MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Były dyplomy, gratulacje, pamiątkowe zdjęcia, a nawet deszcz confetti na zakończenie uroczystości: tak wyglądał 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, który odbył się 10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie. Najlepszym szkołom z całej Polski gratulowała Kapituła Rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast, reprezentanci władz oświatowych. 

Dwie znakomite warszawskie szkoły: XIV LO im. Stanisława Staszica (najlepsze liceum) i Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum) zwyciężyły w 21. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Gratulujemy dyrektorom: Reginie Lewkowicz i Sławomirowi Kasprzakowi, kadrze pedagogicznej oraz uczniom zwycięskich szkół i zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym rankingiem, wskazującym szkoły, w których warto się uczyć. W tym roku prezentujemy ich aż 1500, z myślą o podwójnym roczniku kandydatów. Lata, które spędzamy w liceum czy technikum mają decydujący wpływ na nasze dalsze życie. Zdobywamy w nich wiedzę, ale też kształtuje się tam nasz system wartości. Dlatego tak ważne jest, żeby spędzić te 4 lub 5 lat w dobrej szkole!

artykuł sponsorowany

Szkoły mają coraz lepiej wyposażone pracownie, umożliwiające uczniom nabywanie praktycznych umiejętności. Pamiętając o konieczności wszechstronnego rozwoju ucznia, również w zakresie umiejętności biznesowych, wiele szkół decyduje się również na rozwijanie infrastruktury służącej praktycznej nauce przedsiębiorczości poprzez wykorzystanie Branżowych Symulacji Biznesowych.

Oświadczenie "Perspektyw"

Błąd to nie "fałszerstwo"

Na Onet.pl ukazał się 8 stycznia artykuł pt. "Ranking (nie)dojrzałości Perspektyw" dotyczący Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy". W związku z tym oświadczamy:

Na wyniki tego rankingu czekają dyrektorzy, nauczyciele, władze oświatowe, ale przede wszystkim – dziesiątki tysięcy młodych ludzi, którzy już za kilka miesięcy będą się rekrutować do liceów i techników. Ranking Liceów i Techników Perspektywy wskazuje te szkoły, w których warto się uczyć. Jest wielką, zbiorową “fotografią” polskiej edukacji, którą Perspektywy wykonują już po raz 21. Najlepsze szkoły – aż 1000 liceów i 500 techników! - będzie można poznać już minutę po północy z 9 na 10 stycznia na naszej stronie.

20 marca 2019 r. kilkadziesiąt tysięcy uczniów jak co roku weźmie udział w jednodniowych wizytach w firmach bądź instytucjach w całym kraju w ramach Dnia przedsiębiorczości, programu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Nowy, wydany w języku polskim, darmowy podręcznik akademicki do fizyki ogólnej zyskał uznanie na polskich uczelniach. Dostępna online od początku bieżącego roku akademickiego „Fizyka dla szkół wyższych” z prestiżowej amerykańskiej serii OpenStax została oficjalnym podręcznikiem głównym lub wspierającym w 21 szkołach wyższych w kraju.

Umiędzynarodowienie 2.0 - Zapraszamy na konferencję!

Znakomici mówcy, ciekawy program, unikalne miejsce - to najkrótsza charakterystyka konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2019", która odbędzie się 17-18 stycznia 2019 w Warszawie. Organizowana jest wspólnie - w ramach programu "Study in Poland" - przez KRASP, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Na konferencję został zaproszony wicepremier, minister Jarosław Gowin, rektorzy i prorektorzy, dyrektorzy centralnych instytucji wspierających szkolnictwo wyższe i ambasadorowie krajów będących w centrum zainteresowania polskich uczelni.

Zainteresowanie okołoświątecznymi wyjazdami wzrosło o 20 proc. Polacy chętnie spędzają święta na Kubie, Dominikanie, Tajlandii. Skąd na to pieniądze? Sylwester za granicą staje się coraz modniejszy. Najwięcej wydają na niego osoby po 30 roku życia. Sprzedaż wyjazdów okołoświątecznych wzrosła o 20 proc. Dlaczego Polacy nie korzystają z ofert świątecznego wypoczynku w kraju?

Z badań dotyczących cyfrowych umiejętności młodych ludzi wynika, że za kilkanaście lat 65 proc. dzisiejszych uczniów będzie wykonywało zawody, które obecnie nie są jeszcze znane. Wszystkie bazować będą na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, wśród których wiodące będą umiejętności programowania oraz obsługa ultrawydajnych komputerów. Shape the Future, czyli cyfrowy kształt edukacji według Microsoft, to program, dający uczniom i nauczycielom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które będę mogli wykorzystać w zawodach przyszłości.

“Co po maturze?” Jeżeli jesteś obecnie w trzeciej klasie liceum to prawdopodobnie zadajesz sobie to pytanie przynajmniej raz dziennie, a znalezienie odpowiedzi nie jest łatwe. Pierwszą możliwością, która przychodzi do głowy, są studia. Ale czy musi być jedyną? A co gdyby zrobić  rok przerwy, żeby mieć więcej czasu na przemyślenie tej decyzji, która wpłynie na całe nasze życie?

Pięć polskich politechnik: łódzka (lider projektu), wrocławska, gdańska, warszawska i krakowska AGH – uczestniczyć będzie w tworzeniu programów i prowadzeniu zajęć informatycznych dla 12 tysięcy szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych (klas IV-VIII) i średnich. W programie Centrum Mistrzostwa Informatycznego - projekcie grantowym finansowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji uczestniczyć będzie 1500 mentorów: m.in. nauczycieli, medalistów i finalistów konkursów informatycznych wspieranych przez wykładowców i pracowników uczelni technicznych.

W naszej rekrutacyjnej historii bardzo często pojawiali się kandydaci z fajną osobowością, z doświadczeniem i sukcesami w pracy z klientem, nawet z dużą wiedzą o marketingu tradycyjnym, ale bez wystarczającej, przekrojowej wiedzy o usługach digitalowych. Trzymając się twardo naszych standardów, nie mogliśmy ich zatrudnić dopóty, dopóki tej wiedzy nie zdobędą. Dawaliśmy szansę - i sobie i kandydatom – przekazując im zakres tematyczny do samodzielnej nauki, po czym umawialiśmy się na kolejne spotkanie po kilku tygodniach lub miesiącach.

Zwycięzcą VIII edycji konkursu Złoty Medal Chemii został Hubert Jóźwiak, absolwent Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. Młody badacz otrzymał nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. Konkurs organizowany jest przez Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont.

Politechnika Rzeszowska będzie współtworzyć Centrum Języka i Kultury Chińskiej „LiuGong” w Stalowej Woli. Jednym z celów centrum jest umożliwienie nauki języka chińskiego dla studentów wyższych uczelni w tym mieście.

3 grudnia br. nastąpił start satelity zbudowanego przez członków Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej na pokładzie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Rakieta wystartowała z bazy Vandenberg w Stanach Zjednoczonych.

Teatralno-Artystyczna Reytaniacka Akademia, to festiwal odbywający się raz do roku zimową porą w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Reytana w Warszawie.

Brytyjski dziennik ekonomiczny „Financial Times” potwierdził wysoką pozycję Akademii Leona Koźmińskiego w opublikowanym 3 grudnia 2018 r. rankingu europejskich szkół biznesu. ALK znalazła się w nim na 43. pozycji, najwyżej ze wszystkich uczelni z Europy środkowo-wschodniej.

Szczegółowa analiza rankingów światowych, międzynarodowe doświadczenia w tworzeniu uczelni badawczych, efektywne zarządzanie badaniami naukowymi i instrumenty je wspierające, a także nowe zasady ewaluacji działalności naukowej szkół wyższych to wiodące tematy trzeciej edycji konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”, która odbyła się w dniach 3-4 grudnia w warszawskim hotelu Novotel Centrum. Gościem konferencji, zorganizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z KRASP i PKA był wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Polska potrzebuje przynajmniej 12 lat na rozwiązanie problemu z niedoborem specjalistów IT, alarmują eksperci. Tymczasem maleje deficyt programistów w innych krajach Unii Europejskiej. Zgodnie z najnowszymi danymi, do 2020 roku wyniesie on nie 1 mln a 600 tys. wakatów.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt