MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Zastanawialiście się kiedyś, ile informacji tracimy ze względu na brak właściwych powtórek? O ile moglibyśmy lepiej poradzić sobie w pewnych sytuacjach, gdyby na czas przyszły nam na myśl właściwe odpowiedzi?

Blisko 40 mln złotych otrzymali badacze nagrodzeni w 8. edycji programu "Lider". We wtorek w Warszawie laureatom wręczono symboliczne czeki od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. "NCBR nagradza elitę młodego pokolenia naukowców" - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Zdobywczynią Złotego Medalu Chemii w VII edycji konkursu została Małgorzata Lewińska, absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Po raz pierwszy w historii główna nagroda powędrowała do kobiety. Poza symbolicznym złotym medalem młoda badaczka otrzymała nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych. Konkurs organizuje Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont, która jest również fundatorem nagród.

Uczelnie badawcze, inicjatywy doskonałości, rankingi międzynarodowe i krajowe, akredytacje, innowacyjność szkolnictwa wyższego - to najważniejsze tematy poruszone podczas drugiej konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”, która odbyła się 27-28 listopada w Warszawie. Wzięło w niej udział ponad 160 uczestników z kraju i zagranicy. Patronat honorowy nad konferencją, zorganizowaną wspólnie przez KRASP, PKA i Fundację Edukacyjną Perspektywy, objął wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach będzie pierwszą uczelnią w Polsce, która zapewni przyszłym lekarzom możliwość praktycznego zapoznania się z systemami informatycznymi wykorzystywanymi w szpitalach. Sprawne korzystanie z tego typu narzędzi jest dziś niezbędne w codziennej pracy personelu medycznego. Dlatego właśnie Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki i Wiceprezes Zarządu Asseco Poland Krzysztof Groyecki podpisali list intencyjny  na rzecz stworzenia symulacyjnej pracowni komputerowej.

Przedstawiciele instytucji zatrudniających naukowców wyróżnionych przez KE logo HR Excellence in Research za zapewnianie atrakcyjnych warunków pracy spotkają się w Warszawie. Seminarium odbędzie się 6 grudnia 2017 roku i zakończy kampanię informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Projekt naukowiec”.

Już w grudniu 2017 r. rozpocznie się szósta edycja British-Polish Investment Alliance. Kilkumiesięczny projekt jest zorganizowany przez członków Klubu Inwestora przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Polski Komitet Normalizacyjny w roku szkolnym 2017/18 organizuje po raz szósty Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja” – tym razem pod hasłem „Normy w ochronie środowiska”. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych w kraju.

Zakład Filozofii i Socjologii Polityki Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL serdecznie zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową Informacja w przestrzeni publicznej, która odbędzie się 8 grudnia 2017 r. w Lublinie.

Uniwersytet Rzeszowski (w dwóch kategoriach: Agricultural Sciences i Humanities), Gdański Uniwersytet Medyczny (Medical Sciences), Akademia Morska w Gdyni (Engineering and Technology), Uniwersytet Zielonogórski (Natural Sciences) oraz Politechnika Gdańska (Social Sciences) to laureaci konkursu ELSEVIER Research Impact Leaders Awards 2017. Nagrody wręczył prof. Łukasz Szumowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego podczas gali drugiej edycji konferencji Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą, która odbyła się 27 listopada w Warszawie.

W dniach 29 listopada – 1 grudnia 2017 roku w Poznaniu gościć będzie ponad 80 rektorów i przedstawicieli władz artystycznych szkół wyższych z całego świata. Po raz pierwszy w historii, The European League of Institutes of the Arts (ELIA) organizuje Leadership Symposium w tej części Europy, ze szczególnym uwzględnieniem udziału gości z Polski oraz regionu. Wcześniejsze edycje tego wydarzenia odbyły się w Los Angeles, Londynie, Hongkongu, Zurychu, Vancouver, Helsinkach oraz w Cape Town.

Nagroda III edycji Konkursu im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Tadeusza Kotarbińskiego dla dzieła Nekroperformans. Kulturowa rekonstrukcja Teatru Wielkiej Wojny Doroty Sajewskiej.Nagrodę za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych, w wysokości 50 000 zł, wręczono 26 listopada br w trakcie gali w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Już 27 listopada ogłoszone zostaną uczelnie-laureaci drugiej edycji Nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders Award 2017 w sześciu kategoriach: Agriculture Sciences, Engineering & Technology, Humanities, Medical Sciences, Natural Sciences i Social Sciences. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas gali towarzyszącej konferencji "Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą", organizowanej wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polska Komisję Akredytacyjną i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Media Student to konferencja o świecie mediów tradycyjnych jak i nowych. Gośćmi będą praktycy tej dziedziny, dziennikarze, redaktorzy naczelni. Podczas konferencji przewidziana jest przerwa na lunch dająca możliwość dyskusji i skonfrontowania poglądów z innymi uczestnikami wydarzenia. Konferencja jest całkowicie darmowa, jedyną opłatą jest lunch, jednak wykupienie nie jest obligatoryjne, by uczestniczyć w konferencji.

Grupa Mainfreight, nowozelandzki operator logistyczny, jeden z największych na świecie, działający w 10 krajach Europy, także w Polsce - zaprasza młodych ludzi do udziału w rekrutacji na unikatowy międzynarodowy program menedżerski dla przyszłych liderów w logistyce – Future Leaders Program.

„Move to the bright side with Mobility Week!” to hasło zbliżającej się już ósmej edycji wydarzenia pod nazwą „Mobility Week”, które odbędzie się w dniach 11-15 grudnia 2017r. Główną ideą tego wydarzenia jest promocja mobilności wśród studentów i pracowników Politechniki Łódzkiej. Celem wydarzenia jest również integracja studentów polskich i zagranicznych.

Jak w dobie Internetu XXI wieku chronić dane osobowe? Jak powinna funkcjonować placówka oświatowa w czasach zagrożenia atakami terrorystycznymi? Jakie zagrożenia towarzyszą młodzieży podczas korzystania z mediów społecznościowych? W jaki sposób chronić uczniów przed manipulacjami stosowanymi przez sekty destrukcyjne?

Czworo studentów Politechniki Śląskiej uzyskało Diamentowe Granty – nagrody ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla wybitnie uzdolnionych studentów, którzy prowadzą badania naukowe na wysokim poziomie.  W gronie laureatów znaleźli się: Jakub Bodys i Oliwia Nowakowska-Krol z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, Karolina Chodura z Wydziału Architektury oraz Justyna Odrobińska z Wydziału Chemicznego.  Uroczystość wręczenia Diamentowych Grantów odbyła się 15 listopada w Warszawie.

Disneyland? Ritz? Marriott? Hublot? A może Booking.com albo linie lotnicze Swiss? Przedstawiciele ponad 150 wielkich światowych firm przyjeżdżają dwa razy w roku do Montreux Music & Convention Centre, żeby rekrutować swoich przyszłych pracowników – studentów szkół należących do Swiss Education Group.

Programowanie, kompetencje cyfrowe, języki obce, prawo jazdy i samoorganizacja - to umiejętności, które można nabyć w ciągu zaledwie kilku miesięcy, a zdecydowanie podniosą kompetencje zawodowe. Zacznij uczyć się już dziś, a w 2018 roku możesz liczyć na awans w pracy.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt