektyw jako najbardziej opiniotwórczego miesięcznika dekady 2004-2013 w Polsce wg. IMM.

20-45 tys.
nakładu ogólnopolskiego miesięcznika

Numer 1-2 (styczeń-luty)

TEMAT GŁÓWNY: WYDANIE Z OGÓLNOPOLSKIM RANKINGIEM SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2018

W styczniu 2018 r. opublikowana zostanie już 20. edycja Rankingu Szkół Ponadginazjalnych. Ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Jego adresatami są przede wszystkim uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję – wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Na tę wyczekiwaną przez uczniów, rodziców i nauczycieli publikację składać się będzie aż 7 wielokryterialnych rankingów:

1. Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących, 2. Ogólnopolski Ranking Techników, 3. Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących, 4. Ranking Maturalny Techników, 5. Ranking Szkół Olimpijskich, 6. Ranking Egzaminów Zawodowych, 7. Ranking Liceów Warszawskich.

W ubiegłym roku w miesiącu publikacji rankingu odnotowaliśmy na naszym portalu 1 896 339 odsłon i wizyty 332 350 unikalnych użytkowników (dane Google Analytics), a styczniowe wydanie Perspektyw przyniosło nam ponownie tytuł Najbardziej opiniotwórczego miesięcznika (vide: dane Instytutu Monitorowania Mediów, styczeń 2017).

Do pobrania:

Numer 3 (marzec)

TEMAT GŁÓWNY: OGÓLNOPOLSKA AKCJA DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI

Akcja Dziewczyny na Politechniki organizowana jest po raz dziewiaty przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT). Będzie to już kolejna edycja kampanii mającej wielki wpływ na wspieranie ambicji młodych osób – w tym przypadku młodych kobiet – do podejmowania studiów wprowadzających w świat nowych wyzwań (technicznych, ale niewykluczających aspektów humanistycznych!) i nowych technologii. Głównym celem akcji jest zachęcenie uczennic do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych, które dają im w przyszłości znakomite perspektywy zatrudnienia i atrakcyjnych zarobków.

Będą gry edukacyjne, warsztaty, wykłady, spotkania ze studentkami i przedstawicielami uczelni oraz Bieg w Kasku, który w tym roku odbędzie się w pięciu miastach.

Wydanie promujące akcję w nakładzie 10 tys. egzemplarzy trafi bezpłatnie do uczestników akcji Dziewczyny na Politechniki.

Numer 4 (kwiecień)

TEMAT GŁÓWNY: WYDANIE Z RANKINGIEM STUDIÓW INŻYNIERSKICH

17 kwietnia br. Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" ogłosi wyniki Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018 oceniającego 21 najpopularniejszych kierunków studiów technicznych prowadzonych w polskich uczelniach. Odbędzie się to w warszawskim hotelu "Hilton", podczas II Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego. Podobnie jak w roku ubiegłym, nagrodzone zostaną po trzy najlepsze wydziały w każdym ocenianym kierunku studiów.

Edukacja inżynierska jest jednym z ważnych czynników rozwoju kraju i ma szczególną pozycję w budowaniu marki polskiego szkolnictwa wyższego. Idei tej służyć będzie debata podczas II Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego, które zostanie przeprowadzone przy współudziale środowisk biznesowo-przemysłowych z kraju i zagranicy. Gala Rankingu Studiów Inżynierskich będzie finałowym elementem Forum.

W Rankingu Studiów Inżynierskich ocenione zostaną (z przyporządkowaniem do wydziału) następujące kierunki studiów:

automatyka i robotyka * architektura * biotechnologia * budownictwo * elektrotechnika * elektronika i telekomunikacja * energetyka * fizyka techniczna * geodezja i kartografia * górnictwo i geologia * informatyka * inżynieria biomedyczna * inżynieria chemiczna i procesowa * inżynieria materiałowa * inżynieria środowiska * logistyka * mechanika i budowa maszyn * mechatronika * technologia chemiczna * transport * zarządzanie i inżynieria produkcji

Ranking przygotowywany jest z myślą o najambitniejszych kandydatach na studia. Chcemy, żeby dowiedzieli się oni o Państwa Wydziale i kierunkach jak najwięcej! Dlatego zachęcamy do dodatkowej promocji Waszej oferty przy tej okazji.

Zapraszamy do skorzystania z oferty reklamowej gwarantującej obecność w dwóch kolejnych wydaniach miesięcznika "Perspektywy":

  • w kwietniowym wydaniu Perspektyw, dedykowanym Rankingowi Studiów Inżynierskich 2018 oraz
  • w wydaniu majowym z Rankingiem Szkół Wyższych oraz Rankingiem Kierunków Studiów 2018
  • w serwisie Rankingu Studiów Inżynierskich

Z przyjemnością informujemy, że rankingowe wydania "Perspektyw" czynią z naszego miesięcznika lidera kategorii "Najpopularniejszych Mediów" w badaniach Instytutu Monitorowania Mediów.

Wg statystyk Google Analytics publikacja ubiegłorocznego rankingu na portalu Perspektywy.pl spowodowała dokonanie 1 948 366 odsłon wygenerowanych przez 311 679 unikalnych użytkowników. Mamy podstawy sądzić, że tegoroczne wyniki będą jeszcze lepsze!

Dodatkowe informacje:
Dział Marketingu i Reklamy Perspektywy Press
tel. 22 628 58 62 wew. 13, 18, 19, 31, fax 22 629 16 17
e-mail: reklama@perspektywy.pl

Numer 6 (CZERWIEC)

TEMAT GŁÓWNY: WYDANIE Z RANKINGIEM SZKÓŁ WYŻSZYCH 2018, Z RANKINGIEM KIERUNKÓW STUDIÓW 2018

W czerwcu już po raz dziewietnasty "Perspektywy" ogłoszą wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2018 oraz Rankingu Kierunków Studiów 2018.

Opublikowane zostaną trzy zestawienia główne: Ranking Uczelni Akademickich 2018, Ranking Uczelni Niepublicznych 2018 (magisterskich) oraz Ranking PWSZ 2018 oraz kilkanaście zestawień dodatkowych w poszczególnych kryteriach i grupach uczelni.

Zaprezentowane też zostanie łącznie 58 najpopularniejszych kierunków i grup kierunków studiów. Zwracamy uwagę, że Ranking Kierunków Studiów cieszy się, jak wynika z naszych badań, rosnącą popularnością wśród kandydatów na studia.

Z przyjemnością informujemy, że rankingowe wydania "Perspektyw" czynią z naszego miesięcznika lidera opiniotwórczości (1. m-ce w kategorii miesięczników, 6. m-ce - prasa, 9. m-ce media ogółem) w badaniach Instytutu Monitorowania Mediów. Statystyki Google Analytics podkreślają promocyjną siłę rankingu. Czerwcowa publikacja wyników na portalu Perspektywy.pl spowodowała dokonanie 1 665 449 odsłon wygenerowanych przez 269 020 unikalnych użytkowników.

Promocja Uczelni/Wydziału/Kierunku w rankingowym kontekście to doskonały branding marki uczelni. Zapraszamy na nasze łamy i nasze strony internetowe!

Numer 7-8 (Lipiec-sierpień)

TEMAT GŁÓWNY: Ranking STEM

W numerze wakacyjnym opublikowany zostanie Ranking STEM, czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) – to właśnie przez te obszary kształcenia wiedzie najkrótsza ścieżka edukacyjna do nauki, technologii i innowacji.

Celem Rankingu STEM Perspektywy jest rozbudzenie w młodych ludziach pasji do przedmiotów ścisłych, a następnie inspirowanie ich do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w naukach ścisłych. Ranking wskaże licea najlepiej kształcące w zakresie matematyki, fizyki, chemii i informatyki oraz te, które najlepiej przygotowują kandydatów na takie właśnie studia.

Uroczyste ogłoszenie wyników Rankingu nastąpi podczas Gali Finałowej.

Wydanie Perspektyw z drugą edycją Rankingu STEM Perspektywy ukaże się w nakładzie 25 000 egzemplarzy. Poza dystrybucją w sieci kiosków i salonów prasowych w całej Polsce, magazyn zostanie wręczony wszystkim gościom finału Rankingu, a także przesłany nieodpłatnie do 500 najlepszych liceów i 400 techników w całym kraju oraz przekazany poradniom psychologiczno-pedagogicznym, doradcom edukacyjno-zawodowym i władzom edukacyjnym wszystkich szczebli.

Numer 9 (wrzesień)

TEMAT GŁÓWNY: Wydanie z Informatorem dla Maturzystów 2019

XXVIII wydanie najpopularniejszego Informatora dla Maturzystów będzie miało swoją premierę – tradycyjnie – w końcu sierpnia, by już we wrześniu towarzyszyć uczniom ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych na Salonie Maturzystów 2018.

Rokrocznie przedstawiamy w Informatorze najpełniejszą wiedzę o ofercie i zasadach przyjęć na studia. W najnowszej edycji – w części redakcyjnej opisującej wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2018 – zaprezentujemy m.in. rankingi w ponad 40 grupach kierunków, a także rekomendacje studentów dla wybranych programów studiów, opinie absolwentów, pracowników dydaktycznych, przyszłych pracodawców. Młodzi Czytelnicy, a także ich rodzice i nauczyciele, znajdą pomoc w tworzeniu strategii prowadzących do mądrego wyboru studiów.

Z 45 000 egzemplarzy – 40 000 trafi bezpłatnie do rąk kandydatów na studia uczestniczących w naszych targach jesiennych, organizowanych w wiodących ośrodkach akademickich Polski.

Zlecenia do pobrania:
Oferta dla Uczelni publicznych
Oferta dla Uczelni niepublicznych
Oferta dla Wydziału
Oferta dla PWSZ

Foldery do pobrania:
Dla Uczelni
Dla Wydziału

NUMER 10 (PAŹDZIERNIK)

TEMAT GŁÓWNY: Kobieta Przyszłości w IT

Październikowe wydanie poświęcone będzie m.in. współpracy akademickiej Polski i Kazachstanu. W numerze min: relacja z 5 dniowego obozu dla studentek chcących tworzyć przyszłość nowych technologii – Women in Tech Camp 2017. Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek podczas pobytu miało okazję zgłębić tajniki zaawansowanego programowania, sztucznej inteligencji, poszukać pomysłów na własny startup, poznać wybitnych mentorów i mentorki, a także wziąć udział w dniu kariery, który był znakomitą okazją do zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju.

Ponadto: Inauguracja roku akademickiego 2018/19 na polskich uczelniach oraz Studia w Zjednoczonym Królestwie.

NUMER 11-12 (LISTOPAD-GRUDZIEŃ)

TEMAT GŁÓWNY: Ranking MBA Perspektywy

To już kolejne, ósme, przekrojowe badanie studiów dla elity biznesu przygotowane przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Ambicją Perspektyw jest profesjonalna promocja programów MBA, zarówno wśród potencjalnych kandydatów - menedżerów średniego i wyższego szczebla, jak i osób ze środowiska HR zajmujących się oceną i rozwojem kompetencji najwyżej kwalifikowanych kadr kierowniczych. W publikacji adresowanej do kadry menedżerskiej i osób zamierzających uzyskać najwyższe kompetencje w zakresie zarządzania, znajdzie się - obok pełnej wersji Rankingu – również obszerny raport pokazujący tę formę studiów w Polsce i na świecie, prezentacje zwycięzców, opinie absolwentów.

Przygotowanie Rankingu nadzoruje Kapituła, która pracuje, naprzemiennie, pod kierunkiem prof. Elżbiety Mączyńskiej - prezes PTE i prof. Marii Romanowskiej – dyrektor Instytutu Zarządzania SGH.

Ankieta do pobrania .doc

Prenumerata Magazynu Edukacyjnego