MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Kim chcę być? Jak przygotować się do egzaminu na zakończenie nauki w szkole podstawowej lub gimnazjum? Jak zwiększyć swoje szanse w rekrutacyjnej rywalizacji? Co wybrać - liceum, technikum czy szkołę branżową? I bardziej konkretnie: które liceum (bo są różne), które technikum (bo są różne) i jaką szkołę branżową, bo też są różne? – to tylko niektóre z pytań, które zadają sobie uczniowie VIII klas szkół podstawowych i III klas gimnazjów. Najnowszy Informator „Perspektyw” ma pomóc w znalezieniu na te pytania odpowiedzi.

Salon Szkół Wyższych i Study Abroad, wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, prezentacje warszawskich liceów i techników – to najważniejsze elementy XXXI Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2019.

20 marca to ostatni dzień zapisów na konferencję @Narzędzia Analityczne w Naukach Ekonomicznych! Wygłoś swój 10-minutowy referat na @Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i zdobądź cenne nagrody! Do wygrania voucher dla dwóch osób w sieci polskich hoteli oraz pakiet wspaniałych nagród od organizatorów konferencji! Wystąpienie jest gwarancją uzyskania punktów do stypendium naukowego oraz darmową publikacją referatu!

Cykliczny program stypendialny, zainicjowany przez Rodzinę Patrona, został uruchomiony w 2013 roku przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendium przeznaczone jest dla młodych dziennikarzy i adeptów dziennikarstwa - studentów wszystkich kierunków i stopni kształcenia do 35 roku życia.

Ekonomika zdrowia i analityka danych, czyli Health Economics and Big Data Analytics (HEBDA) to nowe studia II stopnia na kierunku ekonomia, uruchamiane od najbliższego roku akademickiego w Akademii Leona Koźmińskiego. Są to studia dualne o profilu praktycznym, prowadzone w języku angielskim. Dualność kształcenia polega na tym, że duża część zajęć ma charakter praktyczny i odbywa się bezpośrednio u pracodawców.

Już po raz dziesiąty przyznano finansowanie na badania podstawowe doświadczonym naukowcom w konkursie MAESTRO, a po raz ósmy uczonym planującym utworzenie zespołu badawczego w konkursie SONATA BIS. Po raz ostatni rozstrzygnięto natomiast konkurs HARMONIA na projekty realizowane w ramach współpracy międzynarodowej.

Ogólnopolski konkurs Talent za Talent jest organizowany przez studenckie Stowarzyszenie Cognitis, z przeznaczeniem dla maturzystów. Nagradzamy młodzież wykazującą się wyjątkowymi zdolnościami przywódczymi oraz szerokim portfolio działań w zakresie społecznym, naukowym, sportowym czy charytatywnym.

Ruszyły zapisy na warsztaty SmartUP Academy, w trakcie których młodzież będzie poszerzać wiedzę z zakresu chemii i biochemii. Odbywające się we współpracy z Wydziałem Chemii Politechniki Warszawskiej zajęcia będą składać się z części teoretycznej oraz praktycznych doświadczeń bazujących na przedstawionej wcześniej teorii. Warsztaty kierowane są do osób w wieku 15-19 lat chcących rozwinąć swoje umiejętności związane z przedmiotami ścisłymi i przyrodniczymi.

Powiedzenie „biedny jak student” powinno przejść do kanonu polskich przysłów. Rację temu przyzna każdy, kto kiedykolwiek próbował jednocześnie uczyć się, imprezować i przeżyć. Studenckie portfele nie należą do zasobnych, bywa więc że pod koniec miesiąca brakuje kasy na czynsz, jedzenie czy na weekendową imprezę. Na wsparcie od rodziców nie ma co liczyć, a stypendium wpadnie dopiero za tydzień? Rozwiązaniem może być pożyczka dla studenta.

Urząd do Spraw Cudzoziemców przygotował podręcznik wyjaśniający jak zadbać o legalny pobyt cudzoziemca chcącego studiować w Polsce. Materiał jest dedykowany pracownikom uczelni, którzy zajmują się rekrutacją i obsługą studentów zagranicznych. Może być także przydatny samym cudzoziemcom rozpoczynającym lub kontynuującym studia. Poradnik można pobrać ze strony Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Aż 30 młodych ludzi z Polski odwiedzi jedną z najlepszych uczelni na świecie – University of Oxford, a 51 otrzyma wsparcie mentorskie. Do konkursu myOXperience, organizowanego przez TDJ Foundation i Project Access Polska, zgłosiło się prawie tysiąc uczniów szkół średnich.

Daj się zaskoczyć! Przyjdź w dniach 19-21 marca 2019 na kampus Politechniki Wrocławskiej! Spotkasz tam ponad 100 pracodawców, z których każdy będzie rekrutował na staże, praktyki i do pracy.

Nowe technologie umożliwiają pracę z dowolnego miejsca na świecie, z czego chętnie korzystają polscy pracownicy. Już 60 proc. z nich może wykonywać swoje obowiązki poza biurem. Sprawdziliśmy, w których branżach pojawia się najwięcej ofert pracy zdalnej.

Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej zaprasza uczniów klas maturalnych zdających egzamin dojrzałości z biologii na poziomie rozszerzonym do udziału w III edycji „Biologicznego last minute, czyli błyskawicznej powtórki przed maturą”.

 Druga edycja projektu Geografia – lubię to rozpocznie się 1 marca 2019r. Wykłady dla maturzystów zdających egzamin z geografii  odbywać się będą w Szkole Głównej Handlowej w piątki o godzinie 18:00.

6 lutego 2019 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej nagrodzone zostały najlepsze licea i technika w Śląskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Szczególnym powodem dumy śląskich władz edukacyjnych i ich społecznego otoczenia jest niezwykły sukces szkół technicznych w tegorocznej edycji rankingu: aż 14 techników śląskich znalazło się wśród 100. najlepszych szkół technicznych w kraju, z czego aż 11. – w pierwszej pięćdziesiątce!

Rozmowa z Timothy S. Mesconem, wiceprezesem Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) odpowiedzialnym za Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Dyrektorzy i uczniowie najlepszych szkół z województwa pomorskiego zostali nagrodzeni podczas gali Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników, która odbyła się 7 lutego na Politechnice Gdańskiej. Zwycięzcom gratulowało grono znakomitych gości: pomorskich parlamentarzystów z wicemarszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, przedstawicieli środowiska akademickiego, władz samorządowych, dyrektor OKE w Gdańsku, liczni reprezentanci otoczenia gospodarczego PG.

Dla wszystkich Czytelników, Sympatyków i Partnerów mamy znakomitą wiadomość: "Perspektywy" są liderem najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce wśród miesięczników!

Drodzy Uczniowie, zapraszamy Was do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Poznajmy się".  Udział w Konkursie może być dla Was pasjonującą przygodą, szansą na poznanie ciekawych ludzi i zawarcie nowych znajomości!

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt