MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

W dniach 9-11 października 2017 roku, w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, odbyła się 11. edycja Międzynarodowej Wystawy Wynalazków "IWIS 2017". Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej oraz Politechniką Warszawską. Tegoroczny IWIS odwiedziło ponad 20 000 osób.

„W poniedziałkowe przedpołudnie 16 października 2017 r., dla uczczenia nadchodzącego jubileuszu 70-lecia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, zebraliśmy się w kampusie Uczelni w Zabrzu-Rokitnicy przy ul. Jordana 19, by uczestniczyć w uroczystym zamurowaniu kapsuły czasu”  - tak zaczyna się list władz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach do przyszłych pokoleń, który zostanie umieszczony w wieży zegarowej w specjalnie przygotowanym tytanowo-cynkowym pojemniku.

25 wyjątkowych dziewczyn, studentek kierunków informatycznych i pokrewnych - z uczelni w całej Polsce – 12 października otrzymało stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Wybrano je spośród ponad 600 kandydatek. 

Polska100 to nowy projekt Polskiej Fundacji Narodowej, który rozpocznie się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Polska100 jest projektem żeglarskim, który będzie promował Polskę na świecie i wzmocni pozytywny wizerunek kraju poza granicami. Oceaniczny jacht regatowy pod polską banderą, z udziałem polskiej załogi, na której czele stanie mistrz olimpijski, Mateusz Kusznierewicz, wypłynie w rejs do 100 portów na całym świecie. Wyprawa rozpocznie się w 2018 roku a zakończy po dwóch latach: w roku stulecia zaślubin Polski z morzem. Od samego początku projekt wspierają Wiceprezes Rady Ministrów prof. Piotr Gliński, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Fundacja im. Lesława A. Pagi w październiku rozpocznie nabór zgłoszeń do nowego projektu. Akademia Liderek Biznesu jest odpowiedzią na potrzeby, mówiące o tym, że kobiety na swojej drodze do kariery napotykają na liczne bariery i dysproporcje między możliwościami rozwoju kobiet i mężczyzn. Nowy projekt ma za zadanie  niwelować te dysproporcje.

25 młodych kobiet - maturzystek i studentek kierunków informatycznych z uczelni w całej Polsce otrzyma 12 października stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Wybrano je spośród ponad 600 kandydatek. "Nowe technologie dla dziewczyn" to pionierski w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy już po raz trzeci zaoferowała maturzystkom i studentkom kierunków technicznych unikatowy program wspomagania ich rozwoju.

W polskich uczelniach ogólnoakademickich, technicznych, zawodowych, specjalistycznych rozbrzmiewa uroczyste Gaudeamus. Rozpoczyna się nowy rok akademicki 2017/2018. W odświętnej atmosferze, z udziałem władz państwowych i akademickich, studenci pierwszego roku ślubowali akt przyjęcia w poczet studenckiej uczelni. Te pamiętne dni przedstawiamy w fotorelacji z kilku szkół wyższych.

Hasłem przewodnim tegorocznej, XIII edycji Olimpiady jest „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”. Olimpiada Przedsiębiorczości to jedna z największych olimpiad przedmiotowych w Polsce. Od 12 lat cieszy się ogromną popularnością – każdego roku przyciąga kilkanaście tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy decydują się walczyć o indeksy współorganizujących ją uczelni ekonomicznych – Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, a także o cenne nagrody rzeczowe.

Jak będą wyglądać w przyszłości płatności bezgotówkowe? Czy będziemy płacić wzrokiem, odciskiem palca, czy może w inny sposób? Każdy kto chciałby zaprezentować swoją wizję przyszłości może wziąć udział w specjalnym konkursie organizowanym w ramach kampanii „Warto bezgotówkowo” i przygotować swój tekst lub komiks na ten temat. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają atrakcyjne nagrody – m.in. Microsoft Surface Pro4 oraz tablet SAMSUNG Galaxy Tab A10. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 23 października br.

Na początku września ruszyła III edycja programu stażowego organizowanego przez LOTAMS – „Zostań mechanikiem wyższych lotów”. Jest to druga w tym roku inicjatywa (II edycja ruszyła w styczniu bieżącego roku), mająca na celu regularny napływ nowej kadry, która po rocznym przeszkoleniu jest zatrudniana na umowę o pracę, dołączając do zespołów obsługi bazowej (hangarowej).

Jesteś z pokolenia X,Y lub Z. Dowiedz się, jak cię widzą rekruterzy – quiz serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl. Oto quiz przygotowany przez MonsterPolska.pl, dzięki któremu dowiesz się, jak rekruterzy widzą cię na rozmowie o pracę. Podpowiadamy, co warto zmienić, a co podkreślić!

2 października odbyła się na Politechnice Kijowskiej "KPI" im. Igora Sikorskiego uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Waldemarowi Siwińskiemu, prezesowi Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Wraz ze zbliżającym się rokiem akademickim Sharp Electronics CEE wprowadza Sharp Optimised University – stworzoną w Polsce, kompleksową ofertę przeznaczoną dla uczelni wyższych.

Tradycji stało się zadość. Wrzesień ponownie należał do maturzystów. Po raz jedenasty ( w Warszawie po raz dwunasty) zaprosiliśmy uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych na Salon Maturzystów, czyli w miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami.

Polska jest krajem atrakcyjnym ekonomicznie i kulturowo; dzięki studiom polonoznawczym taki właśnie obraz Polski upowszechni się wśród elit Wlk. Brytanii - mówił w czwartek szef resortu nauki Jarosław Gowin na inauguracji strategicznej współpracy UW i Uniwersytetu w Cambridge.

W międzynarodowych rankingach uczelni wyższych takich jak ‘Times Higher Education World University Ranking’ czy ‘Academic Ranking of World Universities’ polskie uniwersytety znajdują się w czwartej setce. Dla kontrastu, w pierwszej dziesiątce znajdziemy takie uczelnie jak Oxford i Cambridge w Anglii czy Harvard i Stanford w Stanach; natomiast w pierwszej pięćdziesiątce pojawiają się uczelnie ze Szkocji, Szwajcarii, Niemiec, Francji czy Singapuru. Studiując zagranicą mamy często dostęp do lepszej jakości nauczania; zyskujemy też markę prestiżowej uczelni na CV.

World Biotech Tour (WBT) to międzynarodowy projekt mający na celu pobudzić i rozwinąć biotechnologiczne zainteresowania uczestników w wieku 13-18 lat, uczących się w gimnazjum lub szkole średniej. Wspierają go the Association of Science-Technology Centers (ASTC) i Biogen Foundation.

W ostatni piątek września (29.09) uczniowie i uczennice z kilkuset szkół w całej Polsce będą wybierać samorządy uczniowskie w pełni demokratycznych wyborach. Ogólnopolską akcję Samorządy Mają Głos organizuje już po raz siódmy Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej. Szkoły, które chcą zorganizować u siebie wybory, mogą się jeszcze zgłaszać na platformie www.wybory.ceo.org.pl.

Tajemnice kropli krwi, biochemiczny escape room, laboratorium diagnostyczne w pigułce, możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich chętnych 28-29 września 2017 r. w godzinach 10.00-15.00 na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu przy ul. Jedności 8 w ramach „dni otwartych”.

Wszystko o najlepszych uczelniach, z pełnym wykorzystaniem możliwości tabletu lub smartfona – taka jest najnowsza aplikacja mobilna Perspektyw.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt