MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Zazwyczaj to Perspektywy ogłaszają, kto jest najlepszy.... Tym razem nas sklasyfikowano: Perspektywy zajęły miejsce “na pudle” w rankingu najbardziej opiniotwórczych miesięczników 2017 roku.  W zestawieniu Instytutu Monitorowania Mediów, wśród miesięczników wyprzedza nas tylko Forbes, za nami są nie tylko Twój Styl, ale i... Playboy. Cieszymy się i zapowiadamy walkę o jeszcze wyższą pozycję w nadchodzących miesiącach i latach.

Multidyscyplinarne lekcje z zakresu kryminalistyki i kryminologii pokazujące uczniom praktyczne wykorzystanie m.in. fizyki, biologii i chemii w procesie wykrywania przestępstw. To główne założenia porozumienia podpisanego pomiędzy WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą a Zespołem Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie. Na mocy umowy powstanie pierwsza na Podkarpaciu klasa akademicka o profilu kryminalistyka i nauki pokrewne.

Czym jest Fundacja? Znaną nazwą, stroną internetową, liczbą polubień na Facebooku? To wszystko jest ważne, bo często pozwala zrealizować szlachetne cele, ale nie stanowi to Fundacji samej w sobie. W rzeczywistości Fundację tworzą ludzie, których w danym momencie los ze sobą połączył, by razem zrobili coś pięknego. Tak było w przypadku Mai Surowicz, która kilka lat temu poznała Bartka Kühna– chłopaka nietuzinkowego, o artystycznej duszy i wielkiej determinacji do walki z chorobą nowotworową.

Profesor Jan Nielubowicz (1915-2000) – rektor Akademii Medycznej w Warszawie w latach 1981-86, doktor honoris causa AM w Warszawie, wielki chirurg i transplantolog, wybitny nauczyciel akademicki, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej w latach 1959-1986 na wniosek Uczelni został patronem ulicy na warszawskiej Ochocie. Ulica im. Profesora Jana Nielubowicza prowadzi od ulicy Księcia Trojdena, obok Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego do pętli tramwajowej przy ul. Banacha.

Bezcenny rękopis wiersza Juliusza Słowackiego Le Cimetiere du Pere la Chaise, wraz z zawierającym go zabytkowym sztambuchem (albumem) zakupiła Biblioteka Narodowa w paryskim antykwariacie. Utwór, podarowany Korze Pinard, córce francuskiego drukarza, u którego Wieszcz drukował swoje dzieła, jest pierwszą kompletną wersją wiersza znanego dotychczas tylko we fragmencie. Niezwykle wartościowy jest także sam sztambuch, album-pamiętnik będący prezentem Słowackiego dla przyjaciółki. Panna Pinard zebrała w nim 23 wpisy znanych postaci ze świata ówczesnej francuskiej literatury, muzyki i sztuki.

Internacjonalizacja polskiego szkolnictwa wyższego i nauki wymaga skoordynowanego działania uczelni oraz instytucji wspierających je w tym procesie. Mamy już ok. 72 tysiące studentów zagranicznych i jest realne, że w roku 2020 będzie ich 100 tysięcy. Głównym zadaniem jest obecnie zwiększenie stopnia umiedzyanrodowienia kadry i badań naukowych - stwierdzili uczestnicy dorocznej konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2018” .

28 stycznia 2018 r. podsumowano najbardziej prestiżowy w środowisku inżynierskim konkurs MISTRZ TECHNIKI NOT. Ogólnopolska Komisja  Konkursu, działająca pod przewodnictwem Wiceprezesa FSNT-NOT prof. Stefana Góralczyka nadała tytuł MISTRZA TECHNIKI 2016/2017 zespołowi autorskiemu Firmy MINE MASTER Sp. z o.o. za opracowanie innowacyjnego rozwiązania technicznego pn. Samojezdny wóz kotwiący Roof Master 2.3AWKR

24 godziny, 14 drużyn i ponad 20 tysięcy linijek kodu. Efekt? Zwycięska aplikacja dla osób z niepełnosprawnością wzrokową, nawigująca głosem pomiędzy salami wykładowymi, sterowana za pomocą prostych gestów i intuicyjnego interfejsu. Nowatorski pomysł studentów z Warszawy i Krakowa został wyróżniony przez jurorów hackathonu Campus App Challenge. Teraz laureaci rozwijają oprogramowanie pod okiem profesjonalistów, a ich plany obejmują ponad 40 wdrożeń na polskich uczelniach oraz podjęcie współpracy ze szkołami za granicą.

III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni jest jedną z bardzo niewielu szkół w Polsce i prawdopodobnie jedynym liceum w Gdyni oraz na Pomorzu, w którym bal studniówkowy organizowany jest w budynku szkoły.

29 stycznia zostaną uroczyście nagrodzeni laureaci pierwszej edycji Nagrody Akademickiej Gwiazdy Internacjonalizacji / Internationalization Stars. Misją Nagrody jest promocja osób mających wybitne osiągnięcia w zakresie umiędzynarodowienia polskich szkół wyższych. Nagroda przyznawana jest wspólnie przez polskie instytucje i organizacje zaangażowane we wspieranie umiędzynarodowienia polskich uczelni.

Kolejna premiera w Teatrze Collegium Nobilium – Wojciech Urbański reżyseruje sztukę Iwana Wyrypajewa pt. „Iluzje”. Pojawia się w niej pytanie o najgłębszy sens ludzkiej egzystencji. Uświadamiają, jak bardzo kruche jest wszystko, czego próbujemy się uchwycić.

To zupełnie nowe przedsięwzięcie organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Profesor Tadeusz Wibig z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego otrzymał w dniu 15 stycznia br. Nagrodę główną w Konkursie PAP i MNiSW dla popularyzatorów nauki. W ten sposób doceniono całokształt działalności Profesora związanej z popularyzacją nauki.

Trwa letnia rekrutacja na studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Studia rozpoczynające się od marca są dobrą okazją dla tych, którzy nie chcą czekać aż do października.

Prof. Tadeusz Wibig, dr hab. Andrzej Katunin, Jan Świerkowski, portal "Nauka o klimacie", program "Astronarium" oraz Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN - to laureaci konkursu Popularyzator Nauki 2017, organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce i resort nauki.

12,6 tys. zł brutto miesięcznie - tyle średnio zarabia specjalista IT w Polsce. Wysokie zarobki kuszą, ale nie rozwiązują problemu związanego z niedoborem programistów. Brakuje absolwentów studiów informatycznych, których liczba spadła o 20 proc. w ciągu ostatnich 10 lat. Poza tym, jak wskazują badania szkoły programowania online Kodilla.com, tylko 17 proc. Polaków zna nowoczesne sposoby dokształcania się i przebranżowienia do pracy w sektorze IT.

W poniedziałek 15 stycznia 2018 roku prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki na wniosek wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina powołał dyrektora Biura Ministra Piotra Müllera na podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Müller będzie odpowiadał m.in. za legislacyjne prace resortu, sprawy studenckie oraz działalność informacyjno-promocyjną ministerstwa.

12 stycznia w Audytorium Maximum Wydziału Prawa i Administracji UAM odbyła się uroczystość nagrodzenia najlepszych szkół średnich w województwie wielkopolskim. Najlepszym liceum w województwie wielkopolskim w 2018 roku zostało I Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu, a najlepszym technikum – Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu.

Weź udział w bezpłatnym kursie, który proponuje Collegium Civitas! Zajęcia poprowadzi videoblogerka Iza Kasperek.

Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów klas maturalnych do udziału w ogólnopolskim Konkursie Geoinformatycznym, którego zwycięzcy otrzymają indeks na studia inżynierskie I stopnia na kierunek Geoinformatyka. W tym roku głównym wątkiem tematycznym będzie wykorzystanie technologii firmy Google w tworzeniu aplikacji w obszarze geoinformacji.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt