MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku Wzornictwo w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego dają możliwość połączenia pasji ze zdobyciem wiedzy i praktycznych umiejętności w dwóch specjalizacjach: „projektowanie produktu” oraz „komunikacja wizualna”.

Znany projektant Chad McMillan twierdzi, że tworzenie wzorów jest jak urodzenie dziecka. Prośba o stworzenie projektu ponownie po tym, kiedy designer stworzył coś niesamowitego jest jak prośba do matki, żeby to samo dziecko urodziła jeszcze raz. To nigdy nie zadziała dobrze! Głównym więc celem kształcenia na tym kierunku w UJK jest przyczynienie się do odkrycia w sobie nieznanych jeszcze potencjałów twórczych, a tym samym przygotowanie profesjonalnego wejścia w świat edukacji kulturalnej i zawodowej, kreatywnych projektantów, gotowych do samodzielnej pracy zawodowej.

Zajęcia artystyczne prowadzone są przez pedagogów, a jednocześnie aktywnych twórców, w oparciu o ich autorskie programy. Program kształcenia przygotowany jest także w ramach konsultacji z miejskimi instytucjami rozwoju przedsiębiorczości (Targi Kielce, Design Centrum Kielce, Kielecki Park Technologiczny, prywatne firmy projektowe) oraz z wybranymi instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi (Muzeum Narodowe w Kielcach, Liceum Plastyczne w Kielcach). Ważnym elementem dydaktyki są regularne wyjazdy studentów na warsztaty artystyczne, sympozja, akademie sztuki i festiwale organizowane w ramach współpracy z uczelniami krajowymi i zagranicznymi.

Wzornictwo w Instytucie Sztuk Pięknych posiada znakomitą infrastrukturę dydaktyczną. Do dyspozycji studentów jest 8 pracowni artystycznych (modelowania, prototypów, grafiki warsztatowej i struktur wizualnych), 5 pracowni komputerowych (w tym 3 oparte na komputerach Mac najnowszej generacji), pracownia multimedialna, profesjonalne studio fotograficzne wraz z ciemnią. Do dyspozycji oddane są pracownie projektowe i warsztatowe, z nowoczesnym sprzętem krawieckim i modelarskim (z drukarką 3D włącznie). Instytut posiada też drukarkę wielkoformatową i ploter tnący. Wyposażenie techniczne i oprogramowanie stawia Instytut w rzędzie najnowocześniejszych jednostek uczelnianych w Polsce. Przestronna aula, 2 sale wykładowe (jedna o funkcji sali kinowej), i sala do nauki języków obcych dają duży komfort uczestniczenia w zajęciach teoretycznych. W budynku Instytutu znajdują się również dwie galerie sztuki prezentujące dzieła artystów z całego świata, a dodatkowa przestrzeń wystawiennicza na korytarzach umożliwia studentom szeroką prezentację projektów.

Program studiów

Do treści podstawowych zaliczamy: historię sztuki, wzornictwa i kultury, kształcenie w zakresie plastyki i technik wspomagających projektowanie. Student zgłębia także tajniki wiedzy o człowieku, projektowaniu i technice. Co najmniej 40% zajęć powinno mieć charakter warsztatowo-projektowy. W grupie treści kierunkowych znajdują się: podstawy projektowania, projektowanie wieloaspektowe, gdzie student poznaje analizę i syntezę zagadnień funkcjonalnych, ergonomicznych, konstrukcyjno-technologicznych, estetycznych i rynkowych.

Zasady przyjęć

Nowa Matura – Wynik maturalny z przedmiotów: historia sztuki lub historia

Co po studiach?

Będziesz miał możliwość podjęcia kreatywnego działania zarówno w indywidualnej działalności projektowej, jak i do działań w zespołach interdyscyplinarnych, stanowiących grupy projektowe z różnych dziedzin nauki i techniki, tworzące nowe materialne produkty w otaczającym nas świecie. Będziesz znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz będziesz potrafił posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu wzornictwa.

Dlaczego warto?
  • Bez wiedzy z zakresu wzornictwa trudno wyobrazić sobie rozwój jakiejkolwiek dziedziny produkcji
  • To pasjonujące interdyscyplinarne studia, zawsze w zgodzie z rytmem współczesnych trendów
  • Gwarancja kontaktu ze środowiskami twórczymi oraz z rynkiem pracy
  • Szansa na systematyczny rozwój połączony z możliwością prezentowania swoich prac jeszcze w trakcie studiów

Instytut Sztuk Pięknych
25 – 714 Kielce, ul. Podklasztorna 117
tel. 41 349 66 51
fax 41 349 66 54
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego
w Kielcach

25-369 Kielce, ul. Żeromskiego 5
Dział Nauczania:
tel. 41 349 72 25, 41 349 72 27
www.ujk.edu.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt