MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

1500 uczniów szkół podstawowych z małych miejscowości pozna tajniki nowych technologii i nauczy się podstaw programowania dzięki wolontariatowi w ramach programu IT for SHE. 25 lipca w Przestrzeni from Facebook w Warszawie odbył się briefing prasowy na temat tej akcji. 

Wszyscy się porównujemy. Uczelnie też – tak brzmi motto wywiadu zatytułowanego “Ranking prawdę Ci powie”, którego Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy udzielił magazynowi Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu “Głos Uczelni”.

„Cyber Crime” to nazwa innowacyjnego laboratorium, dzięki któremu studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej będą w wirtualnej rzeczywistość uczyć się prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz analizy znalezionych śladów. Uczelnia dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego woj. Podkarpackiego zakupi warty 100 tys. zł nowoczesny symulator wirtualnej sceny zbrodni. Z nowego narzędzia dydaktycznego będą korzystać m.in. studenci kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz „prawo”.

Około 30 tys. kandydatów, którzy dokonali ponad 51 tys. rejestracji, zalogowało się w systemie IRK Uniwersytetu Warszawskiego. Najwięcej kandydatów zapisało się na kierunki ekonomiczne, tradycyjnie dużo kandydatów na jedno miejsce przypadało na kierunkach orientalistycznych.

Program Zarządzanie i Sztuczna Inteligencja w Społeczeństwie Cyfrowym jest specjalnością na poziomie I stopnia w ramach kierunku zarządzanie

Według konsultantów HRK dla ponad 80% studentów staż jest jednym z pierwszych kroków na drodze do kariery. Ale tak naprawdę czego może on nauczyć i jak realnie przekłada się to na późniejszy sukces zawodowy?

Możliwość pracy zdalnej, karnety sportowe, szkolenia, prywatna opieka medyczna, dopłaty do wyżywienia - to świadczenia, na które poza dobrą pensją coraz częściej mogą liczyć programiści. Część z nich oczekuje jednak znacznie więcej, a o ich zachciankach krążą już prawdziwe legendy.

15 lipca wystartuje czwarty już obóz naukowy organizowany w ramach programu ADAMED SmartUP. Przez najbliższe dwa tygodnie uczniowie w wieku 15-19 lat z całej Polski zmierzą się z zagadnieniami nauk ścisłych i przyrodniczych oraz pod okiem doświadczonych wykładowców poznają tajniki z zakresu biochemii, fizyki, inżynierii, medycyny, mikrobiologii, nowych technologii czy robotyki. Udział w obozie to także szansa na uzyskanie stypendium naukowego, które przyznawane jest corocznie najzdolniejszym uczestnikom.

Enactus to inicjatywa łącząca liderów biznesu i środowisko akademickie, w ramach której studenci wspierani przez przedsiębiorców i uczelnie tworzą projekty i start-up’y na rzecz społeczności lokalnych. W tegorocznej edycji zwyciężył projekt ośmioosobowej grupy studentów SGH, który będą reprezentować Polskę w finale konkursu w Stanach Zjednoczonych. Ze zwycięską drużyną spotkał się wiceprezes rady ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Nowe rynki edukacyjne i związane z nimi wyzwania, współpraca z agencjami rekrutacyjnymi, zmiany i nowe możliwości w programie Erasmus po 2020 roku, szkolenia nt. internacjonalizacji potrzebne środowisku akademickiemu, utrudnienia w procesie rekrutacji cudzoziemców, plany na przyszłość… Te i inne tematy były w agendzie Narady konsultacyjnej uczelni „Study in Poland” w Zabrzu.

W Warszawie odbył się XXVII Zjazd Akademickiego Związku Sportowego. Prezesem związku został prof. dr hab. Alojzy Nowak.

Jak powstaje Ranking Szkół Wyższych Perspektywy i w jaki sposób będzie ewoluował w kolejnych latach? Skąd pochodzą wykorzystywane w nim dane? Które kryteria powinny zyskiwać na znaczeniu, a które stają się coraz mniej istotne? Na te i wiele innych pytań uzyskali odpowiedzi przedstawiciele uczelni z całego kraju podczas Seminarium Rankingowego 2018, które odbyło się 10 lipca w Centrum  Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii Politechniki Warszawskiej.

Wiele osób marzy o tym, by zacząć działać w branży filmowej. Zawsze jednak pojawia się jedno podstawowe pytanie - jak? Według nas warto zacząć po prostu od edukacji. Wielu takich jak Ty chciało, nieliczni z nich próbowali swoich sił, a tylko niektórym udało się zajść naprawdę daleko. Teraz możesz uczyć się od najlepszych i stworzyć swój pierwszy film pod okiem profesjonalistów oraz najznakomitszych postaci z branży filmowej. Tę szansę daje Ci AMA Film Academy, prywatna, interdyscyplinarna szkoła filmowa stworzona przez praktyków i pasjonatów kina o międzynarodowym doświadczeniu.

Z początkiem lipca ruszył nabór wniosków o stypendia pomostowe na I rok studiów. Na ambitnych i zdolnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka kilkaset stypendiów na studia. Stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Aplikacja on-line otwarta jest do 17 sierpnia.

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego oraz Microsoft zawarły porozumienie dotyczące współpracy merytorycznej oraz technologicznej. Partnerstwo pozwoli rozwijać ofertę Inkubatora UW i możliwości jego działania, mające na celu wsparcie potencjału przedsiębiorczego i biznesowego środowiska akademickiego UW.

Czujniki, gogle, trackery i opaski będą wykorzystywane na pierwszych w Polsce studiach licencjackich z zastosowania sztucznej inteligencji w biznesie. W Warszawie powstanie też laboratorium Artificial Intelligence. Twórcami tej koncepcji są dr Aleksandra Przegalińska i prof. Dariusz Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego. Uczelnia otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację przedsięwzięcia. 

Co piąty maturzysta decyzję o dalszej ścieżce edukacji podejmie dopiero po ogłoszeniu wyników matury. Wkrótce rusza ostatnia tura rekrutacji na studia, także te zagraniczne. Ratunkiem dla niezdecydowanych lub rozczarowanych wynikami, może być także tzw. rok zerowy, którym kuszą uczelnie brytyjskie.

Podobnie, jak w latach poprzednich, po ogłoszeniu wyników tegorocznych matur Akademia Morska organizuje bezpłatny kurs przygotowawczy do poprawkowego egzaminu maturalnego z matematyki - tegoroczny "poprawkowy" Pitagoras w Akademii Morskiej w Szczecinie odbędzie się między 6 a 17 sierpnia w godz. 10:00-12:30 w sali nr 19 w gmachu AM przy Wałach Chrobrego.

Team C-137, czyli Piotr Skoczylas i Mateusz Juszczyk, studenci lotnictwa i kosmonautyki Politechniki Rzeszowskiej jako jedyni z Polski znaleźli się w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu Student Aerospace Challenge 2017-18 w Paryżu. Udział w konkursie traktują jako cenne doświadczenie i możliwość poznania ludzi, z którymi mogli podzielić się pasją związaną z napędami rakietowymi.

We wtorek przed północą Sejm przyjął z poprawkami ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Ustawa 2.0) i przepisy ją wprowadzające. To całościowa reforma szkolnictwa wyższego; zakłada duże zmiany m.in. w działaniu uczelni, ich finansowaniu, karierze naukowej.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt