Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2016
Ten dzień należy do Was!

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 zaskoczył wynikami: XIII LO w Szczecinie jest ponownie najlepszym liceum ogólnokształcącym w Polsce, a Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie jest po raz pierwszy najlepszym technikum.

Szczecińskie LO, które w latach 2004-2010 siedem razy z rzędu zajmowało pierwsze miejsce, triumfalnie powróciło na  najwyższe podium po kilku latach zbierania sił w tej ogólnopolskiej konkurencji. Natomiast zwycięstwo technikum w Kleszczowie, które po raz pierwszy pojawiło się  w rankingu w 2014 roku na 9 miejscu, prawdopodobnie zaskoczyło ich samych. 

Czytaj więcej...

Szkoły, w których warto się uczyć

Złote, Srebrne i Brązowe... najlepsze polskie szkoły ponadgimnazjalne to miejsca, gdzie zaczyna się dobra przyszłość. Nie tylko uczniów, ale i nas wszystkich, naszego kraju, Europy, świata. Przyglądamy się tym szkołom od 18 lat, staramy się poznać ich receptę na sukces i upowszechnić ją, z korzyścią dla całego systemu edukacji. Dobra szkoła była, jest i będzie na wagę złota!

Czytaj więcej...

Inwestycja w przyszłość

I miejsce
2016

Technikum Nowoczesnych Technologii (TNT) w Kleszczowie w powiecie bełchatowskim. ma zaledwie sześć lat, a już znalazło się na najwyższym stopniu podium w Rankingu Techników. Jaki jest przepis na sukces? 

Nie po raz pierwszy Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II jest w ścisłej czołówce naszego rankingu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że szkoła istnieje zaledwie od 2009 roku. Razem z Liceum Ogólnokształcącym wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.

Czytaj więcej...

ZSŁ rozwija talenty

II miejsce
2016

Zespół Szkół Łączności w Krakowie, a w szczególności największa w jego obrębie szkoła – Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, od kilku lat zajmuje pierwszą lokatę w Polsce we współzawodnictwie techników w rywalizacji maturalnej oraz czołowe miejsce w zdawalności egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Czytaj więcej...

Przepis na dobrą szkołę

III miejsce
2016

Technikum Zawodowe nr 7 z Nowego Sącza po raz drugi zwyciężyło w Ogólnopolskim Rankingu Techników! Przepis na sukces słynnej 129-letniej szkoły, do której trudno się dostać, po raz kolejny okazał się skuteczny. Jak społeczności szkolnej upłynął czas od pierwszego zwycięstwa do kolejnego?

Czytaj więcej...

Elektronik szlifuje diamenty

IV miejsce
2016

Od pięciu lat Technikum Elektroniczne w ZSE im. Wojska Polskiego Bydgoszczy znajduje się na czołowych miejscach w Ogólnopolskim Rankingu Techników. Jakie są źródła tego sukcesu? Roman Wojciechowski, dyrektor placówki wymienia ich kilka. Pierwsze to zaangażowana kadra nauczycielska potrafiąca stawiać sobie wysokie cele, a później skutecznie je osiągać; bogata oferta zajęć pozalekcyjnych umożliwiająca realizację własnych pasji i „szlifowanie diamentów”.

Czytaj więcej...

W poszukiwaniu i tworzeniu trendów

W ofertach kształcenia polskich uczelni coraz częściej pojawiają się nowe, interdyscyplinarne kierunki, związane z zawodami przyszłości. Jednym z nich jest Analiza i kreowanie trendów. Pierwsi studenci rozpoczną kształcenie już w nadchodzącym roku akademickim. W innowacyjnym programie studiów skoncentrowano się na powiązaniu wiedzy z praktycznymi umiejętnościami. Na uczelniach holenderskich i brytyjskich jego odpowiednikiem jest trendwatching ‑ młoda i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy i kompetencji zawodowych.

Czytaj więcej...

ENERGIA ludzi, miejsca, przyszłości

Czy wiesz, że możesz konstruować łaziki marsjańskie, projektować miasta, budować samochody wyścigowe i urządzenia medyczne, tworzyć programy komputerowe? Takie możliwości dają Ci studia na Politechnice Białostockiej!  Od architektury poprzez budownictwo, informatykę, logistykę, mechanikę i budowę maszyn po zarządzanie i inżynierię usług – Politechnika Białostocka kształci na atrakcyjnych kierunkach studiów pierwszego stopnia (inżynierskich i licencjackich), które możesz kontynuować na studiach magisterskich.

Czytaj więcej...

Budujemy przyszłość

Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza to najstarsza uczelnia techniczna w południowo-wschodniej Polsce. Już od 65 lat tutejsi naukowcy – łącząc tradycję z nowoczesnością – budują przyszłość. Na 6 wydziałach jest 25 kierunków studiów. na uczelni, Pod opieką blisko 800 nauczycieli akademickich, kształci się prawie 17 tys. studentów.

Czytaj więcej...