MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Polscy uczniowie znakomicie spisali się podczas VI Bałtyckiej Olimpiady Geograficznej. Reprezentanci z Polski wywalczyli łącznie 5 medali – złoty, srebrny i trzy brązowe. Olimpiada Bałtycka to kolejny etap przygotowań do Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej, która w sierpniu odbędzie się Hongkongu. Wyjazd na VI Baltic iGeo został sfinansowany z dotacji MEN.

Europejskie Centrum Biznesu zaprasza do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019. Szczyt odbędzie się w dniach 26-27 września br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu: Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości.

Tegoroczni absolwenci III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni poznali we czwartek 4 VII 2019 wyniki części pisemnej krajowego egzaminu maturalnego. Tego samego dnia, w samo południe, w auli szkoły miało miejsce uroczyste wręczenie świadectw dojrzałości.

Każde urządzenie znajdujące się w firmie, niezależnie czy jest to zamek na kartę magnetyczną, inteligentny włącznik światła czy bezprzewodowa drukarka, może być wektorem wejścia dla cyberprzestępcy. Testy przeprowadzone przez TestArmy CyberForces pokazały, że aż 5 na 10 popularnych sprzętów IoT ma dziury w systemach bezpieczeństwa.

Historia jest nudna i do niczego niepotrzebna, a jeśli kiedyś zechcę lepiej poznać jakiś temat, mogę zawsze obejrzeć krótki filmik barwnego, kontrowersyjnego youtubera. Czy taki los czeka edukację historyczną? Bez dobrych nauczycieli przyszłość rysuje się w ciemnych barwach.

Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej (ATO) rozpoczął praktyczne szkolenie lotnicze studentów. Na mocy uzyskanego 25 października 2018 roku Certyfikatu dla Zatwierdzonej Organizacji Szkolenia nr PL/ATO – 78, może on prowadzić szkolenia na pilota samolotowego liniowego – ATPL(A). Tym samym Politechnika Śląska dołączyła do wąskiego grona uczelni posiadających tego typu ośrodek szkolenia lotniczego.

Academia Europaea, zrzeszająca 4 tys. naukowców, w tym 72 laureatów Nagrody Nobla, zaprosiła do swojego grona prof. Grzegorza W. Kołodko. Będzie on pierwszym ekonomistą z Polski zasiadającym w tej organizacji.

Liczba uczestników programu Erasmus przekroczyła już 10 mln osób - poinformował dr Paweł Poszytek dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) - Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

Sojusz 4EU+, do którego należy Uniwersytet Warszawski i pięć innych renomowanych uczelni badawczych otrzymał grant w pilotażowym konkursie Komisji Europejskiej „European Universities” finansowanym z programu Erasmus+.

Jak zbudować satelitę wielkości puszki po napoju? Doskonale wiedzą to uczniowie Zespołu Szkół Społecznych im. Pawła Jasienicy STO z Warszawy, którzy zwyciężyli w krajowym finale konkursu CanSat i będą reprezentować Polskę podczas europejskich finałów imprezy. Z najlepszymi drużynami ze Starego Kontynentu zmierzą się w dniach 24-28 czerwca we Włoszech.

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do IX edycji konkursu Złoty Medal Chemii. Mogą w nim wziąć udział tegoroczni licencjaci lub inżynierowie, których prace dyplomowe obejmują swoją tematyką chemię i dziedziny pokrewne. Organizatorem konkursu jest Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie oraz firma DuPont, która jest również fundatorem nagród.

Jakie studia powinienem wybrać? Co studiować, żeby dobrze zarabiać? Czy utrzymam się ze stypendium w szkole doktorskiej? O jakie granty mogę się starać? Pytania te, które mógłby zadać maturzysta, student i doktorant, łączy jedno. Żeby na nie odpowiedzieć, wystarczy wejść na STUDIA.GOV.PL – nowy portal Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To jedyne w swoim rodzaju kompendium wiedzy stworzone z myślą o młodych ludziach chcących studiować i robić doktorat.

W 2050 r. w miastach będzie żyło ponad 70% ogółu populacji - zdecydowana większość procesów społecznych, gospodarczych, infrastrukturalnych, politycznych, itp. będzie dotyczyć miast. Wymaga to kompleksowego, wielodyscyplinarnego podejścia oraz wykształcenia specjalistów rozumiejących złożone struktury miast.

Centrum Nauki EXPERYMENT dobrze wie, co najbardziej ekscytuje małych i dużych naukowców. Dlatego w tym roku, począwszy od 24 czerwca przez całe wakacje można będzie dokonywać nieustannej i nieskrępowanej eksploracji przestrzeni powietrznej i kosmosu!

W miniony weekend, 8 czerwca, w historycznej Sali BHP w Gdańsku zostały wybrane nowe władze Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Przedstawiciele dwudziestu ośmiu uczelni wyższych obdarzyli zaufaniem po raz drugi Partycję Serafin – studentkę Uniwersytetu Gdańskiego i przewodniczącą kadencji 2018/19.

21 zawodników i tylu samo nauczycieli reprezentujących 7 państw Starego Kontynentu spotkało się w ostatni weekend maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars. To najlepsi młodzi mechanicy, którzy pod czujnym okiem znamienitych partnerów wydarzenia prezentowali swoje zawodowe umiejętności i walczyli o prestiżowy tytuł Young Car Mechanic 2019. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

14 czerwca 2019 r. odbyło się kolejne szkolenie „Efektywna promocja poprzez platformy Facebook i Instagram” adresowane do pracowników uczelni zajmujących się promocją uczelni w social mediach. To już drugie spotkanie dla tej grupy w ramach projektu „Uczelnia w Mediach Społecznościowych”, organizowane przez Przestrzeń from Facebook oraz Fundację Edukacyjną „Perspektywy” objęte patronatem MNiSW.

Link: http://ranking.perspektywy.pl/RSW2019/

Gratulacje i dyplomy dla rektorów najlepszych uczelni i dziekanów prowadzących najlepsze kierunki studiów, znakomici goście honorowi, występ Włodka Pawlika, najlepszego pianisty jazzowego w Polsce (laureata Grammy) – to najkrótszy opis  uroczystego finału Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 był zarazem okazją do podsumowania 20-lecia Rankingu.

34 200 absolwentów gimnazjów i 372 200 ósmoklasistów poznało 14 czerwca wyniki egzaminów decydujących o przyjęciu do szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzią nastolatków na wysoko ustawioną poprzeczkę rekrutacyjną jest - zdaniem egzamininujących - dobry wynik obydwu egzaminów. W przypadku egzaminu gimnazjalnego, ostatniego w wyniku reformy edukacji, nieco słabszy niż przed rokiem.

Link: http://ranking.perspektywy.pl/RSW2019/

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2019: na czele Uniwersytet Warszawski, tuż za nim Uniwersytet Jagielloński, na trzecim miejscu Politechnika Warszawska. Akademia Leona Koźmińskiego po raz 20. najlepsza w grupie uczelni niepublicznych. Znamy także zwycięzców w rankingach 68 kierunków studiów, dzięki czemu maturzyści mogą wybrać te uczelnie i wydziały, które prowadzą je na najlepszym poziomie. To jubileuszowa, dwudziesta edycja Rankingu.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt