MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Blisko połowa przyszłorocznych maturzystów wzięła udział w kampanii Salon Maturzystów Perspektywy 2019. Od 5 do 27 września Salon odbywał się w 16 największych ośrodkach akademickich naszego kraju.

Magdalena Dygała z Radomia została jednym z 13 laureatów prestiżowego konkursu EF Excellence Award in Language Teaching pokonując 900 kandydatów z 83 krajów. W ramach nagrody wzięła udział w warsztatach w Nowym Jorku.

W dniach 23-24 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się IX edycja Kongresu E(x)plory pt. „Edukacja dla Innowacji. Innowacje w edukacji”. Tematem wydarzenia będzie szeroko pojęta edukacja.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundacja GPW zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych, a także VII i VIII klas szkół podstawowych do udziału w 18. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG) - największego projektu edukacyjnego uczącego w sposób praktyczny inwestowanie na giełdzie.

Znamy już wyniki I etapu DIMAQ UNI – ósmej edycji konkursu na najlepszą pracę  dyplomową z marketingu internetowego, organizowanego wspólnie przez IAB Polska i Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 prac licencjackich i magisterskich oraz 2 prace podyplomowe.

Salon Maturzystów Perspektywy 2019 – największa w Polsce kampania informacyjna pomyślana jako pomoc w ważnych wyborach stojących przed maturzystami 2020 zakończył się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Lubelska uczelnia była szesnastym ośrodkiem akademickim, który gościł maturzystów z całej Lubelszczyzny.

Już od wczesnych godzin porannych Kielecki Salon Maturzystów, który odbywa się na Politechnice Świętokrzyskiej, tętni życiem. Z całego województwa licznie przybyli przyszli maturzyści - uczniowie liceów i techników. Zapoznają się oni z ofertą studiów uczelni wyższych oraz korzystają z porad ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łodzi.

Bliskość morza to już ważny argument, żeby brać pod uwagę Gdańsk jako miejsce studiowania. Ale to dopiero początek listy zalet tego miasta. Są na niej bardzo dobre uczelnie wszystkich typów, międzynarodowe środowisko studenckie, ale także – a może przede wszystkim – niezwykła atmosfera i poczucie wolności.

Sprzyjająca aura i pozytywna atmosfera towarzyszy odwiedzającym Rzeszowski Salon Maturzystów Perspektywy 2019, którego gospodarzem jest po raz kolejny Uniwersytet Rzeszowski.

Już od rana tłumy młodych ludzi, którzy w przyszłym roku przystąpią do egzaminu maturalnego, oblegają stoiska uczelni, zadając szereg pytań o interesujące ich kierunki studiów. Jednocześnie uczestniczą w spotkaniach organizowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, dzięki którym otrzymują porady, jak najlepiej zdać egzamin dojrzałości.

Na Politechnice Poznańskiej rozpoczął się Salon Maturzystów Perspektywy 2019. Piękna pogoda sprzyja odwiedzającym, którzy przyjechali na spotkania z ekspertami OKE w Poznaniu oraz z kilkudziesięcioma uczelniami z całej Polski.

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką po raz kolejny poszukuje i nagradza wyjątkowe przedsiębiorczynie i przedsiębiorców - kobiety, które nie boją się realizować odważnych biznesowych, społecznych i kulturalnych  projektów oraz mężczyzn, którzy wspierają kobiety w swoich środowiskach pracy i realizują politykę różnorodności. Na kandydatów i kandydatki czeka w tym roku 10 statuetek. W dotychczasowej historii konkursu udało się nagłośnić sukcesy kobiet, które działając w różnych regionach Polski zbudowały ogólnopolskie i międzynarodowe marki. Dla wielu z nich start w nim był szansą na rozwinięcie swojej firmy i wejście na nowe rynki. 11. edycja Konkursu otwiera przed uczestniczkami nie tylko ciekawe możliwości rozwoju, ale daje im także szansę na pozyskanie nowych inwestorów i biznesowych partnerów.

Krakowska Akademia im. A. Frycza-Modrzewskiego w roku akademickim 2019/2020 startuje z ofertą 10-semestralnych studiów na kierunku aktorstwo. Limit miejsc wynosi 36. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do końca września, a egzaminy wstępne odbędą się w pierwszej połowie października.

Nauka to nie tylko eksperymenty chemiczne oraz eksploracja kosmosu przez człowieka. To także prawo, ekonomia, psychologia, socjologia oraz zarządzanie – nauki wywierające wpływ na codzienne życie każdego człowieka.

Czy roślina może być głodna? Czy wiesz jak rozróżnić wróbla od mazurka? Albo jak zrobić guzik z mleka? na te i wiele innych zaskakujących pytań odpowiedzą naukowcy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu podczas tegorocznej Nocy Naukowców. Co roku Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu odwiedza kilka tysięcy osób, aby poznać tajniki niedostępnych na co dzień laboratoriów i pracowni, w których ponad 300 naukowców, doktorantów i studentów dzieli się swoja pasją do nauki.

10 września odbyła się uroczysta gala podsumowująca 5. edycję programu ADAMED SmartUP, w trakcie której poznaliśmy 10 laureatów nagrody głównej. Przez kolejny rok skorzystają oni ze wsparcia mentorskiego w ramach indywidualnych konsultacji edukacyjnych.

Już po raz dwunasty redakcja miesięcznika „Charaktery” zaprasza uczniów szkół średnich do wspólnego poznawania tajników psychologii, zdobywania wiedzy o samym sobie, innych ludziach i świecie.  Turniej Wiedzy Psychologicznej należy do najważniejszych przedsięwzięć z zakresu edukacji psychologicznej.  Do poprzedniej edycji zgłoszonych zostało prawie 2 500 uczniów z 260 szkół z całej Polski. Zachęcam do udziału w Turnieju wszystkich, którzy choć trochę interesują się psychologią. To wielka przygoda i duże wyzwanie, a wiadomości zdobyte podczas przygotowań zostaną na całe życie. Wiedza ta poszerza horyzonty, zmienia punkt widzenia na wiele spraw, a przede wszystkim pomaga w codziennych, bardziej i mniej trudnych sytuacjach życiowych – opowiada Patrycja Urbańczyk, laureatka XI edycji Turnieju.

Ponad 7000 uczniów odwiedziło Wrocławski Salon Maturzystów goszczący 17-18 września  w Centrum Kongresowym tutejszej Politechniki. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechała młodzież z terenu całego województwa, by uczestniczyć w ponad 40 spotkaniach na temat przyszłorocznej matury przygotowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu oraz aby zapoznać się z prezentacjami i ofertami uczelni.

Siostry Nazaretanki serdecznie zapraszają 28 września 2019 r. uczniów, rodziny, absolwentów oraz przyjaciół do udziału we wspólnym świętowaniu Jubileuszu 100-lecia istnienia Szkół Sióstr Nazaretanek w Warszawie. Jubileusz 100-lecia Szkół Sióstr Nazaretanek w Warszawie został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Uczelnia prowadzi dwa kierunki współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Są to Big Data Analysis oraz Health Economics and Big Data Analytics. Oba kierunki prowadzone są w całości w języku angielskim w trybie stacjonarnym.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt