MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

21 maja 2019 r. w Warszawie odbyło się szkolenie „Rektorzy w Mediach Społecznościowych”, organizowane przez Fundację Edukacyjną PerspektywyPrzestrzeń from Facebook. Spotkanie, będące częścią programu Uczelnia w Mediach Społecznościowych, w którym uczestniczą 54 szkoły wyższe z całego kraju, adresowane było do władz uczelni: rektorów i prorektorów.

artykuł sponsorowany

Politechnika Wrocławska jest nie tylko jednym z największych centrów akademickich w kraju, lecz także liczącym się ośrodkiem badawczym, w którym prowadzone są unikatowe w skali europejskiej projekty. Część z nich realizowana jest w otwartym w kwietniu centrum badawczym GEO-3EM.

Projekt “Entuzjastki” zainicjowany jeszcze w zeszłym roku przez filozofkę Aleksandrę Hirszfeld ma na celu stworzenie katalogu współczesnych kobiet, które przywracają sens działaniom prospołecznym w Polsce.

IAB Polska i SGH po raz ósmy organizują konkurs na najlepszą pracę dyplomową z e-marketingu. W tym roku DIMAQ UNI otwarty także dla prac podyplomowych. Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkoła Główna Handlowa zapraszają do udziału w ósmej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. W tym roku konkurs jest otwarty także dla autorów prac podyplomowych. Nagrodami w DIMAQ UNI są studia podyplomowe na SGH oraz udział w Akademii DIMAQ.

15 maja br. Senat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wybrał pełen skład Rady Uczelni. Przewodniczącym został: prof. dr hab. inż. Aleksander Nawrat - zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pozostali Członkowie Rady to: dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz - wiceprezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu, dr hab. prof. UW Marcin Matczak z Wydziale Prawa i Administracji UW, prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz - kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii WUM, prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński - kierownik Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii WUM oraz prof. dr hab. n. med. Roman Smolarczyk - kierownik Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej WUM. Zgodnie z przepisami, w Radzie zasiada również przewodniczący Samorządu Studentów WUM – Natalia Bierezowicz.

Nowym sekretarzem stanu w MNiSW został prof. Andrzej Stanisławek. Nowy wiceminister jest odpowiedzialny za relacje nauki i gospodarki. Na stanowisku sekretarza stanu w resorcie nauki Stanisławek zastąpił Piotra Dardzińskiego, który 1 kwietnia został powołany na prezesa Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Do końca maja każdy nauczyciel języków obcych, bez względu na język, a także poziom jego nauczania, może zgłosić się do konkursu EF Excellence Award in Language Teaching. Ma on na celu wyłonienie najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych nauczycieli językowych na całym świecie. Laureaci zostaną zaproszeni na specjalny szczyt, który odbędzie się w Nowym Jorku.

W dn. 27.04.2019 - 02.05.2019 na Uniwersytecie w Tartu ( Estonia ) odbyła się Jubileuszowa XXV Bałtycka Olimpiada Informatyczna ( BOI'2019 ). Do Olimpiady zostało zakwalifikowanych 64 wybitnych informatyków z 10 krajów z północnej części Europy (Dania, Estonia, Finlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska i Szwecja ). Znakomicie w Olimpiadzie zaprezentowali się dwaj uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni z klas matematyczno-informatycznych. Arkadiusz Czarkowski i Kacper Harasimowicz z gdyńskiej Trójki zdobyli Srebrne Medale Olimpijskie. Nauczycielem informatyki obu wybitnych uczniów jest Ryszard Szubartowski.

Warszawski Uniwersytet Medyczny ogłosił Ranking 100. Liderów naukowych WUM z najwyższym dorobkiem publikacyjnym w latach 2016-2018.

Międzynarodowe gwiazdy kina spotkają się z młodzieżą podczas 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm – Zielona Góra już 23-26 maja!

11 maja br. podsumowano w Warszawskim Domu Technika NOT 45 edycję Olimpiadę Wiedzy Technicznej, rozgrywaną w roku szkolnym 2018/2019.

CEMS Chance jest projektem charytatywnym tworzonym przez członków CEMS Clubu Warszawa - organizacji wspierającej realizację programu CEMS Master’s in International Management, zrzeszającej studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W dniach 20-24 maja będzie mieć miejsce już XVI edycja projektu.

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na Dzień Otwarty! Wydarzenie skierowane jest do tegorocznych maturzystów oraz absolwentów studiów I-go stopnia, którzy poszukują możliwości dalszego rozwoju edukacyjnego w postaci studiów II-go stopnia, studiów podyplomowych i MBA.

Jeśli polskie uczelnie nie poprawią wyników w międzynarodowych rankingach, ciężko będzie przekonać społeczeństwo i rząd, że wydawanie coraz większych środków na uczelnie jest dalej uzasadnione – ocenił w czwartek w Bolonii (Włochy) szef resortu nauki Jarosław Gowin.

Odpowiedni poziom innowacyjności uczelni jest niezwykle istotnym wskaźnikiem w rankingach. Jest to również ważny element w procesie pozyskiwania studentów. Wizerunek uczelni budowany jest poprzez jej potęgę naukową oraz to ważne kryterium, jakim jest innowacyjność. Konferencja ma na celu zwiększenie świadomości kadry zarządzającej uczelniami wyższymi na temat aktualnych trendów i rozwiązań oraz propagowanie nowych technologii. Wystąpienia poprowadzą największe autorytety środowiska naukowego, a także eksperci zajmujący się informatyzacją. Porozmawiamy o obecnych wyzwaniach jakie stoją przed uczelniami wyższymi, czym się sugerować przy wyborze rozwiązań oraz jakie technologie wdrażać, aby usprawnić zarządzanie placówką i podnieść jej poziom innowacyjności.

Tegoroczny egzamin maturalny z matematyki w opinii eksperta matematyki był na podobnym poziomie co zeszłoroczny. Na maturze z matematyki pojawiły się jak zwykle zadania ze wszystkich działów. Najtrudniejszym zadaniem mogło okazać się zadanie otwarte na dowodzenie, związane z okręgiem i jego cięciwą. Aby zdać maturę z matematyki należy uzyskać 30 proc. punktów – czy zdaniem eksperta uda się to większości uczniów?

9 maja 2019 r. zmarł prof. dr hab. n. farm. Roman Kaliszan, dr h.c., członek rzeczywisty PAN, członek czynny PAU. Wybitny naukowiec, specjalista z zakresu nauk farmaceutycznych, farmakologii oraz chemii analitycznej. Twórca nowego w skali światowej, oryginalnego kierunku badawczego – analizy ilościowych zależności struktura-retencja (Quantitative Structure Retention-Relationships, QSRR).

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula uruchamia nowy kierunek – Coaching Stylu Życia. Są to dwuletnie studia magisterskie dla absolwentów studiów psychologii, dietetyki, rekreacji i wychowania fizycznego.

Rekrutacja do piątej edycji Akademii Liderów, bezpłatnego programu szkoleniowego dla młodych ludzi, trwa tylko do 20 maja. Do projektu mogą zgłaszać się uczniowie między 16 a 20 rokiem życia, którzy mają pomysł na autorski lokalny projekt i chcą nauczyć się, jak go zrealizować. Każdy z uczestników Akademii otrzymuje również roczne stypendium na dalszy własny rozwój.

Blisko 270 tysięcy maturzystów zdaje swój najważniejszy egzamin.
Wszystkim życzymy powodzenia!

Na zdjęciu: Egzamin maturalny w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. W tym roku wyjątkowo matura polska i matura międzynarodowa rozpoczynają się tego samego dnia.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt