MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

a2 do kariery t

Startuje druga edycja programu A2 DO KARIERY, w ramach którego Autostrada Wielkopolska SA ufunduje 5-miesięczne stypendia dla 3 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wysokość stypendium dla jednego studenta to 1200 zł miesięcznie.

W ramach projektu Spółka stworzy pierwszy w Polsce blog ekspercki, stanowiący unikalną platformę wymiany informacji dotyczących autostrad w Polsce oraz Europie. Blog ma charakter otwarty, gdzie każdy może skomentować wyniki prac stypendystów, zapytać o szczegóły, wziąć udział w dyskusji. Konstrukcja bloga pozwoli także na dodawanie komentarzy za pomocą portalu społecznościowego Facebook. Upublicznienie wyników badań pozwoli również zainteresowanym tematem internautom na aktywne uczestniczenie w projekcie badawczym.

– Formuła drugiej edycji A2 DO KARIERY odbiega nieco od pierwszej i jest wynikiem wspólnych prac ekspertów Autostrady Wielkopolskiej SA i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zależało nam na stworzeniu nieco zaskakującego, innowacyjnego projektu będącego na wysokim merytorycznym poziomie, stanowiącego zarazem ciekawe wyzwanie dla studentów oraz internautów. W II edycji programu postawiliśmy na popularyzowanie wiedzy poprzez bloga, gdyż jak pokazują badania – 2/3 polskich internautów deklaruje, że zdarza im się czytać blogi, a 30% robi to co najmniej raz w tygodniu, co więcej twórcy blogosfery cieszą się podobnym poziomem zaufania jak dziennikarze – informuje Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy Spółki AWSA.

Redaktorami bloga są wybrani w drodze konkursu studenci. Troje stypendystów, od marca do lipca, zgłębiać będzie tematykę dotyczącą zasad funkcjonowania autostrad w Polsce i Europie. Działania te będą odbywać się pod okiem opiekunów merytorycznych projektu: prof. dr hab. Elżbiety Gołembskiej z Katedry Logistyki Międzynarodowej UEP, wybitnego oraz cenionego eksperta, autorki i współautorki ponad 250 prac z zakresu logistyki oraz Lidii Szyfter, dyrektor technicznej projektu, reprezentującej Spółkę AWSA.

W pierwszej edycji projektu (w roku akademickim 2012/2013) studenci uczestniczyli w miesięcznym, zamkniętym seminarium prowadzonym przez eksperta UEP, dr. Zbigniewa Bentyna oraz w cyklu wykładów prowadzonych przez pracowników Spółki AWSA. Wykłady połączone były z warsztatami.

 Bardzo się cieszę, że studenci mieli szanse skonfrontować swoją wiedzę teoretyczną z praktyką. To dla nich bardzo cenne doświadczenie, które w przyszłości może zamienić się w ofertę pracy – podsumowuje pierwszą edycję projektu dr Bentyn.

Odwiedź AWSA na Facebooku i Twitterze.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt