MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Cierpiąca na porażenie czterokończynowe suczka Agnes otrzymała w ubiegły czwartek opracowany specjalnie dla niej przez naukowców i studentów z Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej wózek inwalidzki. Dzięki niemu Agnes znów będzie mogła się poruszać!

Gap Year, niezwykle popularny w zachodnich krajach, jest coraz chętniej praktykowany przez polskich studentów. W 2016 roku na taki wyjazd zdecydowało się ponad 40% więcej młodych Polaków niż w roku 2015. Najczęściej wyjeżdżają osoby w wieku 19-26 lat. Kilkumiesięczna przerwa od codziennych zajęć to, poza oryginalnym sposobem na zwiedzanie kolejnych krajów, cenne doświadczenie na rynku pracy i wzbogacenie CV.  Jakie jeszcze korzyści daje Gap Year?

Znakomici mówcy, ciekawy program, wspaniałe miejsce - to najkrótsza wizytówka konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2017", która odbędzie sie 27-28 lutego w Krakowie. Konferencja organizowana jest wspólnie - w ramach programu "Study in Poland" - przez KRASP, Uniwersytet Jagielloński i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

W piątek 13 stycznia 2017 r. w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach uczniowie liceów i techników w regionie będą zmagać się z drugim etapem Olimpiady Statystycznej. Nagrodę główną - wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli - dla zwycięzcy etapu okręgowego ufundował i wręczy w tym dniu tuż po ogłoszeniu wyników europoseł prof. Jerzy Buzek. W ceremonii wręczenia nagród (ok. godz. 17:00) udział weźmie również rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

„Kraj, który by się technicznie zaniedbał, lub co gorsza programowo od techniki odwrócił, dobrowolnie skaże się na rolę służebną wobec innych narodów...” Tadeusz Kotarbiński

Do 23 stycznia stycznia przedłużony jest termin zgłoszeń do piątej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. Warto wziąć udział – do wygrania są bowiem studia podyplomowe w SGH oraz płatne praktyki zawodowe w wiodących na rynku interaktywnym firmach. Konkurs organizują Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Studenci kierunków artystycznych w całej Polsce mogą już przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Ta ważna dla środowiska twórczego inicjatywa odbywa się po raz szesnasty i w tym roku zakończy się galą finałową w Muzeum nad Wisłą – nowym pawilonie wystawienniczym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Jak często odczuwa się potrzebę zmiany? Ile razy noworoczne postanowienia spełzały na niczym? W jaki sposób sprawić, aby w końcu się udało? Takie pytania zadają sobie nie tylko dorośli. Dla dzieci i młodzieży pożegnanie starego i powitanie nowego roku to także wyjątkowy czas. Właśnie dla nich skierowane są działania, które rozpoczęły się 22 grudnia i będą trwały prawie do końca stycznia 2017!

Już 10 stycznia ogłoszone zostaną w Warszawie wyniki Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 prezentującego najlepsze licea i technika w Polsce.

Na konkurs "Międzynarodowe Programy Kształcenia" ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wpłynęło 177 wniosków. Dofinansowanie, w łącznej wysokości 88 mln złotych przyznano 62 projektom z 33 uczelni (w tym 20 niepublicznych).

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt