MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ranking MBA 2014

Partnerzy Rankingu MBA

Ranking MBA 2014

Fundator nagród MBA

Ranking MBA 2014

Ranking MBA 2013

 

Finał Rankingu MBA Perspektywy 2015
już 8 grudnia!

Najlepsze polskie programy MBA i ich twórców poznamy 8 grudnia podczas uroczystego ogłoszenia wyników kolejnej edycji Rankingu MBA Perspektywy 2015. Uroczystość odbędzie się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, w sali im. Władysława Grabskiego o godz. 11.00. Wezmą w niej udział organizatorzy dziesięciu najlepszych programów MBA z uczelni z całej Polski, a także absolwenci programów, którzy powiedzą, jaki wpływ na ich karierę zawodową miało ukończenie studiów MBA.

VII Międzynarodowy Kongres MBA, 2011 r., Panel Energetyka, od prawej: Leopold Sułkowski , Prezes Zarządu Geofizyka Kraków Sp. z o.o., Paweł Pudłowski, Director of Development and Gov’s Affairs Marathon Petroleum Poland Services Sp. z o.o., Marek Karabuła, Wiceprezes Zarządu PGNiG SA ds. Górnictwa Naftowego, Prof. dr hab. inż. Maciej Kaliski, Dyrektor Departamentu Ropy i Gazu w Ministerstwie Gospodarki

Międzynarodowy Kongres MBA, organizowany już od 10 lat i gromadzący rokrocznie blisko 200 uczestników z Polski i zagranicy jest najbardziej rozpoznawalną inicjatywą Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie spotkania świata nauki ze środowiskiem biznesu. Dlatego program Kongresu kierowany jest równocześnie do menedżerów, przedsiębiorców oraz przedstawicieli nauki.

Spotkania kongresowe stanowią znakomitą okazję do nawiązywania krajowych i międzynarodowych relacji biznesowych. Oprócz wysokiego poziomu merytorycznego wydarzenia – gwarantowanego przez udział czołowych ekspertów i ekonomistów – Kongresom MBA towarzyszą wydarzenia integrujące środowisko, takie jak Gala Dinner, Wieczór MBA czy Turniej Golfowy. Każda edycja prezentuje inne metody i dziedziny zarządzania. Organizatorzy skupiają się na najważniejszych w danym okresie tematach, starając się odpowiedzieć na najbardziej aktualne pytania, które dotyczą bieżących zagadnień naukowych, biznesowych i kulturowych. Interaktywna, międzynarodowa forma paneli tematycznych oraz zestawienie teoretycznych i praktycznych aspektów każdego tematu ma na celu umożliwienie uczestnikom poznania nowoczesnych strategii powstających w praktyce zarządzania i podzielenie się doświadczeniami. To wartość absolutnie nadrzędna takich spotkań! W czasie każdego Kongresu odbywają się warsztaty i szkolenia, a także aukcje charytatywne „Człowiek nie jest sam”.

Tematy dziesięciolecia

I Kongres MBA Krakowska Szkoła Biznesu UEK zorganizowała w 2005 roku pod hasłem „Nowe trendy w zarządzaniu przedsiębiorstwem”. Znakomici goście, specjaliści z dziedziny nauki i praktycy przedstawili nowoczesne, często niekonwencjonalne rozwiązania wspomagające lepsze funkcjonowanie działalności przedsiębiorstw. Specjalnie przygotowane panele tematyczne obejmowały najnowsze trendy w zarządzaniu, human resources, zarządzanie marką, etykę, audyt, informatykę ekonomiczną, powiązania nauki z biznesem.

Rok później, w II Kongresie MBA udział wzięli słuchacze i absolwenci programów MBA z całej Polski, kadra zarządzająca i dydaktycy programów MBA, a także partnerzy z uczelni zagranicznych oraz przedstawiciele biznesu. Omawiano zagadnienia z zakresu negocjacji międzynarodowych, nowych koncepcji zarządzania, w tym zarządzania zintegrowanego i zarządzania międzynarodowego, aspektów prawno-finansowych firm, społecznej odpowiedzialności biznesu, przedsiębiorczości i innowacji, Venture Capital.

Uroczyste rozdanie dyplomów absolwentom Programów Executive i International MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK

Kongres MBA zmieniał się wraz z otaczającą nas rzeczywistością społeczno-gospodarczą. Rosła ranga tego wydarzenia zmieniając nazwę Kongresu z Ogólnopolskiego na Międzynarodowy. Kolejne edycje skupiały się wokół następujących tematów: przywództwo (2007 r.), efektywne zarządzanie w dobie globalizacji (2008 r.), scenariusze sukcesu przedsiębiorstw w czasach kryzysu (2009 r.), trendy nowej dekady w biznesie (2010 r.).

Nowa odsłona Kongresu pojawiła się w 2011 roku – wprowadzone zostały po raz pierwszy wizyty studyjne w firmach zlokalizowanych w Małopolsce. Była to i jest nadal doskonała okazja, by poznać funkcjonowanie przedsiębiorstw pod względem nowoczesnych systemów zarządzania, które pozwalają na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku.

VIII Międzynarodowy Kongres MBA w 2012 roku pt. „Odnieść sukces w wymagających czasach” obejmował wyzwania, przed jakimi stoją polskie i zagraniczne firmy w okresie turbulencji makroekonomicznych. Program merytoryczny obejmował prezentacje wybitnych specjalistów ze świata biznesu w ramach czterech paneli dyskusyjnych: Panelu Azjatyckiego, Panelu Zarządzania, Panelu Energetyka oraz Panelu Innowacje.

Podczas IX edycji w 2013 roku zatytułowanej „Wyścig po talenty” uczestnicy skupili się na znaczeniu potencjału drzemiącego w utalentowanych menedżerach i pracownikach dla prowadzenia firmy do sukcesu.

W bieżącym roku odbył się X Jubileuszowy Międzynarodowy Kongres MBA pod hasłem „Gotowi na ekstraklasę?”. Tematyka paneli obejmowała zagadnienia mające strategiczne znaczenie dla pozycji Polski na arenie międzynarodowej w ciągu najbliższych 10–15 lat. Zastanawiano się czy polska gospodarka ma szansę dogonić liderów i dołączyć do światowej gospodarczej ekstraklasy?

Krakowskie spotkania absolwentów i organizatorów studiów dla elity biznesu dają uczestnikom wielki zastrzyk dobrej energii i najświeższej wiedzy. To bardzo ważne, gdyż menedżer, także z dyplomem MBA, pozostanie w tyle, jeśli nie będzie stale rozwijać się.

Praktycznie dla liderów

KSB UEK stale dostosowuje swoją ofertę studiów podyplomowych, szkoleń oraz działalności badawczej, konsultingowej i wydawniczej do potrzeb i zmieniających się warunków rynkowych. Potwierdza to oferta ponad 70-ciu kierunków studiów podyplomowych z zakresu od finansów i rachunkowości, poprzez studia obejmujące tematykę zarządzania projektami, zasobami ludzkimi i przedsiębiorstwem, aż po procesy zakupowe. Szkoła, współpracując z uczelniami zagranicznymi z całego świata, prowadzi studia MBA na trzech kierunkach: Executive MBA, International MBA oraz od 2013 roku – MBA KSB + Master.

Program EXECUTIVE MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION Marketing and Management posiada już 20-letnią tradycję. Studia dostarczają kompleksową wiedzę menedżerską oraz nowe informacje, które integrują posiadaną już wiedzę i potencjał uczestników. Właściwy układ modułów oraz zajęcia prowadzone częściowo w języku angielskim i częściowo w języku polskim gwarantują komfort studiowana. Dzięki partnerowi zagranicznemu – Stockholm Business School oraz wykładowcom z zagranicznych uniwersytetów i praktykom biznesu, Program zyskuje globalną perspektywę. Podczas 4 semestrów nauki studenci, biorąc udział w wykładach interaktywnych, warsztatach, prezentacjach, dyskusjach, rozwiązując case study, pogłębiają swoje umiejętności negocjacyjne i prezentacyjne. Uczą się niestandardowego rozwiązywania problemów, rozpoznawania sytuacji decyzyjnych oraz uwzględniania różnorodność rozwiązań w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Dla menedżerów średniego i wyższego szczebla, którzy na co dzień funkcjonują w wielokulturowym środowisku, w 2006 roku stworzony został program INTERNATIONAL MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION, w którym ponad 50% wykładowców i ok. 20% słuchaczy to osoby z zagranicy, a ponad 90% słuchaczy pracuje w przedsiębiorstwach z kapitałem zagranicznym. Studia International MBA to, prowadzony w 100% w języku angielskim, nowoczesny, międzynarodowy, autorski program, który poprzez poznanie koncepcji globalnego zarządzania, inwestowania i finansów, controllingu, zarządzania zmianą, przywództwa, kierowania zespołem wielokulturowym oraz funkcjonowania globalnych organizacji zapewnia nieustanne pogłębianie i rozwijanie umiejętności menedżerskich w ciągle zmieniającym się międzynarodowym środowisku biznesowym. Jakość programu potwierdza współtworzący go, zagraniczny partner – St. Gallen Business School ze Szwajcarii, na co dzień ściśle związana ze światem biznesu oraz wykładowcy z dużym doświadczeniu biznesowym i międzynarodowym.

Najnowszym programem Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK, dopełniającym ofertę studiów MBA jest międzynarodowy program MBA KSB + Master, skierowany przede wszystkim do młodych menedżerów i specjalistów rozpoczynających swoją karierę. Studia, realizowane we współpracy z Clark University (USA) oraz Społeczną Akademią Nauk z Łodzi, oferowane są w 3 specjalizacjach z zakresu: MBA in Managerial Communication + Master, MBA in Healthcare Management + Master oraz MBA in Human Resources Management + Master. Program prowadzony w 100% w języku angielskim w nowatorski sposób łączy w sobie przekazywanie wiedzy na dwóch poziomach – z zakresu Master of Science in Professional Communication oraz na poziomie menedżerskim Master of Business Administration. Dodatkową zaletą jest możliwość spędzenia jednego semestru (summer semester) w Stanach Zjednoczonych w szkole partnerskiej Clark University w Worcester koło Bostonu.

Nasi studenci to osoby o sprecyzowanych oczekiwaniach, menedżerowie różnych szczebli, poszukujący nowych rozwiązań konkretnych problemów, związanych z ich życiem zawodowym. Pomagamy im uaktualnić i usystematyzować już posiadaną przez nich wiedzę, jednocześnie przedstawiając im nowe narzędzia i możliwości rozwoju firmy i własnej kariery.

Alumni podtrzymują ogień

Suma doświadczeń studentów MBA to kapitał zwiększający wartość studiów, dlatego troszczymy się o to, żeby kontakt ze Szkołą nie kończył się w momencie odebrania dyplomu.

Wizyty w firmach (Study Visits) realizowane w ramach Klubu KSB Alumni MBA, Kongresu MBA oraz w trakcie trwania programów MBA to właśnie przykłady „podtrzymywania ognia”, pokazywania wzajemnych relacji pomiędzy teorią i praktyką, inspirowania.

Słuchacze studiów MBA podczas wyjazdów do szkół partnerskich mają okazję brać udział w wizytach w takich firmach jak: Schaffhausen, Belimo Automation AG, Wurth Sales & Logistics St. Gallen, Chocolaterie Maestrani, Uster Technologies AG, H. Moser & Cie., Julius Bar – Swiss Private Banking Group, AMAG/Porsche Centre Zurich, Bank UBS, Chronometry Beyer – Patek Philippe, Ericsson Sweden, Elektrolux Sweden, Scania Sweden, Invest in Sweden Agency, DHL Freight Sweden czy Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny i wiele innych.

Natomiast Study Visits odbywające się od czterech lat w ramach Międzynarodowego Kongresu MBA zostały zorganizowane w: Silgan White Cap Europe, Bahlsen i Valeo, Coca-Cola, Nokia, Siemens Networks, Krakowski Park Technologiczny, Kompania Piwowarska S.A., Motorola Solutions, Alvernia Studios, Kopalnia Soli w Bochni, Zakład Produkcyjny Orlen Oil oraz Grupa Can Pack S.A.

Już teraz zapraszam do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Kongresu MBA, która odbędzie się w dniach 15–17 maja 2015 roku. Każdy panel zostanie zorganizowany przez ośrodki naukowo-biznesowe prowadzące programy MBA w Polsce.   Keynote Speakerem będzie Charles Wankel – profesor zarządzania, autor wielu publikacji dotyczących organizacji i zarządzania m.in. kultowej już książki pt. „Kierowanie” we współautorstwie z Jamesem Stonerem.

dr Piotr Buła
Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu
Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt