MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas dokonała w piątek w Katowicach oficjalnej inauguracji ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2012.

Wczoraj nie tylko w Toruniu maturzyści mieli okazje odwiedzić Salony. Równocześnie w Gliwicach zainicjowany został Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2012.

Blisko 10 tysięcy uczniów, którzy w 2013 roku przystąpią do matury, odwiedziło już 6 września Salon Maturzystów w Gliwicach i Toruniu. Jutro, z udziałem Krystyny Szumilas, Ministra Edukacji Narodowej, odbędzie się ogólnopolska inauguracja Salonu Maturzystów Perspektywy 2012 na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Ruszyła kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2012. Szósta edycja Salonu rozpoczęła się dziś na Politechnice Śląskiej oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

wfkuTo już oficjalnie potwierdzone. Kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Kabaretów Uczniowskich odbędzie się 7 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół im. Stefana Batorego w Warszawie.

young starterJeszcze do 15 września można się zarejestrować do udziału w polskiej edycji „Young Stater - Głodni Sukcesu!”. Young Stater ma ułatwić młodym ludziom start na rynku pracy oraz zakładanie własnych firm. Uroczysta inauguracja odbędzie się 3 października w Ministerstwie Gospodarki, z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki, Waldemara Pawlaka.

weekend z psychologiaMaturzysto! Zastanawiasz się czy studiować psychologię? Nie wiesz, czym tak naprawdę zajmuje się ta dziedzina? Weź udział w Weekendzie z psychologią - 13 i 14 października! To już V edycja tego wydarzenia organizowanego przez Wydział Psychologii UW. W programie wiele ciekawych wykładów i warsztatów.

Każdy rok szkolny jest pełen wyzwań, choć ten może okazać się szczególnie trudny, bo nie tylko będzie wyjątkowo długi (trwa aż 43 tygodnie), ale jest to również rok dużych zmian w szkołach. Największe zmiany dotkną klasy IV szkół podstawowych oraz licea ogólnokształcące, gdzie wprowadzone zostają nowe ramówki, które w przypadku liceów mają ostatecznie prowadzić do zmian w egzaminie maturalnym.

Dodatkowy nabór na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przeprowadza dodatkowy nabór na studia w roku akademickim 2012/2013. Wśród proponowanych kierunków studiów znalazły się także kierunki techniczne i przyrodnicze. Dla tych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na studia mamy dobrą wiadomość: w Uniwersytecie czeka na Was nowoczesna baza naukowo-dydaktyczna, wybudowana oraz zmodernizowana dzięki funduszom unijnym!

Nowe PerspektywyWitajcie w nowym portalu Perspektywy! Wraz z początkiem roku szkolnego, prezentujemy odświeżoną odsłonę portalu: z nową stroną główną, nowym menu oraz bardziej funkcjonalną wyszukiwarką studiów.

Deklaracja maturalna

Niecały miesiąc pozostał maturzystom do podjęcia wstępnej decyzji o wyborze przedmiotów na egzamin maturalny. Do 30 września należy złożyć w szkole wypełnioną deklarację maturalną.

Maturzyści na Salonach

6 września rusza kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2012. Szósta edycja Salonu rozpoczęła się dziś na Politechnice Śląskiej oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Szkoła w formieĆwicz, badaj się, aktywnie spędzaj wolny czas, a na dodatek zbieraj za to punkty i wymieniaj je na nagrody. We Wrocławiu rusza nowoczesny program prozdrowotny skierowany do dzieci i młodzieży.

Warszawa wynalazkówMiędzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków to jedna z największych promocyjnych imprez innowacyjnych w Europie. W dniach 16 – 19 października 2012 roku w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się jej szósta edycja. W wystawie będą uczestniczyć liczni polscy wystawcy, głównie z instytucji sfery nauki oraz wynalazcy z ponad 20 krajów Europy i Azji.

Światowy ranking uniwersytetów

Lista Szanghajska, czyli zestawienie najlepszych szkół wyższych na świecie - została ogłoszona po raz dziesiąty. Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński utrzymały swoje pozycje w 4. setce.

Absolwent idealny

Jakie są marzenia pracodawców? Idealny absolwent szkoły wyższej to taki, który „posiadł” następujące kompetencje: efektywna komunikacja, otwartość na uczenie się i stały rozwój oraz aktywność i zaangażowanie w pracy.

Mobilni absolwenci USProjekt Uniwersytetu Szczecińskiego Staże Absolwentów Uniwersytetu Szczecińskiego na Niemieckim Rynku Finansowym znalazł się w gronie siedemdziesięciu pięciu projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu Leonardo da Vinci - Akcja Projekty Mobilności (PLM - Staże dla osób pracujących i poszukujących pracy).

Studenci SGH liderami marketinguZespół studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zajął pierwsze miejsce w organizowanym przez Google światowym konkursie marketingu internetowego Online Marketing Challenge.  Studenci SGH po raz czwarty z rzędu zostali laureatami konkursu. W tym roku swoją wiedzą wspomagali firmę z branży rowerowej.

Olimpijskie sukcesy studentów AWFDwa z 10 medali zdobytych przez Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie wywalczyły studentki Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu – wioślarka Julia Michalska i kajakarka Karolina Naja. Dziewiąte miejsce w chodzie na 50 km zajął także student poznańskiej AWF Łukasz Nowak.

Praktyki-studenckie-na-XXII-Forum-Ekonomicznym

Studenci Collegium Civitas w Warszawie po raz drugi biorą udział w Programie Praktyk Studenckich XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój, organizowanym przez Instytut Studiów Wschodnich.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt