MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

W czwartek 11 kwietnia br. już po raz dwunasty uczelnie techniczne zapraszają uczennice szkół średnich na specjalnie przygotowany dla nich

Ogólnopolski Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Po raz dziesiąty zrobią to wydziały ścisłe uniwersytetów. Cel? Przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie. Tegoroczna edycja szczególnie skupi się na kierunkach IT. Kierunki techniczne i ścisłe, a zwłaszcza te związane z informatyką są niezwykle ważne. Warunkują rozwój gospodarczy i zdolność do rozwiązywania kluczowych problemów cywilizacyjnych. Decydują o możliwościach pozycjonowania Polski jako nowego, europejskiego hubu IT.

11 kwietnia politechniki i wydziały ścisłe uniwersytetów stały się centrum inspirowania młodych kobiet w Polsce! Według raportu „Potencjał kobiet dla branży technologicznej” (Siemens, Perspektywy 2015) aż 25% maturzystek było aktywnie zniechęcanych do wyboru kierunków inżynierskich. Aby walczyć z tym negatywnym zjawiskiem już po raz dwunasty na uczelniach technicznych zostały zorganizowane dni otwarte dla dziewczyn. Politechniki i wydziały ścisłe uniwersytetów specjalnie dla uczennic ze szkół średnich zorganizowały przeróżne atrakcje, aby zachęcić je do wyboru uczelni technicznych i kierunków ścisłych. Była to dla nich niepowtarzalna okazja do zobaczenia jak wygląda studiowanie i praca inżynierek na co dzień. Mogły również spotkać się z absolwentkami i pracownicami przeróżnych firm, które opowiadały im o możliwych ścieżkach kariery.

Maksymilian Mucha (na zdjęciu) z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie został zwycięzcą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Drugie miejsce zajął Jakub Piznal z Liceum nr 3 im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Na trzecim miejscu znalazł się Jakub Klicki z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Olsztynie.

Społeczne Towarzystwo Oświatowe – największa organizacja oświaty niepublicznej w Polsce – wybrało nowe władze. Na czele stowarzyszenia ponownie stanął Zygmunt Puchalski.

Z Bakhromem Babaevem, ambasadorem Republiki Uzbekistan w Polsce, o perspektywach rozwoju współpracy akademickiej rozmawia Anna Wdowińska.

MNiSW ogłosiło start programu "Inicjatywa doskonałości - uczelnie badawcze". To jeden z najważniejszych elementów „Konstytucji dla Nauki”, którego celem jest wsparcie uczelni, które zamierzają osiągnąć status uniwersytetu badawczego i są w stanie skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami akademickimi na świecie. W ramach programu wyłonionych zostanie, na zasadzie konkursowej, maksymalnie 10 uczelni, które w latach 2020–2026 będą otrzymywać corocznie zwiększenie subwencji (w wysokości 10% subwencji uzyskanej w 2019 r.). Pozostałe uczelnie, które wezmą udział w konkursie, ale nie zostaną w nim wyłonione, także otrzymają dodatkowe wsparcie finansowe – zwiększenie subwencji w wysokości 2% subwencji uzyskanej w 2019 r. na okres 2020–2026. Do udziału w konkursie zakwalifikowanych zostało 20 uczelni akademickich.

Dwanaście organizacji pozarządowych obejmujących swoimi działaniami blisko 140 000 młodych osób połączyło siły, by wspólnie działać na rzecz młodych i zmian na rynku pracy.

Już 10 kwietnia, od godziny 12:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66)  odbędzie się  XIII Konferencja Ogólnopolska Konferencja Centrum Europejskiego UW „ŚWIAT MADE IN CHINA: Globalne starcie czy poszukiwanie nowego modelu współpracy?”

Już w najbliższych dniach - 5 i 6 kwietnia - aż trzy wydziały Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, najlepszej uczelni rolniczej w Polsce, zapraszają na drzwi otwarte dla kandydatów na studia. Podczas organizowanych wydarzeń zwiedzić będzie można Wydziały, wziąć udział w warsztatach i wykładach oraz poznać perspektywy zawodowe czekające studentów po ukończeniu danego kierunku studiów. Kandydaci dowiedzą się, jak radzą sobie na rynku pracy absolwenci UPP oraz uzyskają informacje, czym najlepiej kierować się przy wyborze studiów. Na wszystkie pytania chętnie udzielą odpowiedzi pracownicy akademiccy oraz studenci Wydziałów, którzy są niewątpliwie najlepszym źródłem informacji dla swoich młodszych kolegów.

→ Szukasz pomocy w wyborze odpowiedniej ścieżki zawodowej?
→ Chciałbyś dowiedzieć się czegoś nowego i podnieść swoje kwalifikacje?
→ Masz pytania dotyczące rynku pracy i oczekiwań pracodawców?


Jeżeli tak, to nie może zabraknąć Cię na Drogowskazach Kariery!

💡 Co? Warsztaty, szkolenia, case studies
📅 Kiedy? 1-12 kwietnia 2019
📌 Gdzie? Warszawa, Wrocław, Poznań, Białystok, Tarnów, Rzeszów, Kraków, Bydgoszcz, Katowice
Wydarzenie jest darmowe i otwarte dla wszystkich zainteresowanych studentów.
→ Organizator: Niezależne Zrzeszenie Studentów, Drogowskazy Kariery
→ Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.


LINK DO ZAPISÓW: http://drogowskazykariery.pl/rejestracja-2/

Laureaci XI edycji Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Lidia  Kowalska z Kielc, Patrycja Urbańczyk z Krakowa i Tomasz Osenkowski z Sanoka to zwycięzcy XI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, organizowanego przez redakcję miesięcznika „Charaktery”. Alicja Szałańska ze Szczecina otrzymała Nagrodę Specjalną Redaktora Naczelnego.

9 kwietnia Biuro Karier Politechniki Białostockiej zaprasza na szóste już Targi Praktyk i Staży. Wzorem poprzedniej edycji, targi odbędą się na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej w godzinach 10.00 – 15.00. Swoją obecność potwierdziło około 30 wystawców.

Elon Musk, jeden z największych wizjonerów naszych czasów szuka pracowników przez Twittera.  Rekrutacja w sieci jest znakiem czasów, ale tradycyjne narzędzia nie poszły do lamusa. Targi pracy wciąż cieszą się popularnością. Już 4 kwietnia Grupa Uczelni Vistula organizuje JobSpot 2019. To okazja, by znaleźć idealnego pracownika lub pracodawcę.

Z przytupem (akcent postawiony przez znakomite występy zespołów artystycznych UWM) mówiono 27 marca o najlepszych szkołach – także tych wskazanych w Warmińsko-Mazurskim i Podlaskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 podczas dnia otwartego na Uniwersytecie Mazurskim w Olsztynie.

W Polsce studiuje obecnie 1149 obywateli Federacji Rosyjskiej. Sądząc jednak po olbrzymim zainteresowaniu stoiskiem „Study in Poland” podczas targów „Education & Career 2019”, które odbyły się 16-17 marca w Moskwie, w najbliższych latach studentów z Rosji będzie w polskich uczelniach o wiele więcej.

Kwiecień i wiosnę powitamy razem z Moniką Strzępką, która kończy już próby do ostatniego (w tym sezonie) dyplomu!
Monika Strzępka przygotowuje ze studentami IV roku Wydziału Aktorskiego spektakl „Płatonow”. Premiera już 5 kwietnia!

na zdjęciu: prof. Józef Bergier odbiera dyplom dla najlepszej PWSZ, czerwiec 2017.

Był od lat mile widzianym gościem naszego Rankingu Szkół Wyższych, a kierowana przez Niego Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej plasowała się w ścisłej czołówce zestawienia PWSZ. Z ogromnym smutkiem żegnamy zmarłego przedwcześnie prof. dr hab. Józefa Bergiera  - profesora nauk o kulturze fizycznej, specjalistę teorii i praktyki treningu w zespołowych grach sportowych, polityka i samorządowca. Składamy wyrazy współczucia Rodzinie JM Rektora i całej społeczności akademickiej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

 

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli złoty medal na prestiżowych zawodach SAE Aero Design East 2019 w Stanach Zjednoczonych. To pierwsze w historii złoto dla Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów, które zostało przyznane za prezentację techniczną w kategorii mikro.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 2008 roku w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki!” publikuje roczny raport dotyczący liczby kobiet na politechnikach. 15 marca w Przestrzeni from Facebook odbyła się konferencja prasowa z okazji premiery tegorocznej edycji „Kobiety na Politechnikach”. Zgromadziło się tam grono szanownych gości: prof. Janusz Walo – prorektor ds. studenckich Politechniki Warszawskiej, prof. Andrzej Kraśniewski z wydziału Elektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Warszawskiej, dr hab. Dorota Mozyrska – prodziekan Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej oraz Jarek Kuśmierek – Senior Engineering Manager z Google.

Pracujesz jako Project Manager? Wykorzystujesz podejście projektowe w swojej firmie? A może dopiero chcesz je wprowadzić, aby podnieść efektywność?  Ucz się od najlepszych i weź udział w największej konferencji w Polsce dotyczącej zarządzania projektami, organizowanej przez studentów! Project Management Days to trzy dni przepełnione warsztatami i wykładami związanymi z szeroko pojętą tematyką zarządzania projektami. Podczas konferencji będziesz miał szansę podnieść swoje kwalifikacje, poznać ludzi z branży i co najważniejsze, dowiedzieć się jak efektywnie stosować podejście projektowe, nie tylko w teorii, ale i w praktyce, podczas wielu godzin warsztatów.

Wydarzenie odbędzie się w dniach: 10-12 kwietnia 2019 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zapisy trwają!

https://www.facebook.com/events/1711344519045283/

Formularz znajdziecie na naszej stronie internetowej: pmdays.pl

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt