MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Nowoczesne warunki kształcenia, ciekawe i przyszłościowe kierunki, rozbudowana baza domów studenckich – to tylko niektóre z atutów tworzących przyjazną atmosferę studiowania na Uniwersytecie Pedagogicznym. Siła Uczelni tkwi w studentach, odnoszących liczne sukcesy w różnych dziedzinach naukowych, a także w wysokim poziomie kadry dydaktycznej.

Uniwersytet Pedagogiczny dba o jakość i profesjonalizm kształcenia, udostępnia doskonale wyposażone sale dydaktyczne, laboratoria, pracownie komputerowe i biblioteki. W roku akademickim 2013/2014 Uczelnia będzie prowadziła zajęcia na 35 kierunkach i około 90 specjalnościach. Oferta edukacyjna obejmuje studia I i II stopnia, studia doktoranckie i podyplomowe.

Architektura informacji i bioinformatyka to nowe kierunki studiów I stopnia, które zostaną uruchomione na Uniwersytecie w roku akademickim 2013/2014.

Architektura informacji to studia przeznaczone dla osób zainteresowanych planowaniem i projektowaniem przestrzeni i systemów informacyjnych, badaniem i analizą ich jakości, zdobywaniem, przetwarzaniem i organizacją informacji elektronicznej. Absolwenci mogą podjąć pracę w sektorach administracji publicznej i państwowej, biznesie, organizacjach społecznych, politycznych, fundacjach, stowarzyszeniach, mediach, instytucjach kulturalnych, placówkach naukowych i oświatowych.

Studenci bioinformatyki zdobędą wiedzę w zakresie zastosowań matematyki i informatyki w biologii, nauczą się tworzenia programów komputerowych oraz projektowania biologicznych baz danych, poznają podstawy warsztatu analitycznego. Będą przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach, jednostkach administracji, laboratoriach badawczych, firmach i instytucjach zajmujących się narzędziami i systemami informatycznymi.

Uniwersytet Pedagogiczny rozwija się również w obszarze osiągnięć naukowych. W Naukowym Rankingu Uczelni Akademickich organizowanym przez tygodnik Polityka zajął drugie miejsce według zmodyfikowanego indeksu Hirscha – wskaźnika oceniającego aktywność pracowników naukowych oraz jakość i efektywność cytowań ich publikacji.

Uczelnia oferuje kształcenie dostosowane do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Potwierdzeniem tego jest wyróżnienie przyznawane przez tygodnik Wprost. W rankingu czasopisma Uniwersytet znalazł się wśród 50 szkół wyższych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców.

 Czy wiesz, że:

  • W roku akademickim 2013/2014 swoją działalność rozpocznie Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Uniwersytet Pedagogiczny znalazł się w gronie najlepszych polskich uczelni – zwycięzców konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepszy i najnowocześniejszy kierunek studiów. W konkursie wyróżniono kierunek politologia, prowadzony na Wydziale Humanistycznym
  • W roku akademickim 2013/2014 planowane jest uruchomienie nowych kierunków studiów II stopnia: digital design oraz studia niemcoznawcze i środkowoeuropejskie
  • Biuro Promocji i Karier organizuje bezpłatne szkolenia z pracodawcami w ramach Akademii Biznesu Capgemini i Akademii Profesjonalistów Alexander Mann Solutions
  • Uczelnia została wyróżniona przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za drugi co do wysokości odsetek wyjazdów nauczycieli akademickich w ramach programu Erasmus w roku akademickim 2010/2011, w stosunku do ogólnej liczby pracowników naukowo-dydaktycznych zatrudnionych w instytucji (obecnie UP współpracuje z 160 uczelniami partnerskimi w ramach programu Erasmus)
  • 15 października 2012 r. swoją działalność rozpoczęło studenckie radio internetowe „Spektrum”
  • 12 marca 2013 r. na Uczelni zainaugurowano obchody Roku Komisji Edukacji Narodowej. W jego ramach organizowane są wykłady, warsztaty, konferencje, wystawy oraz konkursy
  • W roku akademickim 2012/2013 w ramach działalności Klubu Studenckiego „Bakałarz” powstała uczelniana grupa teatralna.

Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie

30-084 Kraków, ul. Podchorążych 2
tel. 12 662 60 14
www.up.krakow.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt