MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Otwarte, nadzwyczajne posiedzenie Senatu Politechniki Śląskiej z udziałem wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina oraz władz Politechniki Śląskiej, odbyło się 25 listopada, w Centrum Edukacyjno-Kongresowym. Spotkanie było związane z otrzymaniem przez Politechnikę Śląską statusu uczelni badawczej. Przed posiedzeniem Senatu zorganizowano wspólną konferencję prasową ministra Jarosława Gowina oraz rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka.

1 grudnia – w tym dniu od 1988 r. obchodzimy Światowy Dzień Aids ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Ta data ma na celu nie tylko przypominać o profilaktyce HIV/AIDS, ale też uwrażliwiać na problem epidemii tej choroby (obecnie na świecie żyje 41 mln ludzi z HIV/AIDS!) oraz na sytuację dotkniętych nią ludzi.

Ponad połowa (53 proc.) pracujących Polaków ocenia swoją znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym (A1-A2). Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Tutlo, 77 proc. aktywnych zawodowo osób wie, jaką rolę odgrywają umiejętności językowe na rynku pracy. Jednak zdecydowana większość nadal ich nie rozwija (62 proc.), tłumacząc się głównie brakiem czasu (42 proc.).

W najbliższych latach na polskim rynku zabraknie ok. 3-4 milionów pracowników, szacują eksperci. Do roku 2050 ta luka może sięgnąć nawet 10 milionów osób. Firmy walczą już nie tylko o programistów, księgowych, finansistów i prawników, ale także szeregowych pracowników fizycznych. Dla kandydatów oznacza to jedno - okazję na lepsze warunki i wyższe wynagrodzenia.

„Financial Times” ogłosił ranking najlepszych światowych programów Executive MBA 2019. Akademia Leona Koźmińskiego zajęła 61. miejsce, awansując aż o 13 pozycji w stosunku do ubiegłego roku. To jedyna polska uczelnia, która znajduje się w rankingu.

Już 29 listopada kolejna premiera Wojciecha Kościelniaka na Scenie Głównej! Studenci IV roku specjalizacji Aktorstwo Teatru Muzycznego przygotowują z Wojciechem Kościelniakiem wyjątkowy spektakl: Poemat muzyczny na motywach albumu Shauna Tana The Arrival

Według danych statystycznych aż 10% mieszkańców Krakowa stanowią przedstawiciele innych niż polska kultur. Dlatego Stowarzyszenie Willa Decjusza wraz z Instytutem Kultury Willa Decjusza realizują projekt pt. Festiwal Wielokulturowy: Kraków Miejsce Spotkań. To ośmiodniowy (24 listopada – 1 grudnia) cykl wydarzeń kulturalnych przeprowadzanych we współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz cudzoziemców, integrującymi mniejszości narodowe z lokalnymi społecznościami, a także z pracodawcami zatrudniającymi obcokrajowców, uczelniami i szkołami, instytucjami miejskimi i społecznością lokalną.

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy przyznawana jest od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Celem konkursu jest prezentacja i promocja pomorskich firm, które mają korzystny wpływ na rozwój gospodarczy regionu.

CEMS Chance to pięciodniowy projekt dla młodzieży z klasy 1. liceum, który odbywa się na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W ramach projektu dla uczestników przewidziane są warsztaty, panele motywacyjne, wycieczki do  największych atrakcji turystycznych stolicy i wyjścia integracyjne. Ale o co dokładnie chodzi w CEMS Chance? I co trzeba zrobić, żeby móc wziąć w nim udział?

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką po raz kolejny poszukuje i nagradza wyjątkowe przedsiębiorczynie i przedsiębiorców - kobiety, które nie boją się realizować odważnych biznesowych, społecznych i kulturalnych projektów oraz mężczyzn, którzy wspierają kobiety w swoich środowiskach pracy i realizują politykę różnorodności. Na kandydatów i kandydatki czeka w tym roku 10 statuetek. W dotychczasowej historii konkursu udało się nagłośnić sukcesy kobiet, które działając w różnych regionach Polski zbudowały ogólnopolskie i międzynarodowe marki. Dla wielu z nich start w nim był szansą na rozwinięcie swojej firmy i wejście na nowe rynki. 11. edycja Konkursu otwiera przed uczestniczkami nie tylko ciekawe możliwości rozwoju, ale daje im także szansę na pozyskanie nowych inwestorów i biznesowych partnerów.

„Financial Times” przygotował ranking stu najlepszych programów Executive MBA na świecie. Dominują w nim programy międzynarodowe, a nawet międzykontynentalne. Czołówkę stanowią studia z udziałem uczelni azjatyckich, zwłaszcza chińskich. Wysoko w rankingu znalazły się znane szkoły biznesu: HEC, LBS, ESCP Europe, Insead, Iese, IE, IMD oraz uniwersytety Columbia, Oxford, Cambridge, MIT i Yale. Wśród uczestników rankingu jest jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 61. miejsce, awansując aż o 13 pozycji w stosunku do ubiegłego roku.

W grudniu odbędzie się kolejna edycja Szkoły Leszka Balcerowicza - projektu edukacyjnego organizowanego co roku przez Forum Obywatelskiego Rozwoju w Warszawie. Wśród prowadzących doświadczeni, kompetentni i znani ekonomiści,  dziennikarze, przedsiębiorcy i eksperci z innych branż wśród nich: Leszek Balcerowicz (były wicepremier i minister finansów), Elżbieta Łukacijewska (polska polityk, europosłanka), Beata Biel (dziennikarka związana z Konkret24 i TVN24), Mariusz Szeib (przedsiębiorca, prezes firmy Texed Poland), Jarosław Sroka (przedsiębiorca, prezes PGA Polska).

O tym, że patriotyzm ma różne oblicza, chce przypomnieć Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wraz z Małopolskim Centrum Edukacji – projekt „Wielcy z Małopolski” ma uświadomić młodym Polakom, że to z tego właśnie regionu pochodzili naukowcy i wynalazcy, których odkrycia do dziś ułatwiają nam codzienne życie.

Już po raz dwudziesty ósmy Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła nazwiska naukowców, którym 4 grudnia 2019 r. na Zamku Królewskim w Warszawie zostaną wręczone tzw. polskie Noble, czyli najważniejsze wyróżnienia naukowe w naszym kraju. Tegorocznymi laureatami Nagród FNP zostali: prof. dr hab. Marcin Drąg (Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej), prof. dr hab. Andrzej Kossakowski (Instytut Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz prof. dr hab. Andrzej Wiśniewski (Wydział Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Wysokość Nagrody FNP to 200 tys. zł.

W branży IT pracuje ponad 450 tys. specjalistów. Nie wszyscy to programiści z dyplomem wyższej uczelni. Sprawdź pozostałe TOP 3 najbardziej pożądanych zawodów, które gwarantują dobrą pensję i do których można przekwalifikować się nawet wtedy, gdy wcześniej z branżą IT nie miało się nic wspólnego.

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii. - To ogromny potencjał i dziś czuję dumę, że dzięki tym wszystkim pięknym umysłom, zgromadzonym w jednym miejscu, dzięki otwartości, empatii i wrażliwości kobiet możemy zmieniać naszą rzeczywistość i przez to świat już niedługo stanie się miejscem piękniejszym – podkreśliła.

Uroczystym posiedzeniem Senatu PW 15 listopada 2019 r. rozpoczęły się obchody Dnia Politechniki Warszawskiej - święta, które, jak zaznaczył Rektor PW prof. Jan Szmidt, „w wyjątkowy sposób łączy naszą akademicką wspólnotę i podkreśla wartości głęboko zakorzenione w naszej historii”.

13 listopada w czasie wieczornej gali Perspektywy Women in Tech Summit 2019, którą swoją obecnością zaszczycili m.in. Wanda Buk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji RP oraz Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, wręczone zostały wyróżnienia dla wybitnych kobiet z listy TOP-20 Cybersecurity Women in Poland.

„Perspektywy Women in Tech Summit 2019”, największe w Europie wydarzenie dla kobiet w nowych technologiach, z udziałem ponad 3500 uczestniczek, rozpocznie się 13 listopada w Warszawie. Organizatorem jest Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, od lat wspierająca kobiety w technologii, nauce i innowacjach.

Będziemy dążyli do tego, żeby Politechnika Gdańska stała się elitarnym ośrodkiem naukowym - mówi PAP rektor PG prof. Krzysztof Wilde, komentując przyznanie jej statusu uczelni badawczej. Zapowiada m.in. wzmocnienie zespołów badawczych i podwyższanie kwalifikacji pracowników.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt