MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Project Management Days 2018 to trzynasta odsłona największej studenckiej inicjatywy o tematyce Zarządzania Projektami w Polsce. Trzydniowa konferencja jest organizowana w dniach 9-11 maja 2018 r. z ramienia SKN Zarządzania Projektami wraz z Katedrą Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jej celem jest propagowanie wiedzy oraz stworzenie środowiska networkingowego wśród przedstawicieli biznesu, studentów oraz pasjonatów Project Managementu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w targach pracy start-upów „Wystartuj” 13 kwietnia 2018 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Targi pracy są organizowane przez pełnych zapału, pasjonujących się startupami studentów, a wystawiają się tylko i wyłącznie prężnie rozwijające się nowoczesne firmy. Wydarzenie jest idealne dla każdego, kto szuka pracy lub stażu w innowacyjnym, kreatywnym środowisku.

Szkoły wyższe przygotowują studentów do życia w świecie, który nie istnieje. Tę odważną tezę stawiają organizatorzy konferencji Konkurencyjna Edukacja pt. „Uczelnia Idea. Cyfrowa Transformacja” i zapraszają do dyskusji przedstawicieli środowisk naukowych oraz praktyków biznesu.

Siódma edycja Wolves Summit, międzynarodowej konferencji dla startupów, inwestorów i przedstawicieli korporacji, odbędzie się 9-11 kwietnia 2018 r. w Warszawie. Wydarzenie zgromadzi ponad 2500 uczestników z 60 krajów. 300 inwestorów i 400 przedstawicieli korporacji będzie mogło spotkać się z ponad 400 założycielami startupów.

Magdalena Jasińska i Mateusz Olborski zostali złotymi medalistami programu Pramerica Moc Działania. Dwójka złotych medalistów w ramach nagrody wyjedzie pod koniec kwietnia do Waszyngtonu, gdzie wezmą udział w międzynarodowej gali Prudential Spirit of Community.

Budowanie mocnej marki uczelni jest bardzo ważne na rynku globalnym i warto wiedzieć, jak świadomie zbudować międzynarodową reputację szkoły wyższej. Jak to zrobić? Uczymy się od najlepszych i już 11 kwietnia w Poznaniu prof. Grzegorz Mazurek i dr Uwe Brandenburg pokażą nam, w jaki sposób odnieść sukces!

Prof. Krzysztof Diks, matematyk, trener drużyn Uniwersytetu Warszawskiego biorących udział w Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym, otrzyma Lifetime Coach Award - poinformował w środę na Twitterze Uniwersytet Warszawski. Nagrodę odbierze w Pekinie podczas finału tegorocznych zawodów.

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT zaprasza do udziału w Konkursie TECHNICUS na najlepszą książkę techniczną oraz na najlepszy poradnik techniczny. Nagrody Technicus są przyznawane raz do roku podczas Targi Książki Akademickiej i Naukowej, które od kilku lat odbywają się w maju na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podsumowanie tegorocznej edycji  Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 18 maja 2018 r.

70 lat temu - 20 marca 1948 r. Rada Ministrów wydała Rozporządzenie powołujące Akademię Lekarską w Bytomiu z Wydziałem Lekarskim i Oddziałem Stomatologicznym. Uruchomienie Akademii było przełomowym wydarzeniem w powojennej historii Śląska. Była to wtedy ósma szkoła medyczna w Polsce. Rok później uczelnia została przemianowana na Śląską Akademię Lekarską, następnie zaś na Śląską Akademię Medyczną im. Ludwika Waryńskiego. Od 2007 r. działa pod obecną nazwą – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (SUM).

Już po raz dziesiąty Niezależne Zrzeszenie Studentów podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Programu Drogowskazy Kariery, podczas którego studenci w 9 miastach w Polsce będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach i wykładach, aby lepiej zaplanować swoją przyszłą ścieżkę kariery.

Do grona studentów-cudzoziemców na Politechnice Opolskiej dołączyło 25 Hindusów. Nowi studenci będą uczyli się na mechanice i budowie maszyn oraz inżynierii środowiska. Pełne studia w języku angielskim po raz pierwszy uruchomił dla nich Wydział Mechaniczny.

Kongres to jedyna i największa w Polsce tego typu inicjatywa integrująca środowisko MBA. Do udziału w  XIV Kongresie MBA zapraszamy znakomitych gości, specjalistów w swoich dziedzinach, z kraju i  zagranicy.

Kształtowanie rzeczywistości i świadomości społeczeństwa w kontekście projektowania wspólnego otoczenia, a przy tym rewizja funkcji i założeń kulturotwórczych przestrzeni – w myśl tej idei artyści, teoretycy i projektanci architektury wnętrz z Europy spotkają się w ramach V Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz. Wydarzenie odbędzie się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie w dniach 7-25 marca 2018 r.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza ambitnych studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych do składania wniosków o stypendia Fulbrighta na wyjazd do USA w roku akademickim 2019-20.

Prawie 100 uczniów wzięło udział w pokazowej lekcji kryminalistyki w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie. Lekcje poprowadził wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej mgr Arkadiusz Szajna. Były to zajęcia prezentujące utworzoną przez WSPiA w Łańcucie klasę akademicką o profilu "Kryminalistyka i nauki pokrewne".

By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać!  Centrum Nauki Kopernik uruchamia Planetobus i wyrusza w trasę z mobilnym planetarium.  Odwiedzi w tym roku 20 szkół w małych miejscowościach w całej Polsce. 21 i 22 marca pojawi się w Zespole Szkół nr 3 w Kobyłce. Projekt realizowany jest wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 14. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W 150 rocznicę urodzin wielkiej polskiej uczonej – dwukrotnej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów (SPWiR) i Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT (FSNT-NOT) wraz z czasopismem „Przegląd Techniczny” i przy wsparciu Urzędu Patentowego RP zorganizowały Konkurs-Plebiscyt „Wynalazczyni 2017”.

Konferencja Open Source Day – największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dedykowane otwartym technologiom już w maju w Warszawie. 23 maja w Warszawie odbędzie się kolejna, 11. edycja Open Source Day. To największa w Polsce i tej części Europy konferencja poświęcona otwartym technologiom, co roku gromadząca blisko 1000 uczestników. Program tegorocznej edycji będzie składał się przede wszystkim z praktycznych sesji, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT. Trwa rejestracja na konferencję. Udział w wydarzeniu dla pierwszych 600 osób będzie bezpłatny.

Cztery europejskie uczelnie badawcze – Uniwersytet Warszawski, Sorbonne Université, Uniwersytet w Heidelbergu i Uniwersytet Karola w Pradze – podpisały deklarację dotyczącą stworzenia europejskiego sojuszu uniwersytetów European University Alliance „4EU”.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt