MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

artykuł sponsorowany

Wysokie zarobki, systematyczne podwyżki, prestiż i nieustanny rozwój. Absolwenci Informatyki zwykle nie muszą martwić się o zatrudnienie. Eksperci zwracają uwagę, że zdolna, dobrze wykształcona kadra wciąż przyciąga do Polski międzynarodowe firmy z branży IT. Żeby jednak w pełni korzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą rynek informatyczny, trzeba zadbać o wybór odpowiedniej uczelni, która zagwarantuje kształcenie na właściwym poziomie, zgodnie z aktualną, branżową wiedzą.

Giganci IT czekają na Ciebie w WSB

wsb 3 mWyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górnicza prowadzi studia inżynierskie i magisterskie na kierunku Informatyka, oferując kandydatom praktyczny program kształcenia, staże i praktyki. Uczelnia współpracuje z renomowanymi firmami i ekspertami, którzy uczestniczą w procesie edukacji, konsultują program studiów, uwzględniając m.in. aktualne potrzeby rynku i pracodawców. Studenci poznają liderów branży informatycznej, sposób funkcjonowania firmy czy kulturę korporacyjną w trakcie systematycznych wizyt studyjnych. W ostatnim czasie odbyły się one m.in. w firmach: IBM, Comarch, Coig, UPC, Wasko, Netology, Dell. Najwięksi przedstawiciele branży IT regularnie uczestniczą w Tragach Pracy organizowanych na Uczelni, poszukując wśród studentów WSB swojej przyszłej kadry.

Nowoczesny sprzęt, najnowsze technologie

Nieustannie rozwijana informatyczna infrastruktura Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej umożliwia studentom przeprowadzenie własnych badań, m.in. podczas pisania prac dyplomowych. Do celów badawczych służą np. dwie w pełni wyposażone serwerownie. Studenci specjalności „Aplikacje mobilne" w trakcie nauki korzystają z najnowszej generacji urządzeń do testowania tworzonych aplikacji. Efekty swojej pracy mogą sprawdzić na fizycznym sprzęcie, a nawet udostępniać w BlackBerry® World. Autorzy aplikacji, które cieszą się powodzeniem wśród użytkowników platformy BBW, zarabiają pierwsze pieniądze, budując jednocześnie swoją pozycję w branży. Najlepsze aplikacje są nagradzane.

wsb 1 mStudia na kierunku Informatyka w WSB to także szansa na zdobycie w trakcie studiów cenionych na rynku certyfikatów. Tę możliwość doceniają nie tylko polscy studenci. WSB jest jedną z najchętniej wybieranych uczelni przez studentów zza granicy.

 Dużą zaletą studiów na specjalności Sieci komputerowe jest możliwość ukończenia kursu Cisco CCNA i uzyskania certyfikatu ze znaczną zniżką. Uzupełnieniem wiedzy teoretycznej jest zdobycie praktycznego doświadczenia, dzięki pracy w różnych projektach naukowych oraz wyjazd na praktykę w ramach programu Erasmus do firm w całej Europie. Wykładowcy WSB mają dużą wiedzę teoretyczną oraz wieloletnie doświadczenie w branży i chętnie przekazują ją studentom – uważa Taras Mushynsky, student II roku studiów magisterskich na kierunku Informatyka.

Uczelnia bierze aktywny udział w ważnych wydarzeniach branży informatycznej, m.in. wizytując wraz ze studentami targi CeBit w Hanowerze, czy uczestnicząc w letnim obozie treningowym BlackBerry® Jam Cam (w ubiegłym roku zorganizowano go w Madrycie).

Wyróżnienia, dotacje, nagrody…

wsb 2 mO jakości studiów w WSB świadczy także wyróżnienie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które doceniło uczelnie doskonalące programy kształcenia poprzez nowoczesne metody nauczania i współpracy. W ten sposób nagrodzono 62 kierunki studiów, prowadzone przez 37 uczelni z 17 polskich miast. Wśród nich znalazło się jedynie 9 uczelni niepublicznych. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej była jedyną uczelnią niepubliczną, która otrzyma wsparcie ministerialne w wysokości 1 000 000 zł na prowadzenie kierunku Informatyka.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

ul. Cieplaka 1 C,
41-300 Dąbrowa Górnicza
Tel.: 32 262 28 05,
32 295 93 11, 32 295 93 95.
nr Gadu-Gadu: 8983468

www.wsb.edu.pl
www.facebook.com/wsb.dg

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt