MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

W środę 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, tuż po 21:00 rusza nowy wspólny projekt Radia Katowice i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Na częstotliwości 101,2 FM w środy ze słuchaczami spotykać się będą redaktorzy AS-a, czyli Akademickiego Studia Radia Katowice, studiujący na kierunku praktycznym Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Na uczelni powstało już mobilne studio radiowe.

Europejska Akademia Nauk i Sztuk Pięknych (European Academy of Sciences and Arts, EASA), jedna z najbardziej prestiżowych organizacji naukowych i artystycznych w Europie, zaprosiła w swoje szeregi profesora Jacka Namieśnika, rektora Politechniki Gdańskiej.

CEMS Chance to czterodniowy projekt dla młodzieży z klas 3 gimnazjum i 1 liceum, który odbywa się na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W ramach projektu dla uczestników przewidziane są warsztaty, panele motywacyjne, wycieczki do największych atrakcji turystycznych stolicy i wyjścia integracyjne.

16 marca br. w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Środowiska, Polski Komitet Normalizacyjny zorganizował 7. edycję Ogólnopolskiej Konferencji „Normalizacja w Szkole”. Tematem przewodnim w tym roku były „Normy w ochronie środowiska”. 

Zapotrzebowanie na wykształconych specjalistów z branży TSL ciągle rośnie, co ma bezpośredni wpływ na otrzymywane przez nich zarobki. Według raportu płacowego przygotowanego przez Advisory Group Test HR "Jesień 2017" dyrektor logistyki, który jest zarazem członkiem zarządu i odpowiada za całościowe zarządzanie obszarem logistyki w firmie oraz ma wpływ na jej strategię, zarabia 25 512 zł brutto. To aż o 5 574 zł brutto więcej niż wiosną 2017 r.

Warszawska Szkoła Reklamy wraz z Centrum Kreatywności Targowa zapraszają na wystawę pt. „Śladami PrzeKota” oraz cykl bezpłatnych warsztatów kreatywnych, które będą towarzyszyć ekspozycji. Wernisaż wystawy odbędzie się 27 marca 2018 r. (wtorek) o godzinie 17:30 w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 w Warszawie.

Akademia Morska w Szczecinie uzyskała grant z NCBiR.  Duże dofinansowanie projektu Nowe Horyzonty z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dla Akademii Morskiej w Szczecinie. "Czek" na blisko 7 mln zł przekazał Jarosław Gowin Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego goszczący w Szczecinie.

Prof. Tadeusz Ereciński, polski prawnik, jeden z największych autorytetów w dziedzinie prawa cywilnego, były prezes Izby Cywilnej Sądu Najwyższego będzie gościem kolejnego posiedzeniu Podkarpackiego Forum Myśli Prawniczej – Sekcja Prawa Cywilnego. Podczas dyskusji w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej wygłosi wykład pt. „Funkcje Sądu Najwyższego w sprawach cywilnych”.

Jakie możliwości daje udział w programie Erasmus +? Kto może z niego skorzystać? W jaki sposób aplikować? Jakie formalności należy spełnić?. Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas warsztatów regionalnych programu Erasmus+, organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.  Warsztaty odbędą się w siedzibie Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu już 5 kwietnia br.

Blisko 29 mln zł uzyskała Politechnika Śląska na realizację projektu edukacyjnego w ramach I ścieżki programu Zintegrowane Programy Uczelni, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Gliwicka uczelnia otrzymała drugie największe dofinansowanie spośród wszystkich polskich szkół wyższych!

Dawid Ogrodnik został laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Nominowany był za rolę w filmie Cicha noc w reż. Piotra Domalewskiego. Werdykt ogłosił Zbigniew Zamachowski – przewodniczący Jury.

21 marca, zgodnie z kalendarzem, świętujemy nadejście astronomicznej wiosny. W ten dzień w poszukiwaniu wiosny można wybrać się na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii, gdzie odbędzie się kolejna już edycja „Wagarów z przyrodą”.

Styczniowe wyniki badania popularności przeprowadzane przez Instytut Monitorowania Mediów potwierdzają znakomitą pozycję “Perspektyw”. Na początku 2018 roku zajęliśmy 1 m-ce w rankingu miesięczników i 6. - bezpośrednio po codziennych gazetach (!) - Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, Fakcie, Super Expresie i Dzienniku Gazecie Prawnej. Tworzymy – wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną i Onetem - ścisły peleton wśród najbardziej opiniotwórczych mediów (łącznie z elektronicznymi!).

Na Uniwersytecie Ekonomii i Prawa „KROK” w Kijowie odbyła się 2 marca br. uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa rektorowi Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prof. zw. dr hab. Jerzemu Malcowi. Obie uczelnie łączy wieloletnia współpraca. Laudację wygłosił prof. Taras Finikow, były wiceminister oświaty i szkolnictwa wyższego Ukrainy. Zaprezentował on sylwetkę naukową prof. J. Malca, jego znaczący dorobek w zakresie historii państwa prawa oraz historii administracji, liczący ponad 150 publikacji oraz kilkanaście książek, a także zaangażowanie na rzecz reformy szkolnictwa wyższego w Polsce i rozszerzenia współpracy z uczelniami Ukrainy, które to działania prowadzi od kilkunastu lat.

Zapraszamy serdecznie na prezentację "Książek z dobrej półki" Włodzimierza Paszyńskiego, od lat obecnego na łamach miesięcznika "Perspektywy". O literaturze (i nie tylko) rozmawiać będzie z autorem Jarosław Klejnocki. Fragmenty książki przeczyta Przemysław Śmiech.

Czy zabawa LEGO może pomóc rozwiązać takie globalne problemy, jak niedobór wody i ubóstwo? Czy uczniowie szkół podstawowych są w stanie usprawnić procesy związane z recyclingiem i odnawialnymi źródłami energii? Projekt FIRST® LEGO® League pokazuje, że rozwijanie umiejętności w zakresie STEM i szczypta rywalizacji między zgranymi zespołami młodych adeptów robotyki przynosi niespodziewane rezultaty.

Interesujesz się polityką krajową i zagraniczną? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat stosunków międzynarodowych Polski czy ekonomii? Myślisz, że kariera w dyplomacji i administracji publicznej jest dla Ciebie? Jeżeli twoja odpowiedź na powyższe pytania jest twierdząca to wybierz PADEREWSKI ACADEMY!

Prezentacja Raportu "Kobiety na politechnikach 2018", zapowiedź Ogólnopolskiego Dnia Otwartego dla Dziewczyn – kulminacyjnego punktu akcji „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” oraz informacje na temat programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn" i programu inspiracyjnego dla studentek informatyki − "IT for SHE" były najważniejszymi punktami konferencji prasowej, która odbyła się 8 marca na Politechnice Warszawskiej.

 

Trwa nabór wniosków do VI edycji Stypendium im. Leopolda Ungera

Stypendium im. Leopolda Ungera przyznawane jest od 2013 roku. Mogą się o nie ubiegać studenci wszystkich kierunków i stopni kształcenia oraz młodzi dziennikarze do 35. roku życia, wyróżniający się wybitnymi osiągnięciami. Kapituła Stypendium, oceniając kandydatów, w szczególności bierze pod uwagę opublikowane w różnych rodzajach mediów tematy publicystyczne, pracę na rzecz mediów studenckich, współpracę z mediami internetowymi oraz udokumentowane publikacjami efekty staży dziennikarskich. 

Jak powinna funkcjonować placówka oświatowa w dobie zagrożenia atakami terrorystycznymi? W jaki sposób chronić młodzież przed destrukcyjnym wpływem sekt i radyklanych ugrupowań? Jak motywować i wspierać nauczycieli? Aktualne wyzwania, szanse i zagrożenia dotyczące współczesnej edukacji będą prezentowane w ramach otwartej konferencji dla pracowników placówek oświatowych organizowanej przez Collegium Civitas w dniu 22 marca w Pałacu Kultury. Wstęp wolny.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt