Studia coraz bardziej doceniane

Cenione i coraz bardziej doceniane. Studia dla elity biznesu, dla tych, którzy chcą być liderami, osiągnąć spektakularny sukces zawodowy. Nasz Ranking jest dla nich ważną wskazówką, który program wybrać.

Który program MBA wybrać? Takie pytanie stawia sobie zapewne każdy, kto na poważnie przymierza się do podjęcia wysiłku tych wymagających i kosztownych studiów. I właśnie, po to,
by ułatwić odpowiedź na to pytanie, przygotowaliśmy profesjonalny Ranking MBA Perspektywy 2016.

Czytaj więcej »

Decyzja na całe życie

Obecnie liczba programów MBA na całym świecie waha się między 8 a 12 tys. W Polsce jest ich około 66. Są podobne, ale jednocześnie potrafią różnić się w znaczący sposób. Studia mogą trwać rok, dwa lata, odbywać się w trybie stacjonarnym, weekendowym, a nawet online. Mogą mieć charakter ogólnorozwojowy bądź bardziej branżowy, specjalistyczny. Skierowane są do osób mniej lub bardziej doświadczonych zawodowo, na wysokich stanowiskach, i na niższych.

Czytaj więcej »

CEnneMBA Szkoły Głównej Handlowej

I miejsce
2016

Ważne jest, aby program MBA stawiał duże wyzwania studentom. Jeśli studia wiążą się z dużym wysiłkiem, wyrzeczeniami, nie każdy zdaje egzaminy i uzyskuje dyplom, wartość takiego dyplomu rośnie. Tak jest w przypadku tegorocznego zwycięzcy – programu Canadian Executive MBA (CEMBA) realizowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, która istnieje od dokładnie 110 lat.

Czytaj więcej »

Absolwent programów MBA w opinii pracodawców

Absolwent programów MBA w opinii pracodawców Studia MBA odgrywają na świecie a także – coraz częściej – w Polsce istotną rolę w kształceniu zawodowym menedżerów. Przynoszą absolwentom wymierne korzyści w postaci awansu zawodowego, prestiżu oraz wynagrodzenia. Uzyskanie tytułu Master of Business Administration łączy się z dużymi nakładami finansowymi, koszt takich studiów sięga kilkudziesięciu tysięcy Euro.

Czytaj więcej »

Otwarci i gotowi na zmiany

II miejsce
2016

Studia Executive MBA powstały w 1991 r. dzięki współpracy Uniwersytetu Warszawskiego oraz University of Illinois at Urbana – Chapaign w USA. Od tego czasu program ukończyło już blisko 1000 osób. Dziś kandydaci są świadomi, że sam dyplom nie otworzy drzwi do kariery. Co więcej, wiedzą jak odróżnić wysoką jakość od tej deklarowanej.

Czytaj więcej »

Dla silnie zmotywowanych

III miejsce
2016

Pierwszy program MBA Akademii Leona Koźmińskiego wywodzi się z pionierskiego programu Master of Business Administration, prowadzonego w latach 1989-2001 przez Międzynarodową Szkołę Zarządzania - założycielkę Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego, późniejszej Akademii Leona Koźmińskiego.

Czytaj więcej »

Praktyka i jakość akademicka

III miejsce
2016

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej powstała w 1991 roku w wyniku współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a trzema wiodącymi szkołami europejskimi: London Business School, HEC Paris, NHH Norwegian School of Economics. Executive MBA to dwuletnie, międzynarodowe podyplomowe studia realizowane w języku angielskim, w trybie weekendowym. Program studiów Executive MBA został zaprojektowany z myślą o potrzebach wyższej i średniej klasy menedżerskiej, i kładzie silny nacisk na rozwój umiejętności interpersonalnych słuchaczy.

Czytaj więcej »

Raport: Ponad 100 lat MBA

MBA (Master of Business Administration) to studia jedyne w swoim rodzaju. Wymyślili je Amerykanie ponad 100 lat temu i od tego czasu rozprzestrzeniły się po całym świecie. W swojej historii przebyły długą drogę od magisterskiego kursu w jednej szkole biznesu w USA do programów prowadzonych jednocześnie np. przez trzy uczelnie z Nowego Jorku, Londynu i Paryża jak program TRIUM, albo przez jedną uczelnię, jak francuska INSEAD, ale w trzech jej campusach w Europie, Singapurze i na Bliskim Wschodzie.

Czytaj więcej »