MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ranking MBA 2012

Ranking MBA 2012

Ranking MBA 2011

Galeria zdjęć z Gali MBA 2012

Ranking MBA 2012
 Studia MBA dają przepustkę do kariery na najwyższych stanowiskach. Wśród absolwentów zarówno uczelni polskich jak i zagranicznych są prezesi największych firm w każdym sektorze, dyrektorzy, specjaliści najwyższego szczebla, a nawet politycy, sportowcy i podróżnicy.

 

 Jedną z takich osób jest Maciej Owczarek, od 2009 r. prezes przedsiębiorstwa z branży elektroenergetycznej Enea S.A. Pan Maciej ukończył Politechnikę Warszawską, a następnie studia MBA Uniwersytetu Warszawskiego i University of Illinois. Przez lata zajmował stanowiska dyrektorskie w takich firmach jak Levi Strauss Poland Sp. z o. o., Telekomunikacja Polska SA czy INTERSPORT. Pod Jego skrzydłami firma ENea stała się jedną z najsilniejszych marek biznesowych sektora B2B na polskim rynku, uzyskała nagrodę Firmy Wysokiej Reputacji 2009 w kategorii: Energia. Prezes Owczarek wielokrotnie był także nagradzany za osiągnięcia indywidualne. Został zaliczony w poczet Walnego Zgromadzenia Polskiej Gospodarki, czyli grona najlepszych menedżerów 2009 r. wg magazynu Home&Market, a w 2010 r. znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w Polsce magazynu Gentleman.

 Prezesem z dyplomem MBA jest Krzysztof Kawalec, od 2001 r. związany ze spółką Magellan S. A., liderem rynku usług finansowych sektora ochrony zdrowia. Pierwszą ukończoną przez Prezesa uczelnią była Politechnika Łódzka, na której zdobył tytuł magistra inżyniera Zarządzania Przedsiębiorstwem. W latach 2002 – 2003 ukończył dwa kierunki studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej i w 2006 r. program MBA w PAM Center Uniwersytet Łódzki, University of Maryland. Podobnie jak Maciej Owczarek, Krzysztof Kawalec odnosi także sukcesy indywidualne. Jego praca została nagrodzona tytułem „Menedżera roku 2010” w konkursie Ventura 2010 organizowanym przez Enterprise Investors (EI), najstarszą i jedną z największych w Europie Środkowej i Wschodniej firm zarządzających funduszami private equity i venture capital. Podstawą do przyznania wyróżnienia był wzrost portfela aktywów finansowych, który Magellan odnotował o 62% na koniec 2010 roku w porównaniu z rokiem 2009.

 Inną drogę kariery wybrała znana podróżniczka Martyna Wojciechowska, która także uzupełniła swoje wykształcenie o dyplom MBA zdobyty na Polish Open University. Zdobywczyni Korony Ziemi w licznych wywiadach podkreśla, jak studia MBA pomogły jej uporządkować nabyte doświadczenie oraz świadomie korzystać z narzędzi biznesowych. Poza licznymi podróżami Martyna Wojciechowska zajmuje stanowisko redaktor naczelnej National Geographic Polska. W pracy wykorzystuje umiejętności menedżerskie, które zdobyła na studiach – zarządza redakcją, świetnie odnajduje się w potrzebach dzisiejszego rynku, a prowadzony przez nią magazyn cieszy się ogromną popularnością. Jak mówi, studia MBA to także możliwość nawiązania przydatnych w biznesie kontaktów, które w późniejszym okresie mogą zaprocentować.

 Leszka Balcerowicza nie trzeba przedstawiać nikomu. Były minister finansów kilka lat po uzyskaniu dyplomu prestiżowej Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (dzisiejsza Szkoła Główna Handlowa), w 1974 r. uzyskał tytuł MBA na Saint John's University w Nowym Jorku. Studia były tylko początkiem jego międzynarodowej kariery, bogatej w niezliczone staże m.in. na University of Sussex (Anglia) i Uniwersytecie w Marburgu. Jego praca była wielokrotnie nagradzana. Został człowiekiem roku wg tygodnika Wprost, w 1998 r. otrzymał nagrodę „Minister Finansów roku 1998” przyznaną przez brytyjski miesięcznik finansowy Euromoney, nagrodę Środkowoeuropejską (Central European Award) dla najlepszego ministra finansów 1998, tytuł najwybitniejszego Europejczyka, bankiera roku wg brytyjskiego magazynu The Banker, a 2 lata temu Superwiktora.

Zarówno Maciej Owczarek jak i Krzysztof Kawalec, Martyna Wojciechowska i Leszek Balcerowicz połączyli naukę i prestiżowe studia MBA z aktywną pracą zawodową i zdobywaniem doświadczenia. Każda z przedstawionych osób zdobyła wykształcenie w innej dziedzinie. Wśród studiujących są także lekarze, architekci, osoby zakładające własną działalność. Dowodzi to najlepiej, że studia MBA są dla każdego i są doskonałym uzupełnieniem edukacji.

Absolwenci studiów MBA podkreślają, że ukończenie studiów podyplomowych to okazja do poznania nowoych ludzi i wymiany doświadczeń. I co – niebagatelne – możliwość wyższych zarobków.

(KP)

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt