MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Na Women in Tech Camp spotka się kobieca przyszłość nowych technologii. 130 najzdolniejszych studentek informatyki z całej Polski przez 5 dni będzie poznawać się, inspirować, pogłębiać wiedzę programistyczną i planować spektakularną karierę w branży IT. Stworzą także plan ratunkowy dla świata - rozwiązując jego najbardziej palące problemy za pomocą swojej tajnej broni - technologii. Pomoże im w tym 50 mentorek i mentorów z najlepszych firm high tech.

Dni Aktywności Studenckiej to projekt organizowany przy współpracy Samorządu Studenckiego Politechniki Wrocławskiej z Fundacją MANUS. Tradycja święta aktywnych sięga końcówki XX wieku, kiedy po raz pierwszy w murach Uczelni zaprezentowało się kilkanaście podmiotów.

W Polsce startują pierwsze w Europie studia z zakresu marketingu sportów ekstremalnych. Zajęcia rozpoczną się już w październiku na renomowanej, warszawskiej uczelni Collegium Civitas. Będą to studia podyplomowe adresowane do specjalistów zajmujących się marketingiem innowacyjnym i komunikacją niestandardową oraz sportami ekstremalnymi. Studia skierowane są także do sportowców oraz fanów ekstremalnych dyscyplin. Partnerem strategicznym studiów został Runmageddon – cykl najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowo-terenowych w Europie. Wśród prowadzących zajęcia znajdą się także eksperci Runmageddonu – Jaro Bieniecki i Grzegorz Kita.

Poszerzenie autonomii uczelni, ich podział na akademickie i zawodowe, możliwość organizowania egzaminów wstępnych, nowy model kształcenia doktorantów – to niektóre z założeń ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, przedstawione we wtorek przez szefa resortu nauki Jarosława Gowina.

Nie musisz wyjeżdżać z Polski, aby studiować po angielsku – pod tym hasłem promują się na Salonie Maturzystów uczelnie uczestniczące w programie Study in Poland, prowadzonym wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". 60 uczelni "Study in Poland" oferuje łącznie ponad 500 programów studiów w języku angielskim. Każdy znajdzie kierunek dla siebie!

Już od października na Wydziale Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego rusza nowy kierunek studiów podyplomowych – Komunikacja korporacyjna. Kadrę dydaktyczną stanowią wykładowcy akademiccy Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz doświadczeni praktycy, szefowie lub dyrektorzy agencji Public Relations.

Prace nad nowelizacją dyrektywy są na ostatniej prostej. Już niedługo, firmy wysyłające pracowników za granicę będą musiały zmierzyć się z ogromnymi utrudnieniami. Wiele z nich zagrożona jest upadkiem. O tym co możemy jeszcze zrobić, jak poradzić sobie z nadchodzącymi problemami i nie paść ofiarą nowych przepisów, mowa będzie 20-21 listopada na zbliżającym się V Europejskim Kongresie Mobilności Pracy.

Uruchomiono stronę internetową Welcome Point – punktu informacyjnego dla zagranicznych studentów, którzy przyjeżdżają na UW. 15 września Welcome Point zostanie oficjalnie otwarty. Już teraz na stronie www.welcome.uw.edu.pl można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące studiowania na Uniwersytecie oraz pobytu w Warszawie.

6 października, podczas inauguracji roku akademickiego 2017/2018, odbędzie się uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Pani Janinie Ochojskiej-Okońskiej  - założycielce Polskiej Akcji Humanitarnej.

Łódź na blisko dwa tygodnie stanie się europejską stolicą studentów. Rusza czwarta edycja projektu GGULIVRR@Lodz. Właśnie rozpoczęła się IV edycja projektu GGULIVRR@Lodz. W dniach 11-22 września 2017 r. Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego będzie gościł 60 studentów, a także mentorów z Finlandii, Irlandii, Belgii, Portugalii, Słowenii oraz Francji. Z roku na rok wydarzenie przyciąga coraz więcej uczestników.

Chyba nie ma potrzeby nikogo przekonywać, że warto uczyć się języków obcych. Pomagają lepiej odnaleźć się nam w otaczającym świecie i dogłębniej go rozumieć, a także czerpać więcej z zagranicznych podróży. Same zalety. To szansa na bardziej atrakcyjną pracę, nowych przyjaciół, a czasem nawet… miłość.

W samo południe 7 września w Auli Politechniki Warszawskiej został uroczyście otwarty Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2017. Tym samym zainaugurowaliśmy także tegoroczną kampanię Salon Maturzystów, która do końca września odbędzie się w 16 największych ośrodkach akademickich Polski.

Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), wybitny uczony w zakresie mikroelektroniki i optoelektroniki, uhonorowany został najwyższym akademickim wyróżnieniem Politechniki Kijowskiej "KPI" im. Igora Sikorskiego - tytułem doktora honoris causa tej uczelni.

Uczniowie chemicznych klas dualnych Technikum nr 1 im. Noblistów Polskich w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim na rozpoczęcie roku szkolnego otrzymają od Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA wyjątkowy „prezent”. To świetnie wyposażone laboratorium chemiczne do praktycznej nauki zawodu technik-analityk. Pod okiem nauczycieli – profesjonalistów z Polpharmy, uczniowie będą zdobywać wiedzę praktyczną, która pozwoli im łatwo znaleźć pracę w przyszłości.

Szkoły z całej Polski już mogą zgłaszać się do prawie 20 programów edukacyjnych realizowanych przez fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Tegoroczne propozycje o tematyce globalnej, obywatelskiej, historycznej, wczesnoszkolnej, kulturalnej, a także dotyczące systemowego wsparcia placówek, pomogą kadrze pedagogicznej ciekawiej i skuteczniej nauczać. Szczegółowe informacje o rekrutacji dostępne są na www.ceo.org.pl/rerkutacja.

Jak poszerzyć swoje kompetencje? W jakim kierunku się rozwijać? Jak lepiej zarządzać firmą? To pytania, nad którymi często rozmyślamy. Warto wypróbować różne sposoby, pozwalające na zapoznanie się z możliwościami kształcenia i rozwoju zawodowego. Jednym z nich są dni otwarte organizowane przez uczelnie. Już 9 września w Akademii Leona Koźmińskiego odbędzie się dzień otwarty studiów MBA. Celem spotkania jest prezentacja programów oferowanych przez uczelnię, a także pomoc w dobraniu odpowiedniej ścieżki rozwoju.

Już 7 września na Politechnice Warszawskiej, zainaugurujemy kolejną edycję Salonu Maturzystów Perspektywy. Dzięki tej kampanii pomożemy przygotować się do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia już jedenastemu rocznikowi polskich maturzystów.

Ciągłe podróże, nietypowe godziny pracy, małe dzieci, życie za granicą lub z dala od dużego miasta – to najczęstsze bariery na drodze do dyplomu. Ich ominiecie jest zaskakująco proste, za sprawą Studiów Online. Polskie prawo pozwala, by aż 60% zajęć na uczelniach wyższych odbywało się zdalnie. To ogromna szansa dla młodych rodziców, zapracowanych przedsiębiorców i osób, którym trudno regularnie dojeżdżać na wykłady… albo po prostu cenią sobie wygodę.

Kraków to miejsce styku wielu kultur, miasto spotkań Wschodu i Zachodu.  Chodząc ulicami i wytężając wzrok można dostrzec ślady obecności Wschodu w tkance miasta. Kraków był i jest inspiracją dla wielu artystów wszystkich dziedzin sztuki i przedstawicieli wielu narodów. Wschodu nie brakuje także w przeszłości miasta.

Studiowanie poza Polską – spełnienie marzeń, droga do wspaniałej kariery, a może niekończąca się impreza albo drogi kaprys? Studia za granicą tak naprawdę mogą być wszystkim po trochu, zależnie od tego, jaki wybierzemy fakultet, na którym uniwersytecie zdecydujemy się podjąć naukę oraz od tego, jakie będzie nasze podejście.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt