MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Centrum Europejskie od soboty 4  marca br. organizuje bezpłatne zajęcia „WOS w pigułce” przygotowujące do matury z WOSu!

Perspektywy (i Forbes – gratulacje!) to – według raportu Instytutu Monitorowania Mediów - najczęściej cytowane miesięczniki 2016 roku! Od kolejnych popularnych tytułów: Playboya, Twojego Stylu i Pani - “odskoczyliśmy”  o kilkaset pozycji.  To wielka satysfakcja dla Perspektyw, ale także dowód wielkiego znaczenia edukacji i szkolnictwa wyższego w społecznej percepcji (dowodem niech będzie  drugie miejsce “edukacji” w rankingu “Słowo roku na ustach dziennikarzy”). To także dobra wiadomość dla wszystkich naszych Czytelników, Sympatyków i Partnerów.

Projektowane w ostatnim czasie systemy wirtualnej rzeczywistości są najbardziej intuicyjną możliwością interakcji ludzi i sprzętów elektronicznych. Wykorzystują one wbudowane czujniki do rejestrowania ruchów i dynamicznego odpowiadania na aktywność użytkowników oraz ich imersji w wirtualnym otoczeniu.

Pewnie zastanawiasz się jak zacząć poszukiwania i co wpisać w CV, skoro nigdy nie pracowałeś? Będzie Ci łatwiej po przeczytaniu wskazówek. Podpowiem Ci, jak możesz szukać pracy i jakie informacje wpisać w życiorysie.

Poznaliśmy zwycięzców V edycji finałowej Gali Metodyki Studiów i Badań, czyli autorskiego przedmiotu Wydziału Ekonomii i Zarządzania i Uczelni Łazarskiego. Podczas wydarzenia siedem najlepszych zespołów, ze wszystkich kierunków pierwszego roku, zaprezentowało własne modele biznesowe opracowane podczas pierwszego semestru nauki. Spotkanie z udziałem m.in. prezesa Youth Business Poland odbyło się  w Business Linku PGE Narodowy w dniu 8 lutego br.

Trwają konsultacje projektu ustawy o powołaniu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Jak pisze w "Forum Akademickim" Waldemar Siwiński: Otwarcie się na partnerów umiędzynarodowienia - z kręgów uczelni, zainteresowanych resortów i sektora pozarządowego - będzie miało decydujący wpływ na sukces tego przedsięwzięcia.

III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni jest jedną z niewielu szkół w Polsce i prawdopodobnie jedynym liceum w Gdyni oraz na Pomorzu, w którym BAL STUDNIÓWKOWY organizowany jest w budynku szkoły.

Rozwój nowoczesnych technologii oraz zmiany w tradycyjnym postrzeganiu kariery zawodowej przez społeczeństwo mają swoje odzwierciedlenie w rynku pracy, który całkiem gładko przyswaja nowości i dynamicznie na nie reaguje. Inicjatorami tej ewolucji są w dużej mierze sami pracownicy, którzy stwarzają sobie zarówno nowe możliwości, jak i nieznane dotąd wyzwania. Początek roku 2017 pokazuje nam, w jakim kierunku zmierza sektor zawodowy, które zjawiska zyskują na popularności i czego oczekujemy od swojego miejsca pracy.  

Osoby po 30-stce, zawiedzione studiami i niesatysfakcjonującą pracą, albo rodzice na urlopach wychowawczych - to nie jedyne grupy społeczne, które mają realne szanse na zdobycie zawodu programisty i niezłej pensji.

Rockowy zespół Batalion d'Amour wydał płytę "Fenix" w listopadzie 2016 roku za pośrednictwem niemieckiej wytwórni Echozone! Na albumie wielu wspaniałych gości, między innymi John Porter czy Tomasz Grochola z zespołu Agressiva 69. 

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt