MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ranking MBA 2014

Partnerzy Rankingu MBA

Ranking MBA 2014

Fundator nagród MBA

Ranking MBA 2014

Ranking MBA 2013

 

Finał Rankingu MBA Perspektywy 2015
już 8 grudnia!

Najlepsze polskie programy MBA i ich twórców poznamy 8 grudnia podczas uroczystego ogłoszenia wyników kolejnej edycji Rankingu MBA Perspektywy 2015. Uroczystość odbędzie się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, w sali im. Władysława Grabskiego o godz. 11.00. Wezmą w niej udział organizatorzy dziesięciu najlepszych programów MBA z uczelni z całej Polski, a także absolwenci programów, którzy powiedzą, jaki wpływ na ich karierę zawodową miało ukończenie studiów MBA.

Program Warsaw-Illinois Executive MBA prowadzony przez Uniwersytet Warszawski działa już od 23 lat. Od 22 edycji funkcjonuje pod nową nazwą executive mba@uw, odnowionym programem oraz formatem studiów. W swej nowej odsłonie oprócz dotychczasowej orientacji na strategie dodajemy nacisk na umiędzynarodowienie i innowacje.

Od początku swego istnienia program Executive MBA na Uniwersytetcie Warszawskim prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania kierowane przez prof. Krzysztofa Oboja stawiał na najwyższej jakości edukację menedżerską opartą na najlepszych amerykańskich standardach. Wieloletnia współpraca z University of Illinois w Urbana-Champaign, jednym z najlepszych uniwersytetów stanowych w USA, zaowocowała programem studiów zgodnym z wymaganiami amerykańskiej akredytacji AASCB oraz Association of MBAs (AMBA), a przede wszystkim oczekiwaniom polskich i środkowoeuropejskich firm. W ciągu 23 lat wypromował zarządzających największymi firmami w Polsce: Orlen S. A., PKO BP S. A., PZU S. A., PGNIG S. A.,, a także globalnymi korporacjami, takimi jak McDonald’s, Orange czy Johnson & Johnson.

W przeciwieństwie do innych programów na rynku, emba@uw nie jest skierowany do grupy zawodowej (np. finansowej), czy branży (np. medycznej), ale koncentruje się na kompetencjach, wiedzy i umiejętnościach koniecznych dla sprawowania funkcji kierowniczych w przedsiębiorstwie. Lista przedmiotów obejmuje przedmioty od ekonomii po strategię, ale kluczowy jest sposób prowadzenia i dobór zagadnień. Na przykład, gdy chodzi o prawo to jest wykładane w zakresie koniecznym dla podejmowania decyzji przez osoby z zarządu lub rady nadzorczej, oraz umiejętności zadawania właściwych pytań prawnikom.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o ponad 30. harvardzkich studiów przypadków zaczerpnięte z funkcjonowania realnych przedsiębiorstw. Ale chyba najbardziej reprezentatywnym dla programu jest, wielokrotnie wybierany przez studentów za najlepszy, kurs z mikroekonomii wykładany przez prof. Hadiego Esfahani z University of Illinois. Istotą tych zajęć jest ilustracja, na wziętych z codziennego życia przykładach, zagadnień ekonomii i inspiracja do nowego spojrzenia na relacje między popytem a podażą. Innym kursem inspirującym każdego menedżera do działania, jest zarządzanie procesami prowadzone przez prof. Nicka Petruzziego. Kurs ten prowadzony w oparciu o dyskusję studiów przypadku przedstawia strategiczne znacznie problemów procesowych, liczenie kosztów i przychodów oraz poszukiwanie efektywnych i innowacyjnych modeli biznesowych.

W ramach holistycznego procesu nauczania problemy przywództwa i motywowania pracowników są podejmowane przy dyskusji wszystkich przedmiotów – a nie tylko jako odrębny przedmiot. Wymaga to kadry wykładowców, która na co dzień współpracuje z zarządami i najwyższą kadrą kierowniczą firm, ale także odpowiedniej grupy uczestników.

– 60% studentów naszego MBA to prezesi i członkowie zarządów lub rad nadzorczych oraz ich bezpośredni podwładni – mówi dr Tomasz Ludwiki, dyrektor emba@uw. – Nasze studia zapewnią aplikowaną w praktyce wiedzę, dostęp do najlepszych praktyk biznesowych i kontakty wśród liderów polskiego i środkowoeuropejskiego biznesu. W ramach profesjonalnego podejścia do budowania relacji wprowadziliśmy nowy przedmiot poświęcony strategiom sieciowym: budowaniu, podtrzymywaniu i kreowaniu wartości. Nade wszystko, uczestnicy naszych studiów mogą budować relacje biznesowe przekraczające granice branż, które zaowocowały wspólnymi przedsięwzięciami i nowymi biznesami wypracowanymi w postaci projektów doradczych podsumowujących studia. – Program executive mba@uw oferuje najwyższą jakość dzięki zachowaniu najwyższych standardów amerykańskiej edukacji menedżerskiej: oparciu procesu edukacji na studium przypadku oraz wykorzystaniu teorii jako inspiracji dla podejmowania innowacyjnych decyzji strategicznych – podkreśla T. Ludwicki. – Umiejętności przywódcze kształtowane są podczas każdego kursu, gdyż współczesny lider lub liderka powinni motywować podwładnych wykorzystując zarówno argumenty materialne, jak i porywać do działania ideą. Budowanie relacji jest zarówno elementem zajęć, jak i działaniem wspieranym przez aktywne Stowarzyszenie Absolwentów. Dzięki temu emba@uw stanowi zwrotny punkt w karierze naszych absolwentów (tl).

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt