Finał rankingu MBA Perspektywy 2015
w Narodowym Banku Polskim

Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Warszawski, Akademia Leona Koźmińskiego, Politechnika Warszawska – taka jest kolejność w szóstej edycji Rankingu MBA Perspektywy. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 8 grudnia w Sali im. Władysława Grabskiego w siedzibie Narodowego Banku Polskiego.

Gości uroczystości przywitali: Dariusz Jadowski, dyrektor Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP oraz Sergiusz Najar, wiceprzewodniczący Rady Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. 

- Czuję się jak Lewandowski po zdobyciu czwartej bramki... ale jeszcze przed piątą – stwierdził prof. Tomasz Szapiro, rektor Szkoły Głównej Handlowej, która zwyciężyła w Rankingu MBA Perspektywy 2015. W pierwszej „czwórce” zestawienia od lat zamieniają się miejscami znakomite uczelnie: SGH, UW, ALK, PW.

Czytaj więcej »

Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego także w Berlinie

Najlepsze programy MBA podążają za światowymi trendami, dlatego pełniej uwzględniają potrzebę umiędzynarodowienia i dywersyfikacji geograficznej. W tym celu organizują zajęcia w kilku krajach. Od 2016 r. Akademia Leona Koźmińskiego (ALK), w ramach swojego sztandarowego programu Executive MBA – oprócz zajęć w Warszawie – prowadzić będzie tygodniową sesję wyjazdową  w Berlinie, na kampus najstarszej europejskiej uczelni biznesowej ESCP.

Czytaj więcej »

Studia coraz bardziej doceniane

Cenione i coraz bardziej doceniane. Studia dla elity biznesu, dla tych, którzy chcą być liderami, osiągnąć spektakularny sukces zawodowy. Nasz Ranking jest dla nich ważną wskazówką, który program wybrać.

Który program MBA wybrać? Takie pytanie stawia sobie zapewne każdy, kto na poważnie przymierza się do podjęcia wysiłku tych wymagających i kosztownych studiów. I właśnie, po to, by ułatwić odpowiedź na to pytanie, przygotowaliśmy profesjonalny Ranking MBA Perspektywy 2015.

Czytaj więcej »

Dlaczego warto studiować MBA

MBA – trzy litery. Skrót albo klucz... do sukcesu. Dla jednych – magiczne studia, dla drugich – edukacyjna bańka. Wymyślili je Amerykanie ponad 100 lat temu i od tego czasu „rozeszły się” – niczym ciepłe bułeczki – po całym świecie.  Amerykański sen, który staje się jawą.

W Polsce obecne są od ćwierć wieku. MBA, czyli Master of Business Administration (Magisterskie Studia Menedżerskie). To studia interdyscyplinarne, łączące wiele dziedzin nauki (socjologia, psychologia, prawo, etyka, ekonomia, rachunkowość, finanse, marketing).

Czytaj więcej »

Absolwent programów MBA w opinii pracodawców

Studia menedżerskie MBA cieszą się coraz większą popu-larnością w Polsce. Nastawione są głównie na naukę w praktyce, uczą na konkretnych przykładach jak radzić sobie w zarządzaniu przedsiębiorstwem tak, aby odniosło sukces.

W dniach od 30 października do 19 listopada 2015 roku Centrum Badań Marketingowych INDICATOR zrealizowało badanie preferencji pracodawców w zakresie zatrudniania absolwentów programów MBA. Badanie wykonano metodą CATI (Computer Assisted Telephone Interviews) – wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo.

Czytaj więcej »

Polsko-kanadyjska kohorta

I miejsce
2015

W przypadku studiów MBA, kluczową decyzją jest wybór odpowiedniej uczelni, gwarantującej wysoki poziom nauczania, międzynarodowe środowisko oraz brak problemów ze znalezieniem pracy w branży.

Wśród ponad 60 programów MBA w Polsce, zwycięzcą te-gorocznego Rankingu MBA Perspektyw jest uczelnia o ponad 100-letniej tradycji i 20-letnim doświadczeniu w prowadzeniu programów MBA – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie wraz ze swoim programem Canadian Executive MBA (CEMBA).

Czytaj więcej »

MBA w spodniach i w spódnicy!

II miejsce
2015

Studia Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego były pierwszym tego typu programem w Polsce nadającym dyplom Master of Business Administration. Powstały w 1991 roku dzięki współpracy Uniwersytetu Warszawskiego z University of Illinois at Urbana – Chapaign w USA. Od 22. edycji funkcjonuje on pod nową nazwą: emba@uw.

Executive mba@uw jest programem studiów zgodnym z wymaganiami amerykańskiej akredytacji AASCB oraz Association of MBA (AMBA).

Czytaj więcej »

Studia w trzech koronach

III miejsce
2015

Executive MBA to wszechstronne studia menedżerskie dla osób posiadających już doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych, wykładane w systemie zaocznym. Program pozwala zdobyć wiedzę z kilku kluczowych dziedzin począwszy od zarządzania strategicznego, przez zarządzanie operacyjne, marketing, finanse, na negocjacjach kończąc.

Studenci podkreślają, że MBA uczy także jak zarządzać sobą, rodziną i jak utrzymać równowagę między życiem osobistym a karierą zawodową.

Czytaj więcej »

Liderzy naszych czasów

IV miejsce
2015

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej powstała w 1991 roku w wyniku wspólnego przedsięwzięcia Politechniki Warszawskiej i trzech renomowanych szkół europejskich: HEC School of Management Paris, London Business School i Norwegian School of Economics. MBA Politechniki Warszawskiej to: ponad 20 lat tradycji w realizacji studiów MBA, praktyczne podejście, wysoka jakość akademicka, grono wykładowców ze szkół o światowej renomie, możliwość poznania wielu europejskich stylów zarządzania, nowoczesne metody dydaktyczne...

Czytaj więcej »

Raport: 100 lat MBA

MBA (Master of Business Administration) to studia jedyne w swoim rodzaju. Wymyślili je Amerykanie ponad 100 lat temu i od tego czasu rozprzestrzeniły się po całym świecie. W swojej historii przebyły długą drogę od magisterskiego kursu w jednej szkole biznesu w USA do programów prowadzonych jednocześnie np. przez trzy uczelnie z Nowego Jorku, Londynu i Paryża jak program TRIUM, albo przez jedną uczelnię, jak francuska INSEAD, ale w trzech jej campusach w Europie, Singapurze i na Bliskim Wschodzie.

Czytaj więcej »

Koźmiński umacnia pozycję w Europie

W europejskim rankingu uczelni biznesowych, opublikowanym 7 grudnia przez „Financial Times”, Akademia Leona Koźmińskiego (pod angielskojęzyczną nazwą Kozminski University) lokuje się na 45. pozycji. Ranking prezentuje 85 najlepszych wyższych uczelni na całym kontynencie, dlatego pozycję w środku stawki można uznać za duży sukces. Składają się na niego noty uzyskane w subrankingach, w których Koźmiński wypadł bardzo dobrze, zajmując 30. miejsce w kategorii studiów Executive MBA i 36. miejsce w kategorii studiów magisterskich z zarządzania.

Czytaj więcej »