MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Praca nad prawdziwym studium przypadku biznesowego to doświadczenie nie tylko ciekawe ze względu na możliwość kreowania rozwiązań, które mogą zaistnieć w realnym świecie, ale także okazja do poznania przebiegu procesów biznesowych, które zachodzą w globalnej firmie - mówi prof. Piotr Płoszajski z Katedry Teorii Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. O tym jakie korzyści może przynieść zmierzenie się z zadaniem biznesowym opartym o jedną z największych marek na rynku, będą mieli okazję przekonać się studenci, którzy wezmą udział w pierwszym globalnym konkursie P&G CEO Challenge.

We wrześniu 2017 roku bezrobocie w Łódzkiem wynosiło 7.1%, z czego 11% stanowiły osoby do 25 roku życia. Młodzi ludzie chcą pracować, ale czasami brak im profesjonalnej podpowiedzi. Największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce może pomóc tym, którzy planują pracę zmienić lub w ogóle rozpocząć karierę zawodową. Wystarczy 16 listopada odwiedzić 13 Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Zarządzania.

Aż 64 doktorantów Politechniki Śląskiej rozpoczyna realizację doktoratów wdrożeniowych. Tym samym uczelnia znalazła się na pierwszym miejscu wśród uczelni w Polsce (ex aequo z Politechniką Warszawską) kształcących najwięcej doktorantów wdrożeniowych. Doktoraty realizowane wspólnie z przemysłem mają być kolejnym krokiem do zintensyfikowania współpracy pomiędzy uczelniami a otoczeniem gospodarczym. Wyniki konkursu na doktoraty wdrożeniowe zostały ogłoszone przez wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina 10 listopada podczas oficjalnej inauguracji programu.

17 listopada 2017 r. odbędzie się I edycja Dnia Bieszczadzkiego "Jesienią góry są najszczersze". Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem w Cisnej, odbędzie się pod patronatem rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż Tadeusza Markowskiego w auli V1 Politechniki Rzeszowskiej (budynek V, al. Powstańców Warszawy 12). Zapraszamy w godzinach 11:00 do 22:00.

Absolwentka Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej, Anna Kubiś-Kuras, zdobyła wyróżnienie w XVIII Edycji Konkursu im. prof. Tadeusza Hanauska na pracę roku z dziedziny kryminalistyki. Uznanie kapituły konkursu zyskała jej praca magisterska pt. "Kryminalistyczne badania dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy państwowej". Do udziału w tym prestiżowym konkursie wpłynęło 14 zgłoszeń z różnych środowisk kryminalistycznych. Praca Anny Kubiś-Kuras była rekomendowana przez dr Justynę Żylińską.

Stowarzyszenie Demagog przez najbliższe pół roku będzie realizowało z Ambasadą Stanów Zjednoczonych projekt pt. “Akademia Fact-Checkingu, czyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami”. Dzięki współpracy przeprowadzone zostaną zajęcia dla uczniów i nauczycieli w temacie fake news, wiarygodnych źródeł informacji i fact-checkingu.

Na jeden wieczór Duża Aula w Gmachu Głównym stanie się niezwykłą salą kinową. Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej zapraszamy 20 listopada 2017 na wspólne oglądanie filmu „Transcendencja”.

Siedziba technologicznych gigantów i miejsce narodzin wielu startupów – Dolina Krzemowa obrosła legendą i doczekała się nawet własnego serialu. A gdyby tak przenieść jego akcję do Polski? W obsadzie na pewno znalazłyby się uczestniczki i mentorki Girls go start-up! Academy, programu mentoringowo-szkoleniowego dla maturzystek, studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych. 6 listopada br. ruszył nabór do drugiej edycji tego programu, którego organizatorami są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Stowarzyszenie TOP500 Innovators.

W dniach 27-31 października w Seulu (Korea Płd.) gościła delegacja polskich uczelni pod wspólnym brandem "Study in Poland". Przedstawiciele Politechniki Gdańskiej, Politechniki Opolskiej, Politechniki Wrocławskiej i Akademii Muzycznej w Łodzi wzięli udział w targach edukacyjnych "Study in Europe", w ramach stoisk organizowanych przez Ambasadę RP w Seulu i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Już 12 grudnia szkolenie pod hasłem Internationalization strategy development zainauguruje Akademię  Internacjonalizacji "Study in Poland".

W bieżącym roku szkolnym już po raz trzydziesty przeprowadzane są zawody ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Bieżąca edycja Olimpiady objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i odbywa się pod hasłem „Wyzwania współczesnego rynku pracy”.

Pomoc sąsiadce w zakupach, wolontariat w schronisku, czy organizacja świątecznej zbiórki żywności. Sposobów na pomoc innym jest wiele, a jak pomagają polscy uczniowie - tego dowiemy się już wkrótce. Już tylko do końca listopada, młodzi wolontariusze z całego kraju mogą zgłaszać swoje inicjatywy do programu Pramerica Moc Działania.

Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland zaproszają na kolejną edycję wyjątkowej akcji profilaktyki prozdrowotnej “Zdrowie pod Kontrolą”, która odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2017 r.

W ostatnich latach obserwujemy zanik umiejętności ładnego mówienia u młodzieży. Ma to kilka przyczyn. Pierwszą jest inwazja elektronicznych gadżetów i popularność mediów społecznościowych, na których komunikacja często obywa się już w ogóle bez słów, a jedynie za pomocą filmików animowanych, kolorowych grafik i emotikonów. Drugą jest ogólny regres słowa mówionego. Młodzież nie ma skąd czerpać wzorów. W sferze publicznej (programy publicystyczne, polemiki dziennikarzy, debaty sejmowe) dyskusja coraz częściej oznacza poniżenie lub ośmieszenie konkurenta. „Zaoranie” go, jak to się obecnie mówi. Dobrze przygotowane przemówienie, efektowne, z jasną, przejrzystą argumentacją nastawiona na przekonanie audytorium do swoich racji jest rzadkością.

Jakie konsekwencje dla wspólnego europejskiego rynku przyniosą zmiany zasad wysyłania pracowników za granicę? Na co muszą przygotować się przedsiębiorstwa - nie tylko te delegujące, ale także planujące zwykłe delegacje i wyjazdy wewnątrz korporacyjne? Jak uniknąć wysokich kar? Jakie zmiany czekają pracowników? Na te pytania odpowiedzą eksperci V Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy w dniach 20-21 listopada w Krakowie.

Chcesz przeżyć przygodę życia? A może nie wiesz, jaką ścieżkę edukacyjno-zawodową powinieneś wybrać? Masz wątpliwości co do własnych możliwości i umiejętności? Drogowskazem staje się dla Was CEMS Chance!

W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego wręczono nominacje członkom Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Przed wręczeniem nominacji, wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego mówił o tym, że planując rozwój Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, zamierzano nadać jej szczególny status jako instytucji, która odpowiadałaby nie za wąsko rozumianą współpracę uczelni i instytutów naukowych z otoczeniem międzynarodowym, ale za szeroko rozumianą politykę naukową w aspekcie międzynarodowym.

Nowoczesne szkolenia w formie intensywnych kursów przyciągają nie tylko specjalistów z technicznym wykształceniem, którzy marzą o lepszych zarobkach, ale również osoby zupełnie spoza branży. Kto i dlaczego chce uczyć się kodowania i analizy danych pokazują wyniki badań Politechniki Warszawskiej i projektu Kodołamacz.pl.

Matematyka to nie tylko skomplikowane obliczenia i abstrakcyjne zadania. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie MathRiders, aż 73 proc. Polaków uważa, że umiejętności w tej dziedzinie nauki są istotne przy wyborze kandydata do pracy. Jednocześnie, co trzeci badany przyznaje, że miał problem z rozwiązaniem zadania matematycznego przeznaczonego dla dziecka w wieku szkolnym.

"...Polska cieszy się opinią kraju bezpiecznego i tolerancyjnego. Młodzież z Kazachstanu szybko się tu aklimatyzuje. Jak już mówiłem  – dla nas odległość między Astaną i Warszawą nie stanowi żadnego problemu. Rozwój gospodarczy kraju i wzrost poziomu zamożności społeczeństwa sprawił, że nawet dla kogoś o średnich dochodach wysłanie dziecka na studia do Polski jest osiągalne..." - Z Margułanem Baimuchanem, ambasadorem Kazachstanu w RP rozmawia Anna Wdowińska

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt