MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Bogata oferta kierunków studiów, rozbudowany system stypendialny, nowoczesny program wsparcia rozwoju i kariery zawodowej studentów. Do tego unijne dofinansowanie na wybranych kierunkach i możliwość zdobycia cenionych przez pracodawców uprawnień i certyfikatów. To tylko niektóre cechy wyróżniające ofertę Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Jest w czym wybierać. Uczelnia prowadzi studia magisterskie, inżynierskie i licencjackie na kilkunastu kierunkach i kilkudziesięciu specjalnościach. Wśród nich są m.in.: Zarządzanie, Informatyka, Socjologia, Pedagogika, Stosunki międzynarodowe, Logistyka, Ekonomia, Fizjoterapia, Filologia angielska i Filologia hiszpańska oraz Bezpieczeństwo narodowe. Dzięki środkom zewnętrznym, na wybranych kierunkach, studenci mogą uczyć się bezpłatnie lub korzystać z unijnego wsparcia, które pokrywa część czesnego, zapewnia stypendium lub umożliwia zdobycie cennych, zawodowych certyfikatów.

Teoria i praktyka. WSB kładzie duży nacisk na praktyczne nauczanie. Obok cenionych wykładowców, zajęcia prowadzą specjaliści, którzy dzielą się ze studentami swoim doświadczeniem zawodowym. Dzięki temu absolwenci WSB są doskonale przygotowani (zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej), aby sprostać wymaganiom rynku pracy i wyzwaniom, jakie czekają ich w życiu zawodowym. To podejście znajduje odzwierciedlenie w prestiżowych rankingach i zestawieniach. Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita uznały WSB za najlepszą uczelnię w południowej Polsce, a miesięcznik Forbes przyznał jej „Diament”.

Absolwent z doświadczeniem? Oczywiście. Absolwenci WSB udowadniają, że studia dzienne nie są przeszkodą, by po zakończeniu edukacji na rynek pracy ze sporym bagażem cenionych przez pracodawców doświadczeń. Wszystko dzięki unikalnemu programowi 3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz, który umożliwia młodzieży godzenie edukacji i stawianie pierwszych kroków w życiu zawodowym. 3 dni studiujesz 2 dni pracujesz to program unikatowy w skali kraju!

Stypendium – premia za aktywność. W roku akademickim 2013/2014 Uczelnia wypłaciła stypendia na łączną kwotę ponad 3,5 mln zł. System stypendialny WSB jest tak skonstruowany, że premiuje nie tylko najlepszych i najzdolniejszych studentów, ale także osoby, który aktywnie uczestniczą w życiu Uczelni. Stypendium można otrzymać również za dobre wyniki maturalne!

Uczelnia bez barier. Udogodnienia architektoniczne, specjalistyczny sprzęt ułatwiający udział w zajęciach dydaktycznych, korzystanie z biblioteki i czytelni.

Studia bez granic. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej stwarza studentom niepowtarzalną szansę odbycia części studiów w uczelni zagranicznej, w ramach programu Erasmus i innych programów wymiany studenckiej. WSB współpracuje z ponad 60 uczelniami na świecie.

Czy wiesz, że...

  • W ostatnich kilku latach uczelnia pozyskała ze środków Unii Europejskiej blisko 60 milionów złotych. To dzięki funduszom unijnym oraz profesjonalnej kadrze pracowników dydaktycznych uczelnia zawdzięcza dynamiczny rozwój w ostatnich latach.
  • Studenci mają do dyspozycji bezpłatną siłownię i klub fitness. Sala treningowa jest zaopatrzona w dużą ilość markowego sprzętu oraz maszyn, za pomocą których można wytrenować dowolna grupę mięśniową.
  • WSB kładzie szczególnie duży nacisk na intensywną naukę języków obcych. Co ważne, w uczelni działają Międzynarodowe Centra Egzaminacyjne LCCI – London Chamber of Commerce and Industry oraz ETS – Educational Testing Service.
  • Na stypendia już od pierwszego roku w wysokości blisko 500 zł miesięcznie mogą liczyć maturzyści, którzy uzyskali dobre i bardzo dobre wyniki maturalne. Sprawdź czy masz szansę na stypendium www.wsb.edu.pl/kalkulator/
  • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej organizuje praktyki studenckie w największych przedsiębiorstwach. Akademickie Biuro Karier posiada szeroką ofertę pracy i staży dla studentów i absolwentów.
  • Studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczą w wyjazdach studyjnych, m.in. na największe targi informatyczne CeBit w Hanowerze.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

41-300 Dąbrowa Górnicza,
ul. Cieplaka 1c
tel. 32 262 28 05, 32 295 93 10
fax 32 295 93 44
www.facebook.com/wsb.dg
www.wsb.edu.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt