MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Trwa nabór wniosków do VI edycji Stypendium im. Leopolda Ungera

Stypendium im. Leopolda Ungera przyznawane jest od 2013 roku. Mogą się o nie ubiegać studenci wszystkich kierunków i stopni kształcenia oraz młodzi dziennikarze do 35. roku życia, wyróżniający się wybitnymi osiągnięciami. Kapituła Stypendium, oceniając kandydatów, w szczególności bierze pod uwagę opublikowane w różnych rodzajach mediów tematy publicystyczne, pracę na rzecz mediów studenckich, współpracę z mediami internetowymi oraz udokumentowane publikacjami efekty staży dziennikarskich. 

Jak powinna funkcjonować placówka oświatowa w dobie zagrożenia atakami terrorystycznymi? W jaki sposób chronić młodzież przed destrukcyjnym wpływem sekt i radyklanych ugrupowań? Jak motywować i wspierać nauczycieli? Aktualne wyzwania, szanse i zagrożenia dotyczące współczesnej edukacji będą prezentowane w ramach otwartej konferencji dla pracowników placówek oświatowych organizowanej przez Collegium Civitas w dniu 22 marca w Pałacu Kultury. Wstęp wolny.

662 uczniów z całej polski weźmie udział w II Etapie (wojewódzkim) Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. W środę 7 marca punktualnie o godzinie 11:00 w 16 województwach uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzą się testem złożonym z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana jest od 8 lat przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Z prognoz szkoły programowania online Kodilla.com wynika, że w 2019 roku początkujący programista będzie średnio o 6 lat starszy niż jeszcze 2 lata temu, a liczba kobiet uczących się programować wzrośnie dwukrotnie.

Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP, Jerzy Śniadek, poseł na Sejm RP, Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes NOT, Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Perspektywy, prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły, Leszek Świdziński, solista scen operowych.

W siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie uroczyście wręczono 28 lutego prestiżowe tytuły Złotych Inżynierów. Miło nam pochwalić się, że tytuł Honorowego Złotego Inżyniera 2018 otrzymał prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" Waldemar Siwiński.

- Inżynierowie to awangarda postępu, bez nich nie będzie nowoczesnej gospodarki - powiedział podczas uroczystości Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP. A Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes Zarządu Głównego NOT, stwierdziła: - Mamy za co dziękować naszym laureatom. Wykonują fantastyczną pracę we wszystkich dziedzinach techniki - i nie tylko!

 

Już w najbliższy poniedziałek, 5 marca, na Politechnice Śląskiej odbędzie się druga edycja konferencji Edukacja Dualna – EDUAL „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”. Wydarzenie zgromadzi w Gliwicach przedstawicieli środowiska akademickiego i otoczenia społeczno-gospodarczego nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Będą oni wspólnie dyskutować o najbardziej optymalnym modelu kształcenia studentów dostosowanym do potrzeb współczesnego rynku pracy. Głos w dyskusji dotyczącej kształcenia dualnego zabiorą również wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, a także Jan Filip Staniłko z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Konferencja będzie miała miejsce w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach. Początek o godz. 10.00, natomiast o godz. 12.15 odbędzie się briefing prasowy.

Pan Krzysztof Zubrzycki z Krakowa najlepiej poradził sobie z tekstem III Dyktanda Rzeszowskiego i tym samym zdobył tytuł Rzeszowskiego Mistrza Ortografii. Dyktando, w którym uczestniczyło prawie 100 osób m.in. uczniów, mieszkańców Rzeszowa oraz studentów i pracowników Uczelni odbyło się w czwartek 22 lutego 2018 r. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Fot. Zoom/Fundacja dla Kina

28 lutego w warszawskim Empiku Junior odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktorów nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich od dłuższego czasu prowadzi działania na rzecz zwiększenia obecności polskich uczelni w krajach Ameryki Łacińskiej. Dlatego delegacja KRASP, na czele z prof. Markiem Tukiendorfem, wzięła udział w Kongresie Szkolnictwa Wyższego w Hawanie poświęconym umiędzynarodowieniu.

50 procent spośród ubiegłorocznych absolwentów „prawa” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu na wybraną aplikację, zdała test z wynikiem pozytywnym. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich polskich uczelni niepublicznych kształcących przyszłych prawników. Analizę wyników egzaminów wstępnych na aplikacje przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu rozpoczęła realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  pn. Rozwój oferty Biura Karier dla wzrostu konkurencyjności studentów MWSLiT na rynku pracy, POWR.03.01.00-00-B048/17. Wsparcie dedykowane jest pracownikom Biura Karier oraz studentom, którzy ukończyli 20 lat. Uczelnia zachęca do wzięcia udziału w rekrutacji, która ruszyła 26 lutego 2018 r.

23 lutego, podczas XXIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2018, wręczone zostały uroczyście nagrody w kolejnej edycji konkursu na najlepsze kampanie rekrutacyjne szkół wyższych Genius Universitatis.

Gdy rodzice pewnego dnia odkrywają, że nie rozumieją swych dzieci, a młodzież narzeka, że "starzy tylko zrzędzą", nieszczęście wisi na włosku! Jak uniknąć międzypokoleniowej wojny? Najlepiej wie o tym nasz ekspert, Małgorzata Kapuściak, mówca motywacyjny, autorka książki "Dziewczyna w trampkach".

Już 13 marca zapraszamy serdecznie wszystkie studentki, doktorantki oraz absolwentki informatyki i kierunków pokrewnych na pierwszy w tym roku Kobiecy Podwieczorek Technologiczny IT for SHE! Tym razem spotkamy się w niezwykłym miejscu, w samym centrum Warszawy - w budynku Warsaw Spire, gdzie swoją siedzibę - na 46 piętrze (!), z którego rozciąga się najbardziej spektakularna panorama Warszawy - ma firma Goldman Sachs. Co wspólnego z informatyką ma jeden z największych banków na świecie - dowiecie się na miejscu :)

Metoda nauczania Montessori opiera się na wykorzystaniu kreatywności dziecka, na wydobyciu z niego najlepszych cech. Szkoły i przedszkola pracujące zgodnie z tą metodą nauczają w duchu jedności, pokoju, ekologii ze szczególnym zwróceniem uwagi na zdrowie dzieci i ich świadomość otaczającej rzeczywistości. Placówki oświatowe Montessori opierają się na najnowocześniejszych metodach nauczania, a zarówno pracownicy jak i rodzice uczniów nie szczędzą środków służących właściwemu rozwojowi swoich podopiecznych.

Lekcje współczesnej kryminalistyki, pokazy wyposażenia Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej, wirtualny spacer po kampusie oraz prezentacje kierunków studiów i oferty edukacyjnej WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. To główne atrakcje przygotowane przez Uczelnię na zbliżające się Targi Edukacyjne EDU Salon. Impreza dla tegorocznych maturzystów odbędzie się 27 i 28 lutego 2018 r. tym razem w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo–Kongresowym w Jasionce.

Maturzyści i gimnazjaliści z Warszawy i Mazowsza (a nawet - z Pomorza!) tłumnie odwiedzają Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2018 w Pałacu Kultury i Nauki.

Spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie na temat matury i egzaminu gimnazjalnego, konsultacje doradców zawodowych, prezentacje uczelni polskich i zagranicznych – tak w największym skrócie wygląda program XXIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2018, który zagościł w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W dniu 5 marca 2018 odbędzie się druga edycja konferencji EDUAL. Wydarzenie, jak w roku poprzednim, zgromadzi w Gliwicach przedstawicieli środowiska akademickiego i otoczenia społeczno-gospodarczego, którzy wspólnie dyskutować będą o kształceniu studentów. Konferencja organizowana jest przez Politechnikę Śląską wspólnie z Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE). W tym roku, podczas pierwszej sesji, obecni będą rektorzy wszystkich polskich uczelni technicznych, którzy będą uczestniczyli w Konferencji Rektorów Uczelni Technicznych, odbywającej się w Gliwicach w tym czasie.

W sektorze Kształcenie zawodowe programu Erasmus+ nastąpił ponad pięćdziesięcioprocentowy wzrost wniosków składanych w tej perspektywie finansowej. Jesteśmy jednym z niewielu państw, w których od początku programu liczba wniosków nieustannie rośnie – podobną tendencję możemy zaobserwować jedynie w Grecji oraz na Węgrzech i Cyprze.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt