MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

„Informator dla Maturzystów 2018” to najpełniejszy zbiór informacji dla uczniów, którzy wkrótce staną się kandydatami na studia. Publikacja liczy aż 280 stron! Czytelnik znajdzie w niej kompletną informację o ofercie uczelni na rok akademicki 2018/19 wraz z zasadami przyjęć, szczegółowym wykazem kierunków studiów i bazą teleadresową.

Śpiwory dla bezdomnych, poduszeczki dla chorych dzieci, czy ławki dla samotnych uczniów – to tylko niektóre z inicjatyw, którymi przez lata zachwycali nastolatkowie zza granicy w ramach programu Prudential Spirit of Community. Teraz przyszedł czas, aby międzynarodowe uznanie zdobyły również inicjatywy realizowane przez polskich uczniów. Program Pramerica Moc Działania rusza już 1 września.

Z danych Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji wynika, że w Polsce brakuje ok. 50 tysięcy specjalistów IT. Firmy z tej branży od dawna funkcjonują w realiach rywalizacji o najlepszych specjalistów, tworząc dogodne warunki pracy, oferując ciekawe wyzwania zawodowe, atrakcyjne szkolenia oraz dodatkowe korzyści, takie jak opieka medyczna dla rodzin czy pakiety sportowe. Wszystko po to, aby pozyskać i utrzymać najlepszych specjalistów. Zadanie to nie jest łatwe, gdyż coraz większy odsetek na rynku pracy stanowi wymagająca grupa, jaką są millenialsi.

Mimo rosnącego zapotrzebowania na programistów, liczba absolwentów kierunków informatycznych w Polsce nadal spada, alarmują eksperci ze szkoły programowania Kodilla. Dlaczego tłumy nie rzucają się na studia dające świetną pracę?

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, jako jedyna medyczna uczelnia z Polski i jedyna z województwa śląskiego, został uwzględniony w tegorocznym zestawieniu Academic Ranking of World Universities (ARWU)- znanym jako Lista Szanghajska. W rankingu znalazło się sześć polskich uczelni: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński w pierwszej pięćsetce uczelni, natomiast w przedziale miejsc od 500 do 800 – obok Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach są także:  Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Wrocławski.

Trwa rekrutacja na bezpłatne międzynarodowe studia logistyczne I i II stopnia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Studia realizowane będą w ramach projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Zaproszenia na zjazd absolwentów Columbia Law School (wydział prawa) przychodziły w poczcie co roku, lecz nie zwracałem na nie uwagi. Ale kiedy na początku tego roku przyszła koperta z cyfrą 50 na kopercie, to podświadomie poczułem, że trzeba ją jednak otworzyć.

7 października 2017 roku w szkole przy ul. Ostrobramskiej 72 odbędzie się po raz drugi konferencja KODEREK.

Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym trwa kampania antynikotynowa Nie spalaj się! #WUModa na niepalenie. Do udziału w programie wciąż dołączają kolejni uczestnicy z nadzieją, że uda im się rzucić papierosy!

„Szkoła pod Palmami” jest flagowym projekt Fundacji Moja Dominikana skierowanym do polskiej młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Śmieszno-smutne historie o trudach i pięknie codzienności, narodowych traumach i wchodzeniu w dojrzałe życie. 7. Edycja Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski zgłębia tajniki sztuki ironii i humoru w europejskim kinie.

W dniu 14 września 2017 Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, przy współudziale wybitnych popularyzatorów matematyki z całego kraju, organizuje III Dzień Popularyzacji Matematyki. Jest to wydarzenie adresowane do uczniów szkół średnich, gimnazjów i siódmych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki. Wszystkie zajęcia będą miały miejsce w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW przy ul. Koszykowej 75 w Warszawie.

Antoni Dybowski, uczeń Społecznego Gimnazjum STO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ciechanowie, przez niemal cały ubiegły rok szkolny pracował nad stworzeniem aplikacji „Know Your World - Znaj Swój Świat”.

Andrea Bocelli – popularny włoski tenor, od lat uznawany za jednego z najpopularniejszych artystów w historii muzyki wystąpi z koncertem w Szczecinie. Będzie główną gwiazdą imprez towarzyszących finałowi The Tall Ships Races 2017. Koncert odbędzie się 5 sierpnia na dużej scenie u podnóża Wałów Chrobrego. To będzie niezwykłe wydarzenie.

Grupa Uczelni Vistula wprowadza w tym roku akademickim profesjonalny, nowatorski Program Rozwoju Kompetencji. Jej studenci poznają swoje najmocniejsze strony, będą je rozwijali aż do zdobycia dyplomu i zostaną wprowadzeni na właściwą ścieżkę kariery zawodowej. Program został opracowany przez wybitnych ekspertów świata HR i najlepszych polskich specjalistów od zarządzania kompetencjami.

W dniach 20-21 listopada w krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbędzie się 5. już edycja Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy, największej konferencji poświęconej świadczeniu usług transgranicznych w Unii Europejskiej. Gościem tegorocznej edycji, której współorganizatorem jest Ministerstwo Rozwoju, będzie wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak co roku organizatorzy zaprosili także Marianne Thyssen, europejską komisarz odpowiedzialną za projekt zmian w dyrektywie o delegowaniu pracowników.

SHE for IT to niezwykła kampania społeczna, w ramach której 50 utalentowanych studentek informatyki od lipca do września przekaże swoją wiedzę na temat nowych technologii uczniom szkół podstawowych w małych miejscowościach. Jej celem jest zwiększenie zainteresowania obszarem nauk technicznych i ścisłych wśród dzieci, ale także promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych. Dzięki kampanii przez 5 dni dzieciaki w całej Polsce poznają podstawy kodowania, dowiedzą się, do czego służą drukarki 3D i będą uczyć się budowania oraz programowania robotów.

W nadchodzącym roku akademickim do USA wyjadą polscy stypendyści w następujących kategoriach:

Fulbright Senior Award - 19 osób, Fulbright Scholar in Residence Award - 1 osoba, Fulbright Slavic Award - 2 osoby, Fulbright Junior Advanced Research Award - 9 osób, Fulbright Graduate Student Award - 2 osoby. 8 studentów otrzymało finansowanie na kolejny rok akademicki.

Stypendyści będą realizować swoje badania lub studiować w najlepszych ośrodkach akademickich w USA, takich jak m.in. Uniwersytet Harvarda czy Stanford.

Program stworzony we współpracy z czterema uczelniami z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, zagraniczni wykładowcy, zajęcia w małych, międzynarodowych grupach - w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji powstała pierwsza w Polsce międzynarodowa Turystyka i Rekreacja. Na prowadzone po angielsku dzienne studia magisterskie zostanie przyjętych tylko czterdzieści osób, w tym dziesięciu Polaków.

Fot. Fotolia

1 października zacznie działać Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, która ma m.in. wspierać umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego i ułatwić powrót z zagranicy do kraju młodym polskim naukowcom . Ustawę powołującą tę rządową agencję podpisał w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt