MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Rozmowa z Timothy S. Mesconem, wiceprezesem Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) odpowiedzialnym za Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Dyrektorzy i uczniowie najlepszych szkół z województwa pomorskiego zostali nagrodzeni podczas gali Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników, która odbyła się 7 lutego na Politechnice Gdańskiej. Zwycięzcom gratulowało grono znakomitych gości: pomorskich parlamentarzystów z wicemarszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, przedstawicieli środowiska akademickiego, władz samorządowych, dyrektor OKE w Gdańsku, liczni reprezentanci otoczenia gospodarczego PG.

Dla wszystkich Czytelników, Sympatyków i Partnerów mamy znakomitą wiadomość: "Perspektywy" są liderem najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce wśród miesięczników!

Drodzy Uczniowie, zapraszamy Was do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Poznajmy się".  Udział w Konkursie może być dla Was pasjonującą przygodą, szansą na poznanie ciekawych ludzi i zawarcie nowych znajomości!

W związku z obchodzonym dziś Dniem Bezpiecznego Internetu, Facebook ogłasza start Biblioteki edukacji cyfrowej w Polsce. Biblioteka edukacji cyfrowej to platforma zawierająca zasoby przydatne dla nauczycieli – przede wszystkim plany lekcji – dzięki którym mogą pomóc młodym ludziom w wieku 11 do 18 lat w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do poruszania się w cyfrowym świecie, rozważnego odbierania informacji oraz odpowiedzialnego tworzenia treści i dzielenia się nimi.

Podczas uroczystego koncertu w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 31 stycznia 2019 r. Muzeum Śląskie otrzymało Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. To najwyższe wyróżnienie, nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawane jest osobom lub instytucjom wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

W Polsce będzie to już 8 edycja tej międzynarodowej  inicjatywy. Jest organizowana przez polski oddział Vital Voices w sobotę, 9 marca 2019, w godz. 9.00 – 15.00 w Łazienkach Królewskich w Warszawie!

W dniach 20-25 stycznia br. w Arubie odbyło się 37. Międzynarodowe Sympozjum: Clinical Update in Anaesthesiology, Surgery and Perioperative Medicine zorganizowane przez Mount Sinai Hospital (New York), podczas którego student 6. roku kierunku lekarskiego English Division WUM – Alexander Woltersom otrzymał 1. nagrodę za przeprowadzone badania.

Zastanawiasz się, czy można zacząć studia zimą? A może źle wybrałeś i chcesz zmienić uczelnię? Nie musisz czekać z wymarzonymi studiami do października – zacznij już dziś! Na osoby, które zdecydują się na przeniesienie z innej uczelni czeka 20% zniżki!

16 stycznia w siedzibie "Przestrzeń from Facebook" w Warszawie odbyło się szkolenie „Uczelnia w Mediach Społecznościowych”, będące zwiastunem całorocznego programu szkoleniowego organizowanego wspólnie przez Facebooka oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy. W pilotażowym seminarium wzięli udział uczestnicy konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2019".

Kobiety chcą robić karierę i nie boją się awansu - wynika z najnowszego raportu przeprowadzonego przez Fundację Sukces Pisany Szminką „Szanse i bariery dla Polek w biznesie i na rynku pracy”. Jedna trzecia kobiet deklaruje potrzebę jasno wytyczonej ścieżki rozwoju. Bardzo ważne okazuje się wsparcie, zarówno profesjonalne, jak i życiowe ze strony partnera.

- Mamy wielki zaszczyt gościć rankingowe szkoły maturalne Wielkopolski w murach Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotykamy się w roku jubileuszu uczelni - powołanej do życia przed stu laty, należącej do grona najlepszych w kraju. O jakości szkoły wyższej świadczą jej świetni studenci... Wierzę, że wy, uczniowie najlepszych szkół naszego regionu, wybierzecie wkrótce naszą uczelni, jako odpowiednie miejsce dalszego intelektualnego rozwoju, dla dobra regionu i kraju.

24 stycznia br.  na Politechnice Wrocławskiej  odbyła się gala Dolnośląskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019, podczas której wręczono dyplomy czołowym liceom i technikom z Dolnego Śląska.

Rusza ósma edycja konkursu na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej - Genius Universitatis 2019. Konkurs ma charakter otwarty - jest adresowany do wszystkich polskich uczelni, a udział w konkursie jest bezpłatny.

Dr inż. arch. Adam Baryłka, prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP), a także wiceprezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych (SITPMB) został wybrany 21 stycznia br. na funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. A. Baryłka zastąpi w Zarządzie zmarłego we wrześniu ubr. prof. dr inż. Józefa Suchego.

Praca w marketingu to bardzo często praca pełna wyzwań, gdzie dobry marketingowiec ma okazję wykazać  się kreatywnością. Marketing to także jeden z fundamentów dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa.  Jest to także dziedzina, która nieustannie się rozwija i  musi w dynamiczny sposób reagować na nowe trendy i potrzeby pojawiające się na rynku. Jedną z gałęzi marketingu jest digital marketing, który to nadaje firmom kolejny kierunek rozwoju.

My Senat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dziękujemy Jurkowi Owsiakowi i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za ogromne wsparcie jakiego Fundacja od wielu lat udziela szpitalom klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i całej polskiej medycynie. Dzięki istnieniu WOŚP i energii Jurka Owsiaka możemy skuteczniej pomagać pacjentom.

Czas I etapu VIII edycji Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu dobiega końca. Jeśli interesujesz się branżą TSL i jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej, spróbuj koniecznie swoich sił i skorzystaj z możliwości sprawdzenia swojej wiedzy.

Umiędzynarodowienia badań naukowych było kluczowym tematem dorocznej konferencji “Studenci zagraniczni w Polsce”, której gospodarzem była w tym roku Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wzięło w niej udział ponad 250 uczestników z uczelni z całego kraju.

INTERSTUDENCI 2019 nagrodzeni!

W Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursu na najlepszego studenta zagranicznego Interstudent 2019. Uroczystość była częścią programu konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2019”.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt