MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Śniadeckich w Bydgoszczy jest gospodarzem Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019. Od rana w spotkaniach i prezentacjach biorą udział tłumy młodych ludzi z całego województwa.

Salon Maturzystów Perspektywy 2019 – największa w Polsce kampania informacyjna pomyślana jako pomoc w ważnych wyborach stojących przed maturzystami 2020 – osiągnął półmetek. Za nami osiem z serii szesnastu imprez, przed nami  - kolejne miasta.

Od czwartkowego poranka na Politechnice Warszawskiej widać tłumy maturzystów i ich nauczycieli. Trwa Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2019 (12-13 września) – największa odsłona ogólnopolskiej kampanii informacyjnej dla maturzystów organizowanej przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” już od 14 lat.

Kraków, Olsztyn, Białystok, Gdańsk, Gliwice/Katowice – w pięciu województwach odbyły się już Salony Maturzystów Perspektywy 2019. Było – jak zwykle - ciekawie i tłoczno. W Krakowie maturzystów przywitał wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, który powiedział im m.in.: Jesteście pokoleniem, przed którym otwiera się o wiele szersza perspektywa niż dla waszych starszych kolegów. Życzę wam jak najmądrzejszych wyborów!

Śląski Salon Maturzystów został uroczyście otwarty w Gliwicach, w budynku Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej!  Przyszłych maturzystów i studentów śląskich uczelni osobiście przywitał rektor Politechniki Śląskiej, prof. Arkadiusz Mężyk, któremu towarzyszyli: prof. Violetta Skrzypulec-Plinta - prorektor ds. rozwoju i promocji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Andrzej Noras, prorektor ds. badań naukowych Uniwersytetu Śląskiego, prof. Tomasz Trawiński, prorektor Politechniki Śląskiej, pan Jacek Szczotka, wicekurator Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz pan Andrzej Wyszyński, przedstawiciel Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

Zachęcić cudzoziemców do studiowania w Polsce, a potem ich zatrzymać na rynku pracy: to zadanie dla uczelni, państwa, samorządów? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy panelu dyskusyjnego Study&Work in Poland na XIV Forum Ekonomicznym Młodych Liderów w Krynicy-Zdroju. Wśród panelistów obecny był prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel.

Zapraszamy na największe wydarzenie tego roku kalendarzowego: Uniwersytet Otwarty dla Wszystkich: Piknik Naukowo-Artystyczny, który odbędzie się 14 września (sobota) 2019 r. w Ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej, na ul. Dobrej 68/70, w godzinach 12:00 – 20:00.

- Mam dla was najlepszą wiadomość, jaką usłyszycie dzisiaj: będziemy od was więcej wymagać. Idea, jaka przyświecała reformie nauki polskiej, to bowiem podnoszenie poprzeczki coraz wyżej. Będziecie zatem stromo iść w górę. I to jest dla was szansa! Jesteście pokoleniem, przed którym otwiera się o wiele szersza perspektywa niż dla waszych starszych kolegów. Życzę wam jak najmądrzejszych wyborów – powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas inauguracji Krakowskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019.

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej oferuje nowe studia podyplomowe. Roczny, bardzo nowatorski, program, który jest poświęcony energetyce odnawialnej dla biznesu, technologii, wdrożeniom i otoczeniu ekonomicznemu, rusza od listopada 2019 r. Studia są odpowiedzią na zapotrzebowanie, podlegającego obecnie dużym zmianom, rynku energetycznego w Polsce.

Jakie przedmioty zdawać na maturze, aby się dostać na wybrany kierunek - o to najczęściej pytali uczestniczy XIII Olsztyńskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019, który odbyła się 6 września w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W otwarciu salonu uczestniczył prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. W otwarciu Salonu wzięli udział: rektor UWM prof. Ryszard Górecki, dyrektor OKE w Łomży Jolanta Gołaszewska i prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński.

Po raz trzynasty Uniwersytet Gdański jest gospodarzem Salonu Maturzystów Perspektywy. W rym roku maturzystów z województwa pomorskiego powitały na uczelni: prof. Anna Machnikowska, prorektor UG i Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Uczniowie przyjechali na UG nie tylko z Trójmiasta, ale także z oddalonych od metropolii miejscowości. Czekają na nich przedstawiciele uczelni z regionu i całej Polski.

Uniwersytet w Białymstoku 9 września gościł w nowoczesnych wnętrzach Instytutu Matematyki i Instytutu Chemii maturzystów z województwa podlaskiego, uczestniczących w jedenastej edycji Białostockiego Salonu Maturzystów. W uroczystym otwarciu Salonu wzięli udział: prof. Jerzy Halicki – prorektor Uniwersytetu w Białymstoku, Jolanta Gołaszewska – dyrektor OKE w Łomży, Rafał Rudnicki - zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku, Franciszek Górski - przedstawiciel Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz prof. Adrian Chabowski – prorektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Ponad 260 tysięcy absolwentów liceów i techników przystąpi w maju 2020 do egzaminu maturalnego. Do końca września muszą oni złożyć deklaracje, w których określą przedmioty dodatkowe zdawane na maturze i niezbędne do rekrutacji na studia. W podjęciu decyzji pomoże im ogólnopolska kampania Salon Maturzystów Perspektywy 2019, która odbędzie się we wrześniu w 16 miastach akademickich. Uroczysta inauguracja kampanii z udziałem wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina odbędzie się 5 września na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Times Higer Education, bodaj najlepiej na świecie znany i ceniony tygodnik poświęcony szkolnictwu wyższemu zamieścił (w numerze z końca sierpnia) obszerną analizę polskiej reformy. Zapowiedziany na okładce tytuł: Przesadne zagrożenie?” ilustruje zdjęcie morza z groźnie wyglądającą płetwą rekina, która jednak należy do kryjącej się pod powierzchnią wody sympatycznej złotej rybki.

W poniedziałek, 2 września br. ok. 4,6 mln uczniów z blisko 24 tys. szkół rozpoczęło zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2019/2020. W szkołach podstawowych będzie uczyć się ponad 3 mln uczniów, w tym w I klasie około 385 tys. dzieci. W szkołach ponadpodstawowych (liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach I stopnia i szkołach przysposabiających do pracy) – ok. 1,5 mln uczniów. W szkołach policealnych nowy rok szkolny rozpocznie ok. 220 tys. słuchaczy, a w szkołach dla dorosłych (podstawowych i liceach) ok. 142 tys. słuchaczy.

Wszystko o egzaminie maturalnym, wyborze kierunku studiów i uczelni, pierwszych krokach na studiach – to właśnie znajdą młodzi ludzie w kolejnej, 29. już edycji „Informatora dla Maturzystów” Perspektyw. Goście Salonu Maturzystów otrzymają Informator po wypełnieniu Ankiety Maturzysty na stronie www.informator.perspektywy.pl

Dwa lata starań, zbierania pieniędzy i udało się. Będziemy mieli spory kawałek lasu w Kolumbii dla stacji badawczej. Polską bazę "La Palma" zasiedlać będą głównie naukowcy Uniwersytetu Łódzkiego. Dotąd polskie bazy badawcze sytuowano w dość nieprzyjaznych i zimnych rejonach świata. Wyspa Króla Jerzego na Arktyce, czy norweska wyspa Spitsbergen to z pewnością nie miejsca dla "ciepłolubnych". Tym razem będzie inaczej.

Co roku Sokołowsko - malownicza miejscowość koło Wałbrzycha i ważne miejsce w życiu Krzysztofa Kieślowskiego - obchodzi święto kina. Projekcje festiwalowe odbywać się będą w Kinoteatrze ZDROWIE, w sali multimedialnej Laboratorium Kultury Fundacji IN SITU, w kinie plenerowym oraz w przestrzeniach historycznego Sanatorium Brehmera.  W tym roku festiwal odbędzie się  13-15 września. Patronat nad festiwalem objęła Maria Kieślowska, żona zmarłego reżysera i dobry duch festiwalu, który nieustannie wspiera rozwój tegoż przedsięwzięcia.

Studia podyplomowe z zarządzania inwestycjami społecznymi to nowa propozycja Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trzy semestry nauki pozwolą na wykształcenie profesjonalnych managerów gotowych do kierowania projektami społecznymi i działaniami CSR. Oferta skierowana jest do przedstawicieli firm, korporacji, instytucji publicznych czy NGO, a także planujących karierę w tych obszarach.

Wieczorem 19 sierpnia 2019 r. rozpocznie się trzeci już epizod Etapowej Wyprawy Dookoła Świata im. Ignacego Domeyki i Władysława Wagnera. W roku setnej rocznicy nawiązania relacji dyplomatycznych Polska - Chile, licealiści z CXXII LO im. Domeyki w Warszawie oraz studenci amerykanistyki Uniwersytetu Warszawskiego wyruszą w podróż do Ameryki Południowej, by promować Polskę, swoich bohaterów oraz przeprowadzić serię pokazów pełnometrażowego filmu fabularnego „Skarb Domeyki” ich autorstwa. Ponadto spotykać się będą ze swoimi rówieśnikami z chilijskich szkół i uniwersytetów. Etap Ameryka Południowa potrwa ponad trzy tygodnie - zakończenie 11 września.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt