MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w sektorze STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) rośnie. Przewiduje się, że do 2025 r. będzie dostępnych około 7 milionów miejsc pracy, z czego dwie trzecie powstanie w wyniku przejścia pracowników na emeryturę.

Rusza XVI edycja Programu Stypendiów Pomostowych. Na ambitnych i zdolnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka kilkaset stypendiów pomostowych na I rok studiów. Stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Do finału ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” przeszło 20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Finaliści zmierzą się w trzecim etapie Olimpiady już 26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie. Na laureatów Olimpiady czekają laptopy, czytniki ebooków, tablety, dodatkowe punkty rekrutacyjne na uczelniach, a nawet indeksy.

Wysokie zarobki, mikroskopijne bezrobocie, europejski styl życia i niebotyczne koszty utrzymania? Zanim przeprowadzisz się do większego miasta i rozpoczniesz karierę programisty, przekonaj się czy to się opłaca. Sprawdziliśmy, ile można zarobić w IT, w zależności od posiadanego doświadczenia, zajmowanego stanowiska pracy oraz indywidualnej sytuacji życiowej.

Marta Nieradkiewicz została laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Nominowana była za rolę w filmach Kamper w reż. Łukasza Grzegorzka i Zjednoczone Stany Miłości w reż. Tomasza Wasilewskiego. Werdykt ogłosił Jerzy Stuhr – przewodniczący jury.

Po raz czwarty w Polsce odbędą się międzynarodowe regaty jednostek napędzanych siłą ludzkich mięśni – International Waterbike Regatta 2017. W wydarzeniu weźmie udział 320 studentów uczelni wyższych z całej Europy oraz 40 łodzi. Zmagania odbędą się na jeziorze Jeziorak przy śródlądowym porcie w Iławie w dniach 25-27 maja.

30 firm, 80 staży oraz wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2500 złotych miesięcznie. Do końca maja trwa nabór uczestników do Programu Kariera. Pracodawcy szukają studentów i absolwentów bardzo różnych kierunków.

W Internecie nie brakuje wzorów pisania CV, w dużym stopniu są to jednak stare i nieprzystające do nowych zasad formularze. Istnieją nowe standardy, według których należy tworzyć dokumenty aplikacyjne.

XII edycję Olimpiady wygrał Paweł Sosnowski, uczeń Liceum Akademickiego w Zespole Szkół Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. Opiekunem zwycięzcy jest Arkadiusz Stańczyk. W toku trzystopniowych eliminacji zdystansował on ponad 15 tysięcy uczniów, którzy zgłosili się do zawodów.

Fot. Alicja Szulc

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz piąty organizuje akcję upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. 19 kwietnia blisko 1000 wolontariuszy wyjdzie na ulice Warszawy i przekaże mieszkańcom żółte żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. Do akcji włączyło się również około 1000 szkół, bibliotek i instytucji kultury, z całej Polski oraz partnerzy zagraniczni m.in. w USA i Izraelu. W tym roku „Żonkile” promują wyjątkowi ambasadorzy: Agnieszka Holland, Anja Rubik, Małgorzata Kożuchowska, Agata Kulesza, Maciej Musiał.

65 osób wzięło udział w finale Olimpiady Wiedzy Technicznej, który odbył się 8/9 kwietnia na Politechnice Wrocławskiej. W rywalizacji wzięły udział cztery dziewczyny: Joanna DOLAŚ z Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie, Julia RADZIKOWSKA z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, Anna ŁEŃ - z Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej w Łodzi oraz Aleksandra WIECZOREK -  z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Finalistki otrzymały od Perspektyw – organizatora akcji „Dziewczyny na Politechniki” list pochwalny i oczywiście…. nasze „akcyjne” kaski!.

Promocja polskiego szkolnictwa wyższego na Ukrainie i rozwój polsko-ukraińskiej współpracy akademickiej to główne tematy tego – największego z dotychczasowych – wydarzenia, które odbyło się w Kijowie.

Rektorzy trzech poznańskich uczelni podpisali w piątek umowę w sprawie utworzenia spółki; jej działalność ma się rozpocząć w ciągu najbliższych tygodni. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest stworzenie zdolnym, młodym ludziom takich warunków rozwoju, by zechcieli pozostać w Poznaniu i Wielkopolsce.

Projekt jest kontynuacją organizowanej przez Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w Łodzi, w latach 1999 do 2011 Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, w której co roku udział brało ponad 10 tys. uczniów.

Rusza siódma edycja konkursu dla studentów studiów pierwszego stopnia, którzy w trwającym roku akademickim obronią pracę licencjacką lub inżynierską. Do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe z zakresu chemii oraz jej pogranicza z fizyką i biologią. Konkurs Złoty Medal Chemii organizowany jest przez Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie oraz firmę DuPont, która jest również fundatorem nagród.

Firma Nestlé Polska ogłosiła rekrutację na praktyki letnie w swojej warszawskiej centrali oraz fabrykach w Kaliszu, Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowie, Kargowej i Nałęczowie. Aplikacje na praktyki, wysłane przez stronę internetową firmy, przyjmowane są do 15 kwietnia br.

Sześć tysięcy dziewczyn odwiedziło politechniki i wydziały ścisłe w całej Polsce podczas jubileuszowego Dnia Otwartego dla Dziewczyn – było kolorowo, głośno i merytorycznie. Maturzystki i gimnazjalistki miały szansę uczestniczyć w spotkaniach ze studentkami, odwiedzić laboratoria uczelniane, poznać kariery wspaniałych kobiet – naukowczyń, inżynierek, badaczek i zainspirować się.

Do 15 kwietnia trwa rekrutacja do XV edycji programu stypendialnego „Klasa” Fundacji BGŻ BNP Paribas. O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z mniejszych miejscowości, którzy  bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

W ten weekend Ciechanów będzie gościł ponad 600 uzdolnionych, młodych pływaków z całej Polski. Podczas trzydniowych zawodów uczniowie będą rywalizo-wać w czterech kategoriach wiekowych. Sportowe emocje gwarantowane!

Dziewczyny przyszły na Politechnikę Świętokrzyską! Właściwie - przyjechały: z Ostrowca Śwìętokrzyskiego ( II LO im. Chreptowicza), Włoszczowy (ZSP nr 3), Jędrzejowa (II LO im.M.Reja), a także z kieleckich liceów (m.in. "Śniadecki" "Ściegienny", "Norwid") ... - Zabrałyśmy ze sobą ochronę, czyli chłopaków ze szkoły - żartowały uczennice klasy mat.fiz. z Jędrzejowa.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt