MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

662 uczniów z całej polski weźmie udział w II Etapie (wojewódzkim) Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. W środę 7 marca punktualnie o godzinie 11:00 w 16 województwach uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzą się testem złożonym z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana jest od 8 lat przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Z prognoz szkoły programowania online Kodilla.com wynika, że w 2019 roku początkujący programista będzie średnio o 6 lat starszy niż jeszcze 2 lata temu, a liczba kobiet uczących się programować wzrośnie dwukrotnie.

Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP, Jerzy Śniadek, poseł na Sejm RP, Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes NOT, Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Perspektywy, prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły, Leszek Świdziński, solista scen operowych.

W siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie uroczyście wręczono 28 lutego prestiżowe tytuły Złotych Inżynierów. Miło nam pochwalić się, że tytuł Honorowego Złotego Inżyniera 2018 otrzymał prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" Waldemar Siwiński.

- Inżynierowie to awangarda postępu, bez nich nie będzie nowoczesnej gospodarki - powiedział podczas uroczystości Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP. A Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes Zarządu Głównego NOT, stwierdziła: - Mamy za co dziękować naszym laureatom. Wykonują fantastyczną pracę we wszystkich dziedzinach techniki - i nie tylko!

 

Już w najbliższy poniedziałek, 5 marca, na Politechnice Śląskiej odbędzie się druga edycja konferencji Edukacja Dualna – EDUAL „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”. Wydarzenie zgromadzi w Gliwicach przedstawicieli środowiska akademickiego i otoczenia społeczno-gospodarczego nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Będą oni wspólnie dyskutować o najbardziej optymalnym modelu kształcenia studentów dostosowanym do potrzeb współczesnego rynku pracy. Głos w dyskusji dotyczącej kształcenia dualnego zabiorą również wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, a także Jan Filip Staniłko z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Konferencja będzie miała miejsce w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach. Początek o godz. 10.00, natomiast o godz. 12.15 odbędzie się briefing prasowy.

Pan Krzysztof Zubrzycki z Krakowa najlepiej poradził sobie z tekstem III Dyktanda Rzeszowskiego i tym samym zdobył tytuł Rzeszowskiego Mistrza Ortografii. Dyktando, w którym uczestniczyło prawie 100 osób m.in. uczniów, mieszkańców Rzeszowa oraz studentów i pracowników Uczelni odbyło się w czwartek 22 lutego 2018 r. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Fot. Zoom/Fundacja dla Kina

28 lutego w warszawskim Empiku Junior odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktorów nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich od dłuższego czasu prowadzi działania na rzecz zwiększenia obecności polskich uczelni w krajach Ameryki Łacińskiej. Dlatego delegacja KRASP, na czele z prof. Markiem Tukiendorfem, wzięła udział w Kongresie Szkolnictwa Wyższego w Hawanie poświęconym umiędzynarodowieniu.

50 procent spośród ubiegłorocznych absolwentów „prawa” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu na wybraną aplikację, zdała test z wynikiem pozytywnym. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich polskich uczelni niepublicznych kształcących przyszłych prawników. Analizę wyników egzaminów wstępnych na aplikacje przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu rozpoczęła realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  pn. Rozwój oferty Biura Karier dla wzrostu konkurencyjności studentów MWSLiT na rynku pracy, POWR.03.01.00-00-B048/17. Wsparcie dedykowane jest pracownikom Biura Karier oraz studentom, którzy ukończyli 20 lat. Uczelnia zachęca do wzięcia udziału w rekrutacji, która ruszyła 26 lutego 2018 r.

23 lutego, podczas XXIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2018, wręczone zostały uroczyście nagrody w kolejnej edycji konkursu na najlepsze kampanie rekrutacyjne szkół wyższych Genius Universitatis.

Gdy rodzice pewnego dnia odkrywają, że nie rozumieją swych dzieci, a młodzież narzeka, że "starzy tylko zrzędzą", nieszczęście wisi na włosku! Jak uniknąć międzypokoleniowej wojny? Najlepiej wie o tym nasz ekspert, Małgorzata Kapuściak, mówca motywacyjny, autorka książki "Dziewczyna w trampkach".

Już 13 marca zapraszamy serdecznie wszystkie studentki, doktorantki oraz absolwentki informatyki i kierunków pokrewnych na pierwszy w tym roku Kobiecy Podwieczorek Technologiczny IT for SHE! Tym razem spotkamy się w niezwykłym miejscu, w samym centrum Warszawy - w budynku Warsaw Spire, gdzie swoją siedzibę - na 46 piętrze (!), z którego rozciąga się najbardziej spektakularna panorama Warszawy - ma firma Goldman Sachs. Co wspólnego z informatyką ma jeden z największych banków na świecie - dowiecie się na miejscu :)

Metoda nauczania Montessori opiera się na wykorzystaniu kreatywności dziecka, na wydobyciu z niego najlepszych cech. Szkoły i przedszkola pracujące zgodnie z tą metodą nauczają w duchu jedności, pokoju, ekologii ze szczególnym zwróceniem uwagi na zdrowie dzieci i ich świadomość otaczającej rzeczywistości. Placówki oświatowe Montessori opierają się na najnowocześniejszych metodach nauczania, a zarówno pracownicy jak i rodzice uczniów nie szczędzą środków służących właściwemu rozwojowi swoich podopiecznych.

Lekcje współczesnej kryminalistyki, pokazy wyposażenia Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej, wirtualny spacer po kampusie oraz prezentacje kierunków studiów i oferty edukacyjnej WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. To główne atrakcje przygotowane przez Uczelnię na zbliżające się Targi Edukacyjne EDU Salon. Impreza dla tegorocznych maturzystów odbędzie się 27 i 28 lutego 2018 r. tym razem w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo–Kongresowym w Jasionce.

Maturzyści i gimnazjaliści z Warszawy i Mazowsza (a nawet - z Pomorza!) tłumnie odwiedzają Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2018 w Pałacu Kultury i Nauki.

Spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie na temat matury i egzaminu gimnazjalnego, konsultacje doradców zawodowych, prezentacje uczelni polskich i zagranicznych – tak w największym skrócie wygląda program XXIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2018, który zagościł w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W dniu 5 marca 2018 odbędzie się druga edycja konferencji EDUAL. Wydarzenie, jak w roku poprzednim, zgromadzi w Gliwicach przedstawicieli środowiska akademickiego i otoczenia społeczno-gospodarczego, którzy wspólnie dyskutować będą o kształceniu studentów. Konferencja organizowana jest przez Politechnikę Śląską wspólnie z Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE). W tym roku, podczas pierwszej sesji, obecni będą rektorzy wszystkich polskich uczelni technicznych, którzy będą uczestniczyli w Konferencji Rektorów Uczelni Technicznych, odbywającej się w Gliwicach w tym czasie.

W sektorze Kształcenie zawodowe programu Erasmus+ nastąpił ponad pięćdziesięcioprocentowy wzrost wniosków składanych w tej perspektywie finansowej. Jesteśmy jednym z niewielu państw, w których od początku programu liczba wniosków nieustannie rośnie – podobną tendencję możemy zaobserwować jedynie w Grecji oraz na Węgrzech i Cyprze.

Targi Pracy i Praktyk Studenckich są jednym z głównych wydarzeń, które przeszły już do tradycji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna – już jedenasta edycja, znów przyniesie korzyści dla wszystkich uczestników: studenci, uczniowie i inne osoby poszukujące pracy będą mogły w bezpośrednim kontakcie uzyskać niezbędne informacje na temat interesujących ich branż i poszczególnych firm, nawiązać relacje, które będą procentowały w ich późniejszych działaniach networkingowych.

Już 14 marca tego roku w samym sercu kampusu Szkoły Głównej Handlowej - Auli Spadochronowej - rozpocznie się szósta edycja Targów Firm FMCG. FMCG, czyli Fast Moving Consumer Goods, to sektor gospodarki obejmujący tzw. towary szybko zbywalne, bądź też towary pierwszej potrzeby. Nazwa ta określa produkty spożywcze, wyroby tytoniowe oraz alkoholowe, kosmetyki, artykuły higieniczne i środki chemiczne na użytek gospodarstw domowych czy leki sprzedawane bez recepty.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt