MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Początkujący programista w Polsce zarabia średnio 3,5-4 tys. zł netto miesięcznie na rękę. Po pięciu latach, jego zarobki rosną do ok. 10 tys. zł. To nadal przynajmniej dwa razy mniej za tę samą pracę i staż niż na Zachodzie. Sprawdź, ile dokładnie zarabia się za granicą.

myOXperience to konkurs adresowany do uczniów szkół średnich, którzy pragną studiować na najlepszych angielskich uczelniach. Jego celem jest nie tylko spełnienie marzeń i wyłonienie laureatów, którzy odwiedzą uniwersytet Stephena Hawkinga, J.R.R. Tolkiena i Oscara Wilda. myOXperience chce przełamać stereotyp i edukować, że nie trzeba być bogatym, by zdobywać wiedzę na Oxfordzie.

18 bm. odbyła się Gala wręczenia nagród dla laureatów XI edycji Konkursu na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce PRODOK oraz VI edycji na Najbardziej Prodoktorancki Instytut Polskiej Akademii Nauk PROPAN.

Przez dwa dni, 27 i 28 listopada, warszawską halę EXPO XXI opanowały utalentowane technologicznie kobiety z całego świata. W pierwszym kongresie Perspektywy Women in Tech Summit wzięło udział 3000 uczestników! Było to centrum rozmowy o przyszłości technologicznej i społecznej świata oraz wkładzie kobiet w rozwój tych obszarów.

Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej otworzy 27 listopadaPerspektywy Women in Tech Summit 2018 organizowany przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" we współpracy z partnerami akademickimi i największymi firmami technologicznymi świata. Obecnych na nim będzie ponad 1000 wybitnych kobiet rozwijających technologie IT w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej. Promować będziemy Polskę jako hub najwyższej jakości edukacji w zakresie IT, Computer Science i Tech.

Entuzjastki to projekt, który promuje odważne i skuteczne osoby działające ze względu na imperatyw wartości niezależnie od poglądów politycznych, przeciwności losu czy mody.

Już w przyszłym tygodniu uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych staną przed nie lada wyzwaniem: próbnym egzaminem ósmoklasisty. Czy jest się czego obawiać? Co może zaskoczyć? Czy w ciągu najbliższych dni można jeszcze przygotować się do  testu? Na te pytania odpowiadają eksperci dydaktyki języka polskiego i matematyki ze Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak wykorzystać możliwości stworzone przez ustawę 2.0 do zwiększenia międzynarodowej postrzegalności (visibility) polskich uczelni i poprawy ich pozycji w rankingach? Będzie to głównym tematem konferencji "Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą", którą - pod patronatem wicepremiera Jarosława Gowina - organizuje Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", w ścisłej współpracy z KRASP i PKA. Konferencja odbędzie się 3-4 grudnia w Warszawie.

Prawie co trzeci Polak przyznaje się do plagiatowania lub ściągania na egzaminach, mimo że z konsekwencji tych czynów zdaje sobie sprawę aż 91% ankietowanych – wynika z badania SW Research na zlecenie Plagiat.pl. Polacy masowo plagiatują czyjeś utwory, chociaż ¾ z nas deklaruje, że nie akceptuje tego zjawiska. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dostrzegło ten problem kilka lat temu i przygotowuje antyplagiatową rewolucję na uczelniach. Czy wyjdzie ona jednak szkolnictwu na dobre?

VI Kongres Makroekonomiczny odbywa się w okrągłą rocznicę początku ostatniego kryzysu gospodarczego. Po dziesięciu latach jesteśmy w stanie ocenić, jak efektywne były działania mające łagodzić jego konsekwencje. Pochylając się nad tymi zagadnieniami Kongres postara się odpowiedzieć na pytanie o przyczyny następnego kryzysu gospodarczego.

Członkowie Kapituły Rankingu Liceów i Techników spotkali się 14 listopada, tradycyjnie w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Studenci Politechniki Krakowskiej po raz trzeci organizują akcję „O włos od pomocy na PK”. We wtorek 13 listopada w g. 9-17 Politechnika znów zamieni się w salon fryzjerski, każdy będzie mógł oddać włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii i poważnych operacjach. Zapisy chętnych już trwają, można ich dokonać elektronicznie.

15  listopada 2018 r. obchodzimy Dzień Politechniki Warszawskiej, który w tym roku przypada w momencie szczególnym, jakim jest rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten doniosły jubileusz w naszej Uczelni obchodzić będziemy wraz z setną rocznicą utworzenia Legii Akademickiej.

18 września ruszyła pierwsza edycja konkursu "Jestem liderką". Celem programu jest wspieranie rozwoju talentów przywódczych, obalanie stereotypów dotyczących kobiet oraz promowanie kobiecego stylu przywództwa.

Grudzień zaczynamy i kończymy spektaklem, który jest autorefleksją nad otaczającą nas rzeczywistością, problemami społecznymi i metkami, które sami sobie nadajemy, czyli „Wiły, rusałki, baby wodne i inne polki”.

Fundacja im. Lesława A. Pagi zachęca kobiety do udziału w nowym projekcie edukacyjnym. Fundacja chce niwelować dysproporcje między możliwościami rozwoju kobiet i mężczyzn. Na projekt składają się weekendowe warsztaty, program mentoringowy, wieczorne spotkania z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz staże w firmach partnerskich.

Listopad jest u nas w tym roku wyjątkowo bogaty w wydarzenia i mamy nadzieję, że uda się Państwu wziąć udział chociaż w części z nich. Za nami premiera „Żywotu Józefa”. Jeśli ktoś z Państwa nie zdążył zobaczyć u nas, będzie miał jeszcze okazję w Ośrodku Kultury na Ursynowie.

Wiarygodne źródło wiedzy dostępne dla wszystkich. Platforma edukacyjna z otwartymi kursami online, umożliwiająca naukę przez całe życie - każdemu i bezpłatnie. Taka jest pierwsza polska platforma typu MOOC, uruchomiona dzisiaj przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy współpracy z Fundacją Młodej Nauki.

Matematyczny Escape Room MathRiders rusza w tajemniczą podróż po Polsce. Co tydzień, aż do końca roku szkolnego, mobilny pokój zagadek odwiedzi ponad 35 lokalizacji! Na uczestników czekają różnorodne łamigłówki, szyfry i kody, których rozwiązanie krok po kroku doprowadzi do odkrycia tajemnicy Profesora Sinusoidosa. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Z ostatniego raportu przeprowadzonego na zlecenie OTTO Work Force wnika, że 83 proc. studentów podejmuje pracę już podczas edukacji. Co trzeci badany rozważa po zakończeniu studiów wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Jednocześnie w roku akademickim 2016/17 uczyło się w Polsce 65 793* studentów zagranicznych z 166 krajów, czyli o ponad 8,5 tys. więcej niż rok wcześniej. Jak zmienia się rynek pracy dla studentów? Co jest dla ważne nich przy wyborze pracodawcy?

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt