MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Polskie Towarzystwo Ekologiczne wznawia swoją działalność. Spotkanie reaktywacyjne odbędzie się w murach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w sali Kolegium Rungego, ul. Wojska Polskiego 52, w dniu 19 października (sobota), godz. 11.00 – 15.00.

Rozwój technologii i postępująca cyfryzacja sprawiają, że systematycznie rośnie potrzeba zwiększania świadomości na temat cyberzagrożeń i edukowania w tym zakresie już najmłodszych. - Warto o tym mówić szczególnie w październiku, ogłoszonym European Cyber Security Month. Cyberedukacja powinna na stałe zagościć w szkołach. Zwłaszcza w formie zajęć praktycznych, które pokażą jak bezpiecznie korzystać z sieci - mówi Bartosz Jurga, dyrektor sprzedaży z firmy Xopero Software.

Rozmowa rekrutacyjna to nie rozprawa sądowa – nie trzeba odpowiadać na wszystkie pytania. Są takie, które można pominąć nie narażając się przy tym na niepowodzenie. Eksperci z HRK wymieniają 5 z nich.

Kilkadziesiąt ofert pracy w serwisach rekrutacyjnych miesięcznie, zarobki zbliżone do pensji programistów, szybkie awanse okraszone sporymi podwyżkami, a do tego wszystkiego - znacznie niższy próg wejścia do branży. Popyt na testerów automatyzujących jest tak duży, że firmy zatrudniają nawet osoby bez doświadczenia.

ESCP Europe – w imieniu powołanego dziś w Paryżu konsorcjum sześciu uczelni – w najbliższym konkursie złoży wniosek do Komisji Europejskiej o utworzenie Uniwersytetu Europejskiego specjalizującego się w nauczaniu przedsiębiorczości. Najstarsza na świecie szkoła biznesu, jaką jest ESCP Europe, ma silne atuty w postaci tożsamości europejskiej, historii i korzeni, które umożliwiają zaoferowanie nowoczesnego nauczania przedsiębiorczości.

O tym, jak ważny jest dobry nauczyciel najlepiej wiedzą i chętnie o tym mówią małe dzieci i… osoby, które już ze szkoły wyrosły. Święto środowiska nauczycielskiego przypadające w Dniu Edukacji Narodowej to świetna okazja do złożenia życzeń wspaniałym pedagogom, zwłaszcza tym, którzy pracują z dziećmi dopiero rozpoczynającymi szkolną przygodę. To z dobrze „zaopiekowanych” maluchów wyrastają znakomici maturzyści, olimpijczycy, absolwenci z apetytem na życiową i naukową karierę.

Naukowcy i inżynierowie z polskich uniwersytetów połączyli siły z wrocławską spółką SatRevolution oraz z należącą do Richarda Bransona, kalifornijską firmą Virgin Orbit. Głównym celem konsorcjum będzie zaprojektowanie i  przeprowadzenie pierwszych na świecie, dedykowanych misji z użyciem małych satelitów. Uroczysta ceremonia podpisania utworzenia konsorcjum, odbyła się w ramach konferencji Impact mobility'19 rEVolution w Katowicach. Minister ds. przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz, wyraziła entuzjazm rządu wobec polskich badań kosmosu.

Dr hab. Dawid Pinkowicz, dr Roman Szczęsny oraz dr hab. Michał Wierzchoń otrzymali prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Narodowe Centrum Nauki za szczególne osiągnięcia naukowe w zakresie badań podstawowych. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. zł.

Z okazji drugiej rocznicy projektu Youth Empowered Program (YEP), Coca-Cola we współpracy z Fundacją Sukcesu Pisanego Szminką, stworzyła mobilną grę edukacyjną, która pomaga młodym ludziom poznać swoje kluczowe kompetencje i skutecznie oraz pewnie wejść na rynek pracy. W ten sposób firma zamierza przeszkolić co najmniej 20 tysięcy młodych ludzi w tym roku i pomóc rozwijać kluczowe umiejętności, takie jak komunikacja, przedsiębiorczość czy analityka i podejmowanie decyzji – niezbędnych nie tylko w życiu, ale również na rynku pracy. Gra jest kolejnym z elementów autorskiego projektu Coca-Cola – YEP Academy. Partnerem digitalowym projektu jest PwC, który będzie analizować realizację celu edukacyjnego. Gra dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS.

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej podpisała umowę z nowymi uczelniami partnerskimi - Politecnico di Milano, New York Baruch College i Donghua University z Shanghaju. W ramach współpracy uczelnie zobowiązały się do organizacji seminariów biznesowych, spotkań networkingowych i wymiany studentów Executive MBA oraz poszerzenia programu o nowe kierunki fakultatywne.

W dniach 28-29 października w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy Toruniu odbędzie się Forum Dydaktyki Cyfrowej Digitykon. Organizatorem spotkania jest Fundacja na rzecz Wielkich Historii.

To jest już cykliczne przedsięwzięcie realizowane przez Biuro Karier Politechniki Białostockiej, które ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu najatrakcyjniejszych pracodawców oraz kilku tysięcy młodych specjalistów wchodzących na rynek pracy. Targi odbywają się tradycyjnie w październiku każdego roku.

Rusza III edycja konkursu CSR Masters – działaj z Henklem! Do wygrania granty o wartości 5 000 zł na realizację projektów społecznych

Link: http://www.um.warszawa.pl/warszawiankaroku/#zaglosuj

Dyrektor Zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, twórczyni m. in. akcji Dziewczyny na Politechniki! oraz Perspektywy Woman in Tech Summit 2019 została nominowana w konkursie o tytuł Warszawianki Roku.

Głosujmy!

 

- Pragnę, aby Uniwersytet nadal znakomicie się rozwijał, ale warunkiem tego jest funkcjonowanie w nowoczesnym, otwartym, tolerancyjnym i demokratycznym społeczeństwie – powiedział prof. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego. - Obecna sytuacja w Polsce, atmosfera i styl prowadzenia debaty publicznej, których jesteśmy świadkami, powinny skłonić do głębokiej refleksji nas wszystkich. W środowisku polskich szkół wyższych, od stuleci stojącym na straży przestrzegania norm etycznych i prawnych, mają miejsce zdarzenia, które wymagają wyrażenia stanowczego sprzeciwu.

Dalszy postęp w medycynie wymaga nie tylko przełomowych odkryć naukowych, ale też umiejętnego wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych. Interdyscyplinarne startupy założone przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, łącząc naukę z technologią, osiągają unikatowe w skali światowej rezultaty. Impulsem, który dodatkowo przyspieszy innowacyjne projekty w sektorze MedTech, jest federalizacja obu uniwersytetów.

W tym roku już po raz 13 odbędzie się Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków „IWIS 2019”. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-16 października 2019 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Zawsze gdy zabrzmią pierwsze nuty Gaude Mater, wiadomo, że znów coś się zaczyna. Nowi studenci czekają z niecierpliwością na swoją przygodę, starsi, już trochę spokojniejsi, cieszą się z ponownego spotkania w murach Akademii.

Ponad milion polskich studentów rozpoczyna dziś nowy rok akademicki. Dla każdego z nich to prawdziwe wyzwanie: muszą sprostać wymaganiom uczelni, zdobyć niezbędne dziś doświadczenie zawodowe, odnaleźć się na rynku pracy. Nie lada wyzwanie stoi też przed polskimi uczelniami, które przeżywają okres dynamicznych zmian związanych z wdrażaniem rozwiązań zawartych w Konstytucji dla Nauki. I studentom, i uczelniom Perspektywy życzą udanego roku akademickiego 2019-2020!

1 października 2019 r. Politechnika Warszawska przywitała rok akademicki 2019/2020. Uroczystość otworzył Rektor PW prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. Wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt