MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

W związku z obchodzonym dziś Dniem Bezpiecznego Internetu, Facebook ogłasza start Biblioteki edukacji cyfrowej w Polsce. Biblioteka edukacji cyfrowej to platforma zawierająca zasoby przydatne dla nauczycieli – przede wszystkim plany lekcji – dzięki którym mogą pomóc młodym ludziom w wieku 11 do 18 lat w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do poruszania się w cyfrowym świecie, rozważnego odbierania informacji oraz odpowiedzialnego tworzenia treści i dzielenia się nimi.

Podczas uroczystego koncertu w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 31 stycznia 2019 r. Muzeum Śląskie otrzymało Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. To najwyższe wyróżnienie, nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawane jest osobom lub instytucjom wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

W Polsce będzie to już 8 edycja tej międzynarodowej  inicjatywy. Jest organizowana przez polski oddział Vital Voices w sobotę, 9 marca 2019, w godz. 9.00 – 15.00 w Łazienkach Królewskich w Warszawie!

W dniach 20-25 stycznia br. w Arubie odbyło się 37. Międzynarodowe Sympozjum: Clinical Update in Anaesthesiology, Surgery and Perioperative Medicine zorganizowane przez Mount Sinai Hospital (New York), podczas którego student 6. roku kierunku lekarskiego English Division WUM – Alexander Woltersom otrzymał 1. nagrodę za przeprowadzone badania.

Zastanawiasz się, czy można zacząć studia zimą? A może źle wybrałeś i chcesz zmienić uczelnię? Nie musisz czekać z wymarzonymi studiami do października – zacznij już dziś! Na osoby, które zdecydują się na przeniesienie z innej uczelni czeka 20% zniżki!

16 stycznia w siedzibie "Przestrzeń from Facebook" w Warszawie odbyło się szkolenie „Uczelnia w Mediach Społecznościowych”, będące zwiastunem całorocznego programu szkoleniowego organizowanego wspólnie przez Facebooka oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy. W pilotażowym seminarium wzięli udział uczestnicy konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2019".

Kobiety chcą robić karierę i nie boją się awansu - wynika z najnowszego raportu przeprowadzonego przez Fundację Sukces Pisany Szminką „Szanse i bariery dla Polek w biznesie i na rynku pracy”. Jedna trzecia kobiet deklaruje potrzebę jasno wytyczonej ścieżki rozwoju. Bardzo ważne okazuje się wsparcie, zarówno profesjonalne, jak i życiowe ze strony partnera.

- Mamy wielki zaszczyt gościć rankingowe szkoły maturalne Wielkopolski w murach Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotykamy się w roku jubileuszu uczelni - powołanej do życia przed stu laty, należącej do grona najlepszych w kraju. O jakości szkoły wyższej świadczą jej świetni studenci... Wierzę, że wy, uczniowie najlepszych szkół naszego regionu, wybierzecie wkrótce naszą uczelni, jako odpowiednie miejsce dalszego intelektualnego rozwoju, dla dobra regionu i kraju.

24 stycznia br.  na Politechnice Wrocławskiej  odbyła się gala Dolnośląskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019, podczas której wręczono dyplomy czołowym liceom i technikom z Dolnego Śląska.

Rusza ósma edycja konkursu na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej - Genius Universitatis 2019. Konkurs ma charakter otwarty - jest adresowany do wszystkich polskich uczelni, a udział w konkursie jest bezpłatny.

Dr inż. arch. Adam Baryłka, prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP), a także wiceprezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych (SITPMB) został wybrany 21 stycznia br. na funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. A. Baryłka zastąpi w Zarządzie zmarłego we wrześniu ubr. prof. dr inż. Józefa Suchego.

Praca w marketingu to bardzo często praca pełna wyzwań, gdzie dobry marketingowiec ma okazję wykazać  się kreatywnością. Marketing to także jeden z fundamentów dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa.  Jest to także dziedzina, która nieustannie się rozwija i  musi w dynamiczny sposób reagować na nowe trendy i potrzeby pojawiające się na rynku. Jedną z gałęzi marketingu jest digital marketing, który to nadaje firmom kolejny kierunek rozwoju.

My Senat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dziękujemy Jurkowi Owsiakowi i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za ogromne wsparcie jakiego Fundacja od wielu lat udziela szpitalom klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i całej polskiej medycynie. Dzięki istnieniu WOŚP i energii Jurka Owsiaka możemy skuteczniej pomagać pacjentom.

Czas I etapu VIII edycji Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu dobiega końca. Jeśli interesujesz się branżą TSL i jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej, spróbuj koniecznie swoich sił i skorzystaj z możliwości sprawdzenia swojej wiedzy.

Umiędzynarodowienia badań naukowych było kluczowym tematem dorocznej konferencji “Studenci zagraniczni w Polsce”, której gospodarzem była w tym roku Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wzięło w niej udział ponad 250 uczestników z uczelni z całego kraju.

INTERSTUDENCI 2019 nagrodzeni!

W Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursu na najlepszego studenta zagranicznego Interstudent 2019. Uroczystość była częścią programu konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2019”.

artykuł sponsorowany

„Musisz się dobrze uczyć, zdobyć zawód i dobrze płatną pracę” – ile razy słyszeliśmy te słowa od naszych rodziców, dziadków czy nauczycieli? Praca na „etacie” była (dla niektórych ciągle jest?) zwieńczeniem kariery zawodowej. Jednak równie często słyszymy słowa niezadowolenia z zarządzeń szefa, poziomu wynagrodzeń, a przede wszystkim monotonii pracy… monotonii, która zabija w nas kreatywność. Dzisiejsza młodzież nie chce się uczyć jak być solidnym pracownikiem, lecz jak zostać przedsiębiorcą zatrudniającym innych.

Wszechobecna informatyzacja rzeczywistości, postępy technologiczne, zmiany profilów psychologicznych młodzieży, globalizacja procesów gospodarowania – wszystko to powoduje, że dziś dobry belfer musi poszukiwać rozwiązań niekonwencjonalnych, oryginalnych i ambitnych, ale także zgodnych z podstawą programową. Świat się zmienia, a my nauczyciele powinniśmy za tymi zmianami nadążać.

Kapitalnym przejawem nowatorskiego spojrzenia na edukację przedsiębiorczości są pomysły firmy Revas. Do wszechstronnego użytkowania – na lekcjach pp w liceach, zajęciach działalności gospodarczej w technikach, konkursach czy dniach otwartych, dla celów integracyjnych, itd. Miałem to szczęście obserwować rozwój przedsiębiorstwa od samego początku – dziś Revas rozwija się, zbierając po drodze coraz to nowe wyróżnienia i nagrody – słusznie!

Jako wykładowca szkół policealnych i nauczyciel w szkołach średnich przeprowadziłem dziesiątki rozgrywek z wykorzystaniem branżowych symulacji biznesowych Revas – od serwisu IT, agencji eventowej, interaktywnej, firmy transportowej i biura podróży, na salonie fryzjerskim i kosmetycznym kończąc. Łącznie w grywalizację zaangażowałem blisko 700 uczniów i słuchaczy. Opinie bardzo pozytywne. Każdemu nauczycielowi życzę, aby o jego zajęciach szkoła huczała, a uczniowie zaczepiali go na przerwach, czy na messengerze – „kiedy Pan przeniesie rundę?”.

Osobiście wszedłem w projekt jeszcze z jednego bardzo ważnego powodu – symulacje Revas pochłaniają graczy, bo są intuicyjne. Szerszy komentarz i wyjaśnienia są potrzebne tylko w pierwszych rundach. Od 4-5 rundy rola trenera sprowadza się do mentoringu i dyskutowania na temat obranych przez graczy strategii. Co za tym idzie lekcje z wykorzystaniem branżowych symulacji w dużej mierze odciążają nauczyciela. Chciałoby się powiedzieć „żyć nie umierać”.

Moim zdaniem symulacje wirtualnych przedsiębiorstw powinny zostać obowiązkowym elementem kształcenia młodzieży szkoły średniej. Tak samo jak lektura „Pana Tadeusza”.

Krzysztof Ciurka

Lubelscy nastolatkowie – Bartłomiej Rzepecki i Krzysztof Jastrzębski tworzą aplikację, która ułatwi uczniom naukę przedmiotów ścisłych. Rozwiązanie pozwoli na zaznajomienie się z materiałem w domu oraz pogłębienie wiedzy, jak i późniejsze konsultacje z nauczycielem w szkole. Ich projekt został doceniony w zorganizowanym przez Gumtree konkursie pod hasłem „Wygraj swój Start do Kariery”, zdobywając jedną z dwóch głównych nagród.

Prace domowe, sprawdziany i kartkówki, to dla uczniów codzienność. Często niełatwa. Ogrom wiedzy oraz stosunkowo krótki czas przeznaczony na jej przyswojenie, stwarzają presję, która niejednokrotnie powoduje przemęczenie i niechęć do nauki. Dwóch nastolatków z Lublina postanowiło to zmienić. Zaprojektowali innowacyjne narzędzie – zbiór aplikacji, które umożliwią uczniom efektywną naukę w domowym zaciszu, a rolą szkoły będzie pomoc w pogłębianiu zasobu wiedzy oraz jej weryfikowanie. Wśród wymienianych przez autorów rozwiązań są m.in. Kreator Map Myśli, Kreator Celów i Harmonogram. Cały system ma za zadanie integrację pracy nauczyciela i ucznia oraz upowszechnienie idei rozwijania pasji i ciekawości w procesie kształcenia.

W systemie nauczania mamy do czynienia ze zbyt obszernym programem oraz wieloma metodami nauki, które dla uczniów często są po prostu nieefektywne. Szczególnie widać to w przypadku przedmiotów ścisłych. Stąd pomysł założenia firmy, która zajmie się programowaniem narzędzi do nauki matematyki, fizyki czy chemii. Aplikacja powstanie w oparciu o dopasowanie rodzajów mnemotechnik do typów aktywności mózgu, z którymi mamy do czynienia podczas wykonywania różnego rodzaju zadań intelektualnych – mówi Bartłomiej Rzepecki, współautor pomysłu.

Propozycja lubelskich nastolatków została doceniona przez jury konkursu Gumtree „Wygraj swój Start do Kariery”, skierowanego do młodych ludzi z ciekawym pomysłem na własny biznes. Początkujący przedsiębiorcy otrzymali nagrody w postaci m.in. specjalistycznych programów oraz kursów, jak również wsparcia sprzętowego, które wspomogą rozwój ich biznesu. Konkurs jest częścią kampanii społecznej „Start do Kariery”, którą Gumtree Polska konsekwentnie realizuje od 2014 roku.  Jej celem jest przekazywanie młodym osobom wiedzy z zakresu wchodzenia na rynek pracy i poruszania się po nim. Inicjatywa przez lata zyskała uznanie wśród nauczycieli, uczniów oraz dziennikarzy zajmujących się rynkiem pracy i edukacją.

Gumtree pomaga młodym ludziom rozpocząć karierę. Od pięciu lat, w ramach programu „Start do Kariery” badamy rynek oraz organizujemy różnego rodzaju warsztaty, kursy i seminaria na terenie całej Polski. W tym roku postanowiliśmy dołożyć do tego jeszcze jedną cegiełkę – pieniądze na faktyczny start, dzięki którym koszt szkoleń, sprzętu czy oprogramowania, potrzebnych do realizacji biznesplanu, przestanie być przeszkodą dla młodych ludzi z ciekawymi pomysłami – wyjaśnia Katarzyna Merska, Koordynator ds. Komunikacji Gumtree.pl.

Wdrożenie projektu oraz możliwość zakupu programu przez polskie szkoły planowana jest na wrzesień 2020 roku.

O Gumtree:

Serwis bezpłatnych ogłoszeń Gumtree powstał w marcu 2000 roku, w Londynie. Początkowo jego głównym celem
było ułatwienie lokalnej społeczności wymiany dóbr i informacji o podstawowych potrzebach mieszkańców. Z czasem stał się jednym z największych serwisów internetowych w Wielkiej Brytanii i na świecie, oferując internautom dostęp do setek tysięcy bezpłatnych ogłoszeń uporządkowanych tematycznie i geograficznie. Dziś Gumtree działa w 70 miastach na całym świecie
i stale się rozwija. W Polsce serwis obecny jest od 2004 roku.

Start do Kariery to realizowana cyklicznie przez Gumtree Polska kampania społeczna, mająca na celu aktywizację zawodową młodych osób, wchodzących na rynek pracy. V edycja programu Start do Kariery skupia się wokół tematu work-life integration. W 2018 roku szczególną uwagę poświęcono podejściu Polaków do godzenia życia prywatnego i kariery.
W ramach kampanii zrealizowano już ponad 300 warsztatów kariery i wizyt studyjnych na obszarze całego kraju, pomagając około 10 000 uczniom w wejściu na rynek pracy.

Marzenia…? Czym byłoby życie bez marzeń. Choć jest też takie mądre powiedzenie- Uważaj o czym marzysz, bo jeszcze się to spełni. Marzenia są po to,  by je spełniać. Dzięki nim się rozwijamy, stajemy lepszą wersją samych siebie albo po prostu czujemy się szczęśliwi.

Czterocyfrowe podwyżki co roku? W niektórych branżach to już praktycznie standard. Sprawdziliśmy, które zawody gwarantują największy i najbardziej dynamiczny wzrost wynagrodzeń.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt